Adèle Sandrock Zooals we haar tegenwoordig kennen uit de sprekende film, en wel als de soldateske doch goedige oude tante. Adèle Sandrock niet zijn wie zij nu is. Iedere mooie, elegante, charmante, of welke soort ster ook, kan men morgen zonder eenig bezwaar door een andere, misschien nog mooiere, nog elegan tere, nog charmantere vervangen, maar Adèle Sandrock niet. Zij is eenig in haar soort en dat soort is ons lief, zóó lief zelfs, dat we ons bij haar niet zullen verdiepen in alle mogelijke banale mede- deelingen, over wat zij eet, wat zij doet, welke lengte zij heeft en hoe zwaar zij is. Dergelijke „hoogst interessante" bijzonderheden zijn goed voor die sterren, welke hun belangrijkheid voor een groot deel aan deze reclame confidenties te danken hebben. Adèle Sandrock heeft dat niet noodig. Voor haar geldt alleen de kwaliteit van haar spel bij het bepalen harer waarde. En het beste be wijs voor de voortref felijkheid van die kwali teit blijkt wel uit 't feit, dat men haar in alle lan den ter wereld, Arabië en China inbegrepen, niet alleen graag ziet, maar zelfs naar een film met haar verlangt. Toen Adèle haar eerste schreden op het glibberige tooneelpad zette, zag zij er zóó uit. Zij was toen in den aanvaUigen leeftijd van twintig lentes. Op den 19en September 1864 aanschouwde Adèle Sandrock in Rotterdam het levenslicht, zoodat zij van oorsprong een Hollandsche actrice is. Millioenen heeft zij over de geheele wereld doen lachen en millioenen zal zij in de toekomst nog laten lachen, want van de Noordpool tot de Zuidpool is zij de meest gevierde oude dame. IEDEREEN die naar de bioscoop gaat (en wie doet dat niet tegenwoordig kent ook Adèle Sandrock een filmactrice met een wereld reputatie. Telkens als zij op het witte doek ver schijnt gaat men even wat gemakkelijker zitten, om des te meer van haar spel te kunnen genieten .Want dat doet men ongetwijfeld. Bijna altijd is zij 'n snib bige, doch waardige oude dame met ongeloofelijk goede manieren, die over iedereen in haar omgeving den schepter zwaait. Doch immer ligt er in die venij nigheid, waarmede zij alles doet en zegt, een onder grond van oprechte menschelijkheid. Het bitsige, afstootelijke in haar karakter is juist haar aan trekkelijkheid, en zonder die eigenaardigheden zou Was de komst van de geluidsfilm voor vele artisten de ondergang, voor Adèle Sandrock was het juist het inluiden van een nieuw succesvol tijd perk. Nooit voordien is zij zoo beroemd geweest als nu, terwijl zij toch al van haar twintigste jaar af op de planken staat. Meer dan vijftig jaar heeft zij gevochten en gewerkt om de hoogste sporten van de ladder van het succes te bereiken. Alle phasen van het tooneel heeft ze doorloopen. Be gonnen als onbeduidende tooneelspeelster, werd zij een, in Oostenrijk en Duitschland, hooggewaar- Een jeugdfoto van Adèle San drock uit den tijd, toen zij in d Oostenrijksche hoofdstad

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 2