L uitverkoopen Een sprekend attest j 1 andfilm bedekt de schoon heid der mooiste tanden. Amy Groskamp ten Have: 3/ ZOMER- VROEGER beteekende 'n behoorlijke uitverkoop niets meer en niets minder dan een opruiming van res tanten aan het einde van den zomer, als alle vacanties voorbij waren, als in voor uitstrevende winkels reeds de eerste winterhoeden tentoongesteld waren (van zooiets overbodigs als najaars- en tusscheuseizoenhoeden, -mantels en -ja ponnen had toen nog geen sterveling ooit gehoord Uitverkoopgoederen waren nimmer seizoensgoederen, immers het zomergoed kwam in den uitverkoop als iedereen vervuld was van hetgeen de aanstaande nieuwe wintermode zou brengen en Vooruitziende huismoeders kochten op de uitverkoopen degelijke coupons stof, waarvan weefsel en dessin niet aan plotselinge modeschommelingen on derhevig waren zooals blauw cheviot, zwart kamgaren, bruin merinos e.d. en degelijke strooien hoeden, die zij blij moedig het eerstvolgend voorjaar op zetten, tevreden met haar koopje en trotsch op haar zuinig overleg. De tijden zijn veranderd en wij met hen. Blauw cheviot koopt niemand meer van bruin merinos hebben de meesten nog nooit gehoord en de vrouw die in den uitverkoop een hoed koopt voor het seizoen na het eerstvolgende zoo'n vrouw bestdat niet meer Zoo was het vroeger. en toen kwam op een goeden dag een practische ziel (dat moet een vrouw geweest zijn op het denkbeeld om de uitverkoopen niet na, maar vóór de groote vacantie te doen houden. Het enorme voordeel hiervan voor den winkelier springt aanstonds in het oog. Als er één moment is, dat iedere vrouw zich gemakkelijk laat verleiden tot het aanschaffen van allerlei (on)noodige zaken, dan is het wel gedurende de week voof en aleer zij met vacantie gaat. Gaat het u ook zoo Dat dacht ik wel. (Ik ben zelf ook geen haar beter TV zijn vrouwen die een gansch aparte flair bezitten om op uitverkoopen te koopen, maar het dient gezegd het meerendeel der kooplustige dames bezit die plezierige gave niet. En als wij ons eenmaal bekocht heb ben, als wij bij thuiskomst bemerken dat het couponnetje, dat in den winkel zoo mooi en zoo voordeelig leek, achter af blijkt veel kleiner te zijn dan wij in der haast hebben gemeend, als de glan zende zijde verlegen blijkt en het mooie teere bloempatroontje vertoont ver schoten plekken dan. ja wat dan Dan kunnen wij twee dingen doen of eigenlijk driewij kunnen naar den winkel terug gaan en ons beklagen over het koopje en eischen dat men het zal omruilen. Dat zal al heel weinig baten, want geen enkele zaak staat in voor uitverkoopgoederen die ver beneden den oorspronkelijken prijs worden ver kocht en die daarenboven nimmer wor den geruild. Wij kunnen ook het rouwkoopje achter in de kast stoppen en trachten het te vergeten onder het motto dat komt later nog wel eens van pas. Dat is een weg die vaak bewandeld wordt, maar daarmee zijn wij er niet, want hebben wij zoodoende profijt van het eenmaal uitgegeven geld 1 De derde manier is de verstandigste n.l. trachten het rouwkoopje op dus danige manier te verwerken, dat het per slot van rekening in een behoefte voorziet. Voor al diegenen, die zich bekocht hebben aan nuttelooze couponnetjes waar zij eigenlijk geen raad mee weten, geven wij hierbij een aantal ideeën voor restverwerking Hebben wij een coupon cretonne, niet genoeg voor een stel gordijnen noch voor een japon, dan kunnen wij er een rand van maken langs effen grijs linnen gordijntjes met een bijpassend tafel kleedje. Of wij kunnen er de bloemen met een scherp schaartje uitknippen en deze opfestonneeren op een wit linnen tuintafelkleed. Van cretonne kunnen wij ook een alleraardigste strandtasch maken voor nat badgoed, als wij het van binnen tegenvoeren met een lap gewaste taf (Billroth-taf, bij den drogist verkrijg baar). Gedeelten van gescheurde regen jassen zijn hiervoor ook goed bruikbaar. Aardig staat ook zoo'n rand uitge knipte bloemen rond een perkamenten lampekapje. Van een stuk tule, dat te weinig bleek te zijn voor het doel waarvoor het werd gekocht, kunnen wij een of twee choux maken om aan den hals te dragen. Gekleurde tule of zijden voile staat beeldig als extra overtrek over een zijden lampekapje. Het is bijzonder aardig om bijv. om het andere baantje daarmede te bedekken, paars over rose- rood of grijs over rose e.d. Van een coupon gekleurd linnen tooveren wij schoenenzakjes of wasch- zakjes of als het maar een klein lapje is een theemutsovertrek in twee kleuren, bijv. groen van boven en zwart van onderen met een randje uitgeknipte of geborduurde bloemen op de scheidings lijn. Van kleine restantjes bladkleedjes, lavendelzakjes e.d. Van een reep fluweeleen manicure- etui. De binnenzijde wordt anders tegengevoerd. Achter opgeheohte elas tiekjes wordt het gereedschap gestoken. Een coupon tafzijde wordt een strik, een stukje heel mooi lint wordt ter weerszijden uitgerafeld en wordt een leeswijzer. Een klein stukje piqué wordt een corsagebloem, uit een eindje rose chiffon ontstaat een jabot, uit de stof met de verschoten streep kan nog best een tuniek als het voor een heele japon niet genoeg is en.. och, eigenlijk kun nen wij alles gebruiken Wie praat dan van rouwkoopjes. Lang leve de uitverkoop Hei waterdicht maken van schoenen TV/fen neemt gelijke hoeveel- heden lijnolie en klauwenvet, kookt dat en smeert er de schoenen geregeld mee in. Zij worden dan waterdicht. ,,Ik vertrouw mijn charme geheel toe aan „Velouty de Dixor „het orgineele product, dat zoowel crème als poeder vervangt Dit verklaarde Simone Genevois, een der charmantste Fransche actrices. Is er een overtuigender bewijs mogelijk van de heilzame en schoonheid gevende werking van dit heerlijk geparfumeerde preparaat Gebruik d a g e 1 ij k s een weinig Velouty en een blijvende frissche, jeugdige en matte teint blijft U gewaarborgd. De origineele combinatie van crème en poeder. Verkrijgbaar vanaf 30 ets. in alle goede parfumerie- en kapperszaken in 5 tini Blanche, Naturelle, Ivoire, Ocre en Soleil-Doré, (de laatste geeft aan de huid zongebruinde kleur). GRATIS Om een monster te ontvangen van de drie voornaamste kleuren is het voldoende naam en adres te zenden, alsmede f 0.25 aan postzegels aan de Import, voor Neder- land; N.V. V. d. Laaken's Handels-MlJ., Leidschekade 98A, Amsterdam-C. Tel. 36372 Wanneer U terugdenkt aan een meisje, dat U door haar schoon heid is opgevallen, is het wellicht moeilijk U haar gelaatstrekken voor den geest te brengen. Maar één ding zult U zich zeker her inneren - de bekoring van haar glimlach, die U aantrok door haar heldere, glinsterende tanden. Gebruik Pepsodent enkele dagen en let op het verschil in het uiterlijk van Uw tanden. U zult bemerken hoe zij de dofheid verliezen, die door tandfilm ver oorzaakt wordt. Ziet hoe zij schitteren - hoe zij Uw glimlach verhelderen. Pepsodent is in dit opzicht onover troffen, want het bevat een spe ciale stof, die tandfilm verwijdert en de tanden vlug en op onscha delijke wijze reinigt. Geen enkele andere tandpasta bevat deze stof - uitsluitend Pepsodent. GRATIS tube voor 10 dagen. Zendt deze coupon voor een gratis tube voldoende voor 10 dagen aan de Fa. B. Meindersma, Wester- baenstr. 154-158, Den Haag en sluit een postzegei ter waarde van 6 cent in. Adres - Slechts 1 tube per huisgezin.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37