W( 'LkoudftL natuurlijke Sck OOTl heid! ZONNEBRUIN TOILET ZEEP 31 zette, lionderd francs en tot zijn onme telijke vreugde won hij. De schoone illusie van rijkdom en aanzien herleefde, en toen hij nog eens driemaal achtereen won, werd hij bezield met een rotsvast vertrouwen in Fortune's gunst. Zijn gelukszonnetje was eindelijk opgegaan. Hij had bijna vierduizend francs voor zich liggen en daarmee wilde hij trach ten een millioen te winnen. Het mil- lioen, dat vijf jaar lang zijn droonien en denken had vervuld Gaspard Duvain was zoo geheel ver diept in het spel, dat hij niet had be speurd, dat ook de knappe, elegante dame weer in de speelzaal teruggekeerd was. Evenmin zag hij, dat zij zijn spel even bleef gadeslaan en toen plotseling weer heenging. Hij lette pas weer op zijn omgeving, toen hij voelde dat iemand hem op den schouder tikte. Hij keek verbaasd om en zag een bediende van het Casino met een brief staan. „Zeer dringend, er wordt op ant woord gewacht, meneer." Gaspard Duvain werd plotseling on gerust. Hij scheurde het couvert open en bracht er een naamkaartje uit te voor schijn „Gravin de Montpanion. Chalet Mon Repos." Verwonderd draaide hij het kaartje om. En toen las hij een paar regels, die hem den adem benamen van den schrik. ..Mijnheer, Indien u niet wenschl op staanden voet in de Casinozaal ge arresteerd te worden, gelieve u onmid dellijk naar buiten te komen. Het gaat om mijn bloedkoralen broche. GRAVIN DE MOXTPARNOX." Gaspard Duvain rukte aan zijn boord, stak zijn fiches in zijn zak en stond doodsbleek op. Toen wankelde hij de zaal uit en naar buiten. Op den weg, ter zijde van den ingang van het Casino, zag hij een auto staan. Bij zijn nadering kwamen er een dame en een heer uit te voorschijn Gravin do Montparnou en Père Vauban. „Dat is hij, mevrouw de gravin," zei Père Vauban. „Een kleiu mannetje met een grijsgespikkelde das." Gaspard Duvain dacht door den grond heen te gaan van schaamte. De gravin wierp hem een verachtelijken blik toe, waarvoor hij sidderend de oogen neersloeg. „Zoo, is dat de dief van mijn broche weet u het heel zeker, Père Vauban „Ik kan erop zweren, mevrouw de gravin dit is de schurk." „Meneer, u wilt zeker wel zorgen, dat ik terstond weer in het bezit kom van mijn eigendombeet de gravin den diep vernederden Gaspard Du vain toe. „Vertel me eens, waar heb je het gevonden V' „Op.op dezen weg, mevrouw de gravin," fluisterde Gaspard Duvain lieesch. „Ikik dacht er niet bij na wat ik deed, mevrouw de gravin. Ik had alles verloren, ik wilde nog één keer mijn geluk beproeven. Ikik heb er diep gerouw van „Dat verwenschte spelviel de gravin uit. „Het moest verboden wor den Maar, enfin, dat doet er nu niet toe. Ik wil mijn broche terug hebben en anders meng ik de politie in de zaak. Kies dus vlug, ik heb geen tijd meer." „Alsjeblief geen politie, mevrouw de gravin," smeekte Gaspard Duvain. „Ik zal meneer Vauban terstond de tweehonderd francs teruggeven, die ik voor de broche ontving...." Hij tastte naar de fiches in zijn zak en bedacht tegelijk, dat hij gelukkig nog zeven en dertig honderd francs overhield, om het begeerde millioen te winnen. Doch Père Vauban bleek cr bezwaar tegen te hebben, de trans actie op zoo'n goedkoope manier af te wikkelen. ..Ik weet niet wat die meneer - oor tweehonderd francs denkt te ontvangen, mevrouw de gravin, maar de bloed koralen broche kost vierduizend francs," zei hij met een minachtenden blik op de fiches, waarmee Gaspard Duvain in zijn hand stond. ..Maar dat is afzetterij, gewoon afzetterij," stotterde Gaspard Duvain. een hulpeloozen blik op de gravin richtend. ..Ik heb er maar tweehonderd francs voor ontvangen. En nu vier duizend, afzetterij is bet...." Père Vauban kwam zoo plotseling op hem toeschieten, dat Gaspard Duvain verschrikt een pas terugdeinsde. „Afzetterij, meneer siste hij. „Wees voorzichtig met je woorden, die wil ik niet liooren uit den mond van een dief, begrijp je i Wat ik doe is handel, eerlijke handel. Ik bood u tweehonderd francs voor die broche en ik heb u niet gedwongen, haar voor dien prijs te geven. Ik dwing u evenmin mij vierduizend francs te betalen, om haar terug te krijgen. 1' hoeft haar niet te koopen, begrijpt u t" De gravin kwam plotseling ongeduldig tusschenbeide. „Ik hoor liet al, ik ben te goed geweest, toen ik besloot, dc politie niet in de zaak te mengen. Ik ga haar waarschuwen, dan moet zij maar een eind maken aan dit onver kwikkelijk getwist. In ieder geval wensch ik mijn bloedkoralen broche terug." Zij greep vastbesloten naar het portier van den auto en Gaspard Duvain dacht het te besterven van den schrik. „Wacht even, mevrouw de gravin, ik zal betalen," riep bij uit. „Maar laat de politie er alsjeblieft buiten. Het zou me m'n positie kosten en. „Maak dan voortbeet de gravin hem toe. Gaspard Duvain bracht met bevende handen zijn fiches te voorschijn. „Ik heb in 't geheel negen en dertig honderd francswil ik ze eerst inwisselen F' vroeg hij verslagen. ..Xiet noodig, dat kan ik zelf wel." bromde Père Vauban. „Honderd francs te kort enfin, ik zal er maar genoegen mee nemen. Alsjeblieft, mevrouw di gravin, bier is uw broche. Wilt u ziel even overtuigen, dat het dezelfde is De gravin knikte tevreden, „'t Is in orde, Père Vauban. Wilt u soms mee rijden Haast u dan de fiches in t< wisselen." Zij nam plaats achter het stuur, zonder Gaspard Duvain nog één blik waardig te keuren. Deze bemerkte nu pas, dat hij geeu hoed op had. Terneergeslagen en beschaamd sloop hij weg, verlicht om dat hij onder den minachtenden blil; van de voorname dame vandaan was. Terwijl liij de garderobe opzocht, maakte hij zich woedend over de afzetterij van Père Vauban, die hem had belet een fortuin te winnen. Een kwartier later verliet Gaspard Duvain het Casino, vervuld van wrok en teleurstelling. Voor hem uit wankelde een heer met een wit kaartje in zijn hand: „Père Vauban, inkoop van gouden en juweeleu sieraden." Gaspard Duvain lette pas op hem, toen hij hem halver wege de bocht van den weg zag stil staan en naar iets bukken. Wat hij op raapte zag hij niet, maar toen hij den meneer naderde, hoorde hij hem halfluid iets mompelen. „Twee francs.... marktgoed Toen wieip de meneer met een ver achtelijk gebaar iets achter zich weg, dat als een roode vlek op den witbestoften weg bleef liggen. Gaspard Duvain bukte zich en bleef er een oogenblik verbijsterd naar staren. Toen ging hem een licht op en mompelde hij een vloek het was de bloedkoralen broche van mevrouw de Amilda-Zonnebruin. Voor mooie Brons-bruine huid. Nu genieten van zonnevreugd en zonneweelde! Nu snel zorgen voor een brons-bruine huid. Want dat staat zoo charmant, zomersch en gezondMaar met dat bruin worden moet U oppassenWant U krijgt er zoo gauwdien pijnlijkenzonnebrand bij. Kom daarom de natuur te hulp 3 x inwrijven met wat Amilda-Zon nebruin en U bent zoo bruin als na 4 weken vacantie aan zee, want Arpilda-Zonnebruin bevat het snel bruinende pigmentol, dat in geen andere crème of olie aanwezig is en dat bovendien den pijnlijken zon nebrand voorkomt. Koopt daarom nog heden een flacon of tube Amilda-Zonnebruin. Verkrijgbaar in de zaken waar gij ook Uw IVOROL-ianópasia koopt. Amilda-crême 25 en45 Cf Ook bij een be dekte lucht bruint Amilda prachtig. PER TUBE 60 CENT PER FLACON 90 CENT Laat Uw jeugdige frisheid niet ver loren gaan door een vermoeide huid! Neem tijdig de voorzorg, die Lux Toilet Zeep U biedt! Lux Toilet Zeep is niet slechts een heerlijk geurende zeep; zij wordt speciaal gefabriceerd voor de verzorging van het gelaat. Zij zuivert de huid tof diep in de poriën, verwijdert stof en vuil en houdt de teint stralend en jeugdig. Zorg, dat de nadelen van het moderne leven geen vat krijgen op Uw uiterlijk! Duffe atmosfeer in kantoren en winkels, keukenhitte, dit alles heeft een nade lige invloed op de huid. Laat Lux Toilet Zeep Uw gelaat verzorgen. Zij geeft een weefde van schuim en geur! Eneen weelde, die U zich gerust kunt veroorloven, want de I prijs is slechts 12{ ets. per stuk!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 31