LAVENDER YARDLEY «„WETENSCHAPPELIJK NIEUWS' ÉS!3,-0 N V HANDELSWETENSCHAPPEN MIDDELBAAR ONDERWIJS STAATSEXAMEN A EN B .Hebt U nü Van Houten's KLM- reepen geproefd ["Ü.Vw.lSll 29 Amsterdam L. IV Schriftelijk nnr.or persoonlijke mondelinge studie- onderwijs leiding rep. lessen garantie Zeer b i I I ij k e lesgelden Vraagt ons DEDETITIÉ ID Ql I CC E KJ voorhen, die ditjaar speciaal prospectus IVCi Cl I I ^"vUlx OUO JLM werden afgewezen. Prospectus no.52, Inlichtingen, Proeflessen kosteloos en de bewondering mijner kelder collega's deed verwerven. HPusschen vier en zeven uur her ademden we wat en in dien tijd leerde ik ook eenige zonderlinge figuren onder bet volkje der bordeirtvassckers kennen. Wij hadden een Albanees, een jongen kerel met een intelligent gezicht, die razend snel Engelsch sprak en altijd op 't punt stond in slaap te vallen hij volgde een cursus in brug genbouw, welke al z'n vrijen tijd op- eischte, zoodat hij soms in geen dagen naar bed ging. Wij hadden een verloo- pen, doch altijd vroolijken tooneelspeler of zanger met grijs haar, die gierig en verre van kieskeurig alle etensresten verslond en ons telkens op de mouw wilde spelden, dat hij wegens gezond heidsredenen aan het bordenwasschen geslagen was, daar de dokter hem wa terdamp als het beste middel voor het herkrijgen van zijn verloren stem had aanbevolen. Het meerendeel van de bordenwasschers waren „bums", lieden zonder tehuis, zonder hoop en zonder doel, die het werk nooit langer dan acht dagen volhielden en dan door andere „bums" uit het groote reservoir der ellende van deze wereldstad aangevuld werden. Onder hen bevond zich een stille man van middelbaren leeftijd, die zich in den kelder afsloofde, om later van het verdiende geld een enkelen dag als gast boven in 't hotel te kunnen wonen. Wij gekscheerden met dit vreemde plan, maar hij antwoordde steeds„Ik laat mij er toch niet van af brengen. Jullie moet weten, dat ik er iets mee voor heb." Wat hij er mee voor had, zou ik enkele dagen later ondervinden. De stroom kleverige borden en scha len kwam 's avonds weer opzetten, ver flauwde geleidelijk en bruiste kort voor middernacht nog even op, toen de schouwburg- en bioscoop-voorstellingen afgeloopen waren. De bergen vaatwerk boezemden mij geen angst meer in, ofschoon ik met tegenzin aan de volle waschbakken begon, want m'n voeten kriebelden, alsof ze in een mierennest stonden, m'n ar men hadden alle ge voel verloren en be wogen zich slechts mechanisch, m'n handen geleken op biefstukken en m'n oogleden wogen als lood zoo zwaar. Ik was moe en wist eindelijk wat 't beteekende licha melijk af te zijn, zóó moe, dat ik 't. liefst op staanden voet m'n ontslag genofnen had. Hoe gaarne ook, durfde ik dezen uitweg ïiiet te bewandelen, uit vrees dat 't mij later m'n baantje bij de krant zou kunnen, kosten. Opeens schrok ik klaar wakker, zóó wakker dat 't bloed tegen m'n slapen begon te kloppen en ik m'n versufte hersens moest inspannen, om te vatten wat er gebeurd was. Ik had namelijk „beginner's luck" (het geluk van een beginner) gehad. Ik was een echte parelduiker geworden, want in een verfrommeld papieren servet, dat op een oesterbord lag en dat ik reeds in den vergaarbak wilde gooien, maar, door de ongewone zwaarte arg wanend geworden, voorzichtig open streek, vond ik 'n fonkelenden damesring en een heel klein notitie-boekje. Haastig liet ik deze kostbaarheden in m'n zak verdwijnen en onderwierp ze aan een nauwkeurig onderzoek, toen ik eenige oogenblikken later alleen was. Ik ben geen kenner van juweelen, maar dat de ring een belangrijke waarde ver tegenwoordigde, daarvan was ik dooi den glans van den steen en den moei- zamen arbeid aan het montuur over tuigd. Het kleine notitie-boekje, dat in gouden druk den naam van Maud Van- derlipp droeg en eenige met sierlijke dameshand geschreven adressen en tele foon-nummers bevatte, was van grooter belang. Maud Vanderlipp was de naam van de vrouw van den president der Pennsylvania en Ohio Spoorwegmaat schappij, ofschoon er natuurlijk wel meer dames van dienzelfden naam kon den zijn. Hoe dan ook, van deze vondst moest geprofiteerd worden, zij moest de springplank zijn, waardoor ik mij bui ten het bereik van kelders en keukens tot de marmeren zalen van het groote hotel zou opwerken. jphndelijk middernachtEindelijk kon ik m'n kletsnatte werkpakje uittrek ken, mij afdrogen en in een behoorlijk costuum steken. Ik draalde langer voor den spiegel dan m'n keldercollega'>. strikte netjes m'n zijden das om, brach' m'n hoed weer in z'n oude fatsoen ei wachtte geduldig, tot de anderen warei weggegaan. Toen slenterde ik langzaan door den tunnel naar den uitgang in cl. open lucht. r Ik sloeg den hoek om van de small, achterstraat en kwam op de 6de Ave nue, welke zich spiegelde in de schitte ring der portaallichten en ieder momem door de bliksemende licht-reclaim- andere schaduw- en licht-reflexeu toonde. Ik liep regelrecht naar den hoofd ingang van het hotel, passeerde den groetenden portier en stond voor de breede spiegeldeur, die door twee hotel-pages buigend geopend werd. Een receptie-chef, die er uitzag als een jonge diplomaat, vroeg hoffelijk naar mijn verlangens. „De directeurUitstekend, mijnheer, wilt u mij maar Hij klopte op een deur en wenkte mij binnen te treden. Het prachtige ver trek, waarin ik mij bevond, was vol gepropt met reus achtige leeren stoe len. Een gezette, doch gedistingeerde heer met grijze slapen had zich achter z'n ingelegd bureau opgericht en bood mij met een vriendelijk gebaar een breeden zetel aan. Tegelijk schoof hij mij een zilveren kistje sigaretten toe „Waarmee kan ik u van dienst zijn, mijnheer Ik legde m'n roodgebrande handen op den rand van het bureau en ant woordde beleefd „Ik ben een bordenwasscher in uw hotel, mijnheer." Hij keek mij strak aan en liet niet de minste verbazing blijken. Toen vroeg hij op denzelfden hartelijken toon „Zegt u mij maar 'ns met welk doel u bij me gekomen bent." Ik opende m'n handen. In de rechter flonkerde de ring, in de linker lag het kleine notitie-boekje. Wordi vervolgd. De beschaafde vrouw apprecieert reeds jarenlang den bijzonderen frisschen geur van Yard ley Lavender. Yardley Lavender is het geschikte parfum voor elke gelegenheid, den geheelen dag en 's avonds ook. Lavender Water f0.90 tot f9.70. Lavender Soap, DE LUXE ZEEP f 0.25, f 0.50 en fl.- p. stuk Talcpoeder f0.80. Facepowder f0.75 en f 1.30. Badzout f 1.85 tot f5.60. Shampoo *BU FR A ,o\ Importeurs J. Beijers Co., Groenewegje 97, Den Haag In een van Houten's KLM melkreep gaat overdadig veel melk van Holland's beste melkvee I Vandaar dat deze reep even voed zaam als smakelijk is I Geef den kinderen zoo tusschen de maaltijden een Van Houten's KLM-reep, als ze honger krijgen. Steek er een paar bij U, als U een wedstrijd gaat zien, of als U een fietstocht maakt. De gezondste ma nier om honger, tusschen de maaltijden door, te stillen I

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29