DE BO SWELL- SISTERS (De best betaalde zangeressen ter wereld MEESTAL kunnen we in een succes, dat een zanger of een zangeres behaalt, dezelfde lijn vaststellen. Langzaam klimmen ze op tot 'n zekere bekendheid. Theater-agenten sluiten contracten af voor hun optreden in binnen- of buitenland, de kranten geven meer uitvoerige verslagen en ten slotte komt er een internationale gramofoon-maatschappij opdagen, die het voorstel doet om zijn of haar stemgeluid op de wasplaat vast te leggen. Daardoor ontstaat meestal de groote kans, dat het aantal bewonderaars nog toeneemt. De gramofoonplaat dient dus in deze gevallen voor de betrokkenen om er nog een schepje bovenop te doen. De Boswell-Sisters, op het oogenblik de meest bekende en dientengevolge best betaalde zange ressen ter wereld die verleden week voor een enthousiast Londenscli publiek avond na avond optraden, vormen hierop een uitzondering. Ze werden al in de gelegenheid gesteld voor een gramofoon - maatschappij te spelen, toen ze i Een gramoloon- eigenlijk weinig t meer bekendheid plaat maakte genoten dan alleen J hen bekend in hun naaste om- geying- En met recht kan worden gezegd vanaf hun eerste gramofoonplaat begon de victorie Nauwelijks zes jaar geleden studeerden deze meisjes nog in New-Orleans. Hun vader werkte op een fabriek de moeder verrichtte de gewone, dagelijksche, huiselijke bezigheden. De meisjes Martha, Connie en Vet waren hun eenige kinderen. De ouders voelden echter veel voor muziek en leerden de meisjes reeds vroeg spelen op de piano (Martha), op de cello (Connie) en op de viool (Vet). Bovendien hebben ze van jongs af aan gezongen. Altijd kon men hun stemmen gezamenlijk hooren in huis en buiten, op weg naar school. Doordat Connie en Vet later ook nog banjo en saxophoon leerden spelen, werd er wel voor de noodige afwisse ling gezorgd. Geen schoolfeestje kon slagen, wanneer de drie gezusters het niet met hun^muzikale mede werking opluisterden. Op zich zelf is dit niets bijzonders. Op iedere middelbare school treft men eenige leerlingen aan, die zich op een dergelijke manier verdienstelijk weten te maken. Later hoort men meestal niets meer van hen. Maar voor de Boswell-Sisters zou het anders loopen. Een gramofoon-maatschappij bracht een bezoek aan New-Orleans en een vriend maakte deze op de drie meisjes opmerkzaam. De leider van de onderneming vroeg hun hem eens iets voor te spelen. Hij was zoo in de wolken over hetgeen hij te hooren kreeg, dat hij onmiddellijk besloot een plaat te laten vervaardigen. Echter, ze moesten iets zingen en spelen, waarvan de melodie nog nimmer was vastgelegd. Vandaar dat Martha op de piano een lied uitvoerde, dat ze zelf had gecompo neerd, terwijl Connie en Vet zongen. De opzet van de gramofoon-maatschappij was overigens nog zeer bescheiden. Men wilde speculeeren op de bekendheid, die do meisjes in de stad zelf genoten en hoopte, dat de ingezetenen van New-Orleans het interessant zouden vinden een plaat van de Boswell-Sisters te bezitten. Het resultaat was echter veel grooter, dan wie ook zich ooit had kunnen droomen. De eigenaar van een aantal theaters in het Zuiden van Noord-Amerika vroeg de meisjes om een tournée te maken. De zusters zelf hadden er nog geen ver moeden van, welke toekomst hen wachtte. Ze zagen De beroemde Boswell-Sisters, v. 1. n. r er dan ook geen ..brood winning" in en waren uiterst verbaasd, toen hun ieder 240 gulden per week werd betaald. Ze meenden in die dagen, dat ze het toppunt van rijkdom hadden bereikt. Maar ze stonden nog slechts aan het begin. Kort daarop werden ze voor het feit geplaatst 't ouderlijk huis te moe ten verlaten. Er kwam een schitterend aanbod uit Chicago. En vandaar was het een trekken van de eene plaats naar de andere, zoodat ze zelfs in Los Angeles terecht kwamen. Meisjes met zakelijk inzicht II et ontbrak deze meis- jes overigens lang niet aan eenig zakelijk inzicht. In haar streven om het publiek zooveel mogelijk te geven, be speelden ze al hun in strumenten Martha gaf klassieke pianosolo's, Vet danste. Maar Martha, die zich met instemming van haar zusters tot leidster van het trio had opgeworpen, riep hen op een avond na de voorstelling bij elkaar. „We doen te veel dingen, om ooit hèt groote nummer van den avond te kunnen worden," sprak ze. „We moeten ons specialiseeren." En ze besloten de groote gooi te wagen. Instru menten en dansen werden geschrapt. Alles liep zooals ze hadden gehoopt of liever hun stoutste verwachtingen werden overtroffen. Als rhytlimische zangeressen wonnen ze nog belangrijk aan populari teit. De radio engageerde hen en toen ze kort daarop voor het eerst met daverend succes in New York optraden, was de weg geëffend. Als een bewijs te meer voor hun nuchter inzicht kan gelden, dat ze rekening hielden met een glorie, die hoogstens vijf jaar zou duren. Daarop stelden ze zich in. Ze wilden dus niet, zooals vele andere grootheden, later, na getaande glorie, in armoede blijven zitten. Nu blijkt echter, dat ze zich langer op het toppunt van haar roem weten te handhaven, dan ze zelf hadden durven verwachten. Het succes, dat de meisjes hebben bereikt, is werkelijk verbluffend. En men komt hier met nóg meer bewondering tegenover te staan, wanneer men zich realiseert, dat een van hen ongeneeslijk invalide is. Toen Connie Boswell vier Jaar oud was, speelde ze met eenige andere kinderen op een wagen. Het ongeluk wilde, dat deze in beweging geraakte, in volle vaart van een heuvel afreed en in hevige bot sing kwam met een paal. Connie werd ernstig gewond opgenomen en bij onderzoek bleek, dat haar rugge- graat was gekwetst. Sindsdien heeft ze niet meer geloopen en ze zal dit ook nooit meer kunnen. Buiten het tooneel brengt ze haar leven door in een invalide-wagen. Dit is tragisch, vooral wanneer we daarnaast zien de twee andere meisjes, Martha, de oudste en Vet afkorting van Helvetia de jongste. De ouders Boswell zijn echter bij de opvoeding heel verstandig te werk gegaan. Ze hebben de kinderen grootgebracht in een sfeer, waarin niet de minste aandacht werd geschonken aan Connie's gebrekkig heid. Ze werd behandeld alsof ze precies zoo was als de anderen en de kleine diensten, die haar nu een maal móésten worden bewezen, werden voor haar gedaan zonder eenig bedenken en zonder gemor. Vet, Connie en Martha, in Londen. Hieraan is het hoofdzakelijk te danken, dat de Boswell-Sisters later op zoo'n succesvolle wijze met elkaar konden samenwerken 800.000 gulden per jaar. Deroemdhéden worden altijd door journalisten overvallen, wanneer ze ergens moeten optreden Het ligt voor de hand, dat de Boswell Sisters bij haar reis naar Londen hetzelfde ondervonden. Door een van de journalisten werd de misschien wel wat onbescheiden vraag gesteld, hoe het met de samenwerking zou gaan, indien een van haar besloot te trouwen. Martha, de oudste, gaf hierop een zeer verstandig antwoord, dat lang niet altijd in practijk wordt gebracht. „Het succes, verbonden aan een arbeid, zooals wij verrichten, kan niet samengaan met een huwelijk. Indien een van ons trouwt zal dat zijn, nadat we hebben besloten ons werk op te geven." Hun inkomen is uit den aard der zaak niet gering. Op het oogenblik wordt dit geschat op een slordige 800.000 gulden per jaar. We moeten hieraan toe voegen, dat ze dit bedrag lang niet met nietsdoen verdienen. In deze zes jaar van beroemdheid hebbpn ze zich twee jaar geleden een kleine vacantie van achttien dagen kunnen veroorloven, die. ze in het Zuiden van Frankrijk doorbrachten. Natuurlijk vormt het samenstellen van een nieuw repertoire een van de zwaarste problemen, die de Boswell-Sisters met elkaar hebben te bespreken. Ze ontvangen ieder nieuw lied, dat wordt uitgegeven, hetgeen dikwijls neerkomt op een honderd stuks per week. De keuze daaruit valt uiterst moeilijk, omdat ieder nummer, dat ze besluiten te nemen, uïen en uren van repeteeren beteekent. Op het oogenblik vormt dit beroemde trio, de Boswell-Sisters, ontegenzeglijk de grootste stars van concert-hall, radio en gramofoon. I ie „Sisters" zijn overigens ook in Nederland geen onbekenden. Niet alleen, dat we haar zang meermalen op door de radio uitgezonden gramofoon- platen kunnen beluisteren, maar na haar eerste bezoek aan Engeland zijn ze ook o.a. in het Kurliaus te Scheveningen opgetreden. Dit gebeurde juist twee jaar geleden in Juli 1933 en menigeen hoopt, dat ook thans weer de Boswell-Sisters vanuit Londen naar ons land zullen overwippen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 26