van de talrijke, vroegere en nog bestaande lustoorden en buitenverblijven, bier aangelegd in de middel eeuwen en in den gouden tijd der zeventiende eeuw. Veel van bet schoons, waaraan Walcheren zijn reputatie als Zeelands tuin te danken had, is in de periode van verarming, die de Pransche tijd voor deze streken beteekende, helaas deerlijk onder komen en vergaan en vooral vele buitens en kasteelen vervielen geheel en verdwenen soms zonder eenig spoor. Maar nog blijft er in de omgeving van Oost- kapelle en Domburg aan natuurschoon meer in dagenlange wandelingen te genieten dan in eenig ander gedeelte van ons gewest. Nu het vacantietijd wordt, en de wangunst der tijden zoo velen geen verre reis meer toestaat, nu is de gelegenheid dubbel gunstig, om de schoonheid van 't eigen land, van onze dagelijksche omgeving opnieuw te ontdekken. Elke nieuwe dag en iedere volgende tocht kan hier wekenlang nieuwe verras singen leveren voor wie met liefde en met beleid dit veelzijdig en afwisselend gebied exploreeren wil. En zoo is van dezen veel gesmaden tijd misschien dit dan ook de eene verdienste, dat hij velen de oogen opent voor het schoone, dat in zulk een over vloed ook rondom ons voor het grijpen ligt. F. d'A. Aan de slotgracht van het indrukwekkende abdij-slot Westhove, dat thans in de zomermaanden als jeugd- vaeantiehuis dient. Idyllisch doend achter een der lanen van Berkenbosch de goudvisschenvijver met de glanzende visschen en de 'prijkende waterlelies op. Ken der smaakvolle landhuizen aan den ingang van het Domburgsche bosch. Onder het zware geboomte tiert een rijke groei van krachtige varens. Aan den rand van 't Berkenbosch onder Oostkapelle

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 17