ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hier is nu niets meer aanwezig. Waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren Hallo Hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. Men meldt ons uit Kruiningen. dat op initiatief van den burgemeester een vergadering is gehouden, teneinde den ouden van dagen '11 prettigen dag-met rijtoer te bezorgen. Besloten werd 26 Juli uit te rukken en Burgers' dierenpark te Tilburg als einddoel te nemen. Met den prettigen dag kunnen wij ons vereenigen, maar tegen dat einddoel protesteeren wij uit naam der mensche- lijkheid. Een 24-jarig jongmenseli uit Krabben - dijke, dat te voet naar Indië toog, is 11a enkele dagen reeds teruggekeerd zonder een aap te hebben meegenomen. Onderweg was hem meegedeeld, dat de „straat" van Malakka nog niet voor wandelaars geopend is. Tot zoo lang zal hij nu geduld oefenen! De leger-autoriteiten hebben ge waarschuwd, dat er ter gelegenheid van de schietoefeningen van de kustartillerie nabij de Ylissingsche Visschers- en Koopmanshavens met geschut zal wor den geschoten. Nu de proppenschieters en sloffen blijkbaar geen dienst meer doeu, krijgt de Ned. Yarkeuscentrale 'n pracht- gelegenheid tot groote opruiming van haar enorme spekvoorraden De ambtenaar van den Burgerlijken Stand in Hontenisse heeft met begrij pelijke verontrustheid meegedeeld, dat er gedurende 'n heele maand niemand getrouwd is in zijn gemeente. Wij raden den man aan om, zoolang de hitte duurt, met 'n ijswagentje te gaan staan. Dat zal meer debiet trekken dan zijn huwelijksbootje Bij het afladen van bagage op de Markt te Middelburg heeft de kist van den eenen koopman de handelsartikelen van den anderen zwaar beschadigd. Ijlings haalde de gedupeerde er de politie bij. Marktkooplieden behoo- ren in geen geval tot de categorie van mensehen, die zich zoo maar kisten laat Uit West Zeeuwscli-Vlaanderen seint onze correspondent, dat een juffrouw een pot met kokend water over haar beenen kreeg. De dokter zag den toestand zoo donkerbruin in, dat hij er een professor bij haalde. Die vroeg terstond, waarom zij geen koud water gebruikt had Ook te Hoek heeft men weer de handen ineengeslagen om met de ouden van dagen op tournée te gaan. De rit wordt opengesteld voor personen boven de 75 jaar. Om de chauffeurs niet te veel af te leiden, zullen de jongsten van hen alleen achter mogen zitten Een inwoner te Kruiningen heeft onder Rilland een op 'n paling gelij- kenden visch gevangen van ruim één meter lengte. Hoewel het dier niet te bewegen was '11 woord te spreken, gelooft men met een grootvader-zegger van de bekende zeeslang te doen te hebben. Volgens 'n Zeeuwschen historicus hebben vroeger op de plaats van het tegenwoordig stadhuis een garen- spinnerij en een lijnbaan gestaan. Het wordt nu duidelijk, waaraan de langdradigheid der vroede vaderen te wijten is. Groote fokdag te Axel. Op Donderdag 11 Juli had te Axel een groote fokdag plaats van paarden en koeien. Overzicht van het terrein. Aan het eind van den dag werden eenigs- zins plechtig de prijzen uitgereikt. De eerste prijs winnende koe ontvangt de medaille. Een incidentje op de tentoonstelling. Wegens de groote hitte ontstond er brand in hei grasland, die evenwel spoedig werd gebluscht. a De paarden in het middelpunt van de belangstelling tijdens de keuring. Vrouwelijke belangstelling voor een koe. Een plaatje, dat tevens toont, hoe de Axelsche kleederdracht hier geleidelijk moderniseerde. De nieuwste snufjes op landbouw-machine- werktuigengebied wa ren te bewonderen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25