ZWEMMEN. Te Middelburg hadden provinciale zwemwedstrijden plaats. 'n Moment tijdens een der hoofdnummers voor dames. Overzicht op de baan tijdens den spannenden strijd in de 3 x 50 M. estafette heeren. ATHLETIEK. De Zeeuxesche athletiek-kampioen- schappen werden Zaterdag 13 Juli voortgezet. Een mooie eindspurt in de 4 X 100 M. estafette, ivelke de jonge vereeniging A.V. '35 uit Vlissingen in de wacht wist te sleepen. 34 keer het baantje rond en daarvoor had Bruinooge 39 min. 12.8 sec. noodig en v. Sorge 43 min. 27 sec. Het is voor ons slechts een vraag, wanneer men zoo verstandig zal zijn dit nummer van het programma weg te laten. Meekels R.K.V.A.V.) is 400 Meter kampioen in 59.2 sec., na mooien strijd. Een onregelmatigheid deed zich voor bij de 1500 Meter, waardoor dit num mer geen normalen uitslag heeft gekregen. Kambier (E.M.M.) werd op onregelmatige wijze uit de baan geloopen door v. Zuijen. De hevige strijd, dien Aers- sens en v. Zuijen voerden om aan den kop te komen, werd Kambier noodlottig. Kambier staakte den strijd en zoodoende kwam van Zuijen (Rust Roest) eerst aan in 4 min. 40.4 sec., terwijl de C-klasser C. J. Aerssens (R.K.V.A.V.) 4 min. 40.8 sec. noodig had. P. Zuidweg (Marathon) was nummer één op de 200 Meter in 24 sec., terwijl A. Jongeneelen (R.K. V.A.V.) na hevigen strijd met de Baare (Wilhelm.) C-kampioen werd met 25.2 sec. Op de springnum- mers zijn heel goede prestaties geleverd. Zoo haalde Parent (Marathon) 1.73 M. en de C-klasser Matliijs- sen (R.K.V.A.V.) 1.70 Meter. Bij het vèrspringen waren verschillende sprongen boven 6 Meter en haalde W.Vreeken (E.M.M.) 6.29 M., terwijl de C-klas- ser P. Zuidweg 6.06 M. sprong. Met den pols kwam J. Parent (Marathon) het verst met 8.25 Meter. De hink-stap-sprong was weer voor Vreeken met 12.59 M., terwijl A. Brakman (Odidas) het C-kampioen- schap won met 11.83 Meter. Een C-klasser werd algemeen Zeeuwsch kam pioen op polshoog, n.l. P. Kambier (E.M.M.) met 3.10 Meter, terwijl J. Parent met 2.90 Meter B-kam- pioen werd. Het speernummer was ook voor P. Kambier in de B-klasse, maar hij liet zich kloppen door C. J. Aers sens (R.K.V.A.V.) den C-klasser, die met 41.47 M. algemeen kampioen werd. Tenslotte het nummer 4 x 100 Meter, een van de mooiste nummers door den praclitigen strijd, welke er voor de overwinning gevoerd werd. De jonge vereeniging A. V. '35 werd na feilen strijd met Mara thon eerste in 46.4 sec. HET tweede deel van de Zeeuwsche athletiek- kampioenschappen werd j.l. Zaterdag te Mid delburg verwerkt. Het zeer overladen pro gramma heeft, ook al doordat vele athleten op meer dan één nummer deelnamen en b.v. de spring- nummers op het laatst achter elkaar vielen, ruim vier uur in beslag genomen. Er zijn heel aardige prestaties geleverd en menige deelnemer heeft pro motie gemaakt. Bij de dames is er weinig animo voor athletiek schijnbaar en de damesnummers waren dan ook heel slap bezet. Op vèrspringen wist Mej. A. J. Petiet (Wilhelm.) te zegevieren met 4.64% M. en werd algemeen Zeeuwsch kampioene, terwijl in de C- klasse Mej. Roelse van Marathon met 4.07 M. eerste was. Voor een goed begrip diene, dat in iedere klasse, dus A, B en C, een kampioenstitel te verwerven is, terwijl de beste van de drie tevens algemeen Zeeuwsch kampioen is. Hierdoor is het gebeurd, dat een C- athleet, door het leveren van een betere prestatie dan een B-athleet, ondanks zijn lagere Massificatie toch algemeen Zeeuwsch kampioen is. Kogelstooten haalde Mej. v. Driel (Marathon) met 8 Meter. Mej. Petiet wilde blijkbaar ook het andere springnummer niet laten glippen en sprong 1.39 M. hoog, terwijl Mej. F. Auer (Marathon) met 1.30 M. den C-titel ver wierf. Discus-kampioene werd Mej. M. Beukert (E.M.M.) met 24.05 M. Bij de heeren willen we beginnen met het nummer, dat de voorloopige keuze had moeten bevestigen voor de districtsontmoeting van a.s. Zaterdag. Op de 800 Meter zien we echter noch v. d. Feltz, noch Meijer als kampioen en zoodoende gelooven we, dat de T.C. momenteel voor een nog grootere puzzle is komen te zitten. A. Kambier (E.M.M.) was eerste met 2 min. 14 sec., terwijl de C-klasser J. G. de Jager (Udi) in 2 min. 17.6 sec. den titel in zijn Masse ver overde. M. P. Bruinooge (Odidas) en C. v. Sorge (A. V. '35) hebben samen 10 K.M. in het rond geloopen, Bruinooge (Odidas, Groede) draait in staag tempo in de brandende zon de 10 K.M. af en won het kampioenschap Mejxiffrouw Petiet Wilhelminawist het nummer hoogspringen dames op haar naam te brengen. Het kampioenschap hoogspringen heeren werd behaald door Parent (Marathon) met een sprong van 1.73 M.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19