se Kant en Klaar voor 20 ct. DE DAME UIT DEN „BLAUWEN EXPRESS" VOETPOEDER Gr. strooibus 50 Cts. Onontbeerlijk op Uw vrije dagen is een goede voorraad PATRONENKANTOOR it K!. strooibus 30 Cts. Van deze blouse no. 151 uit Zomerpracht 1935 leveren wij direct uit voorraad onze bekende en gemakkelijke Kant- en-Klaar-patronen in cte maten 40, 42, 44 en 46. Met zoo'n patroon behoeft U geen voor bereidende werkzaam heden te verrichten. U kunt direct met knippen beginnen. Prijs 20 cent. Voor toezending der patronen per post 10 ct. extra. Alle patronen uit Zomerpracht 1935 zijn ook aan ons bureau uit voorraad verkrijgbaar. ATTENTIE: Beslellingen kunnen als volgt ge schieden Docr bemiddeling van Uw agent of bezorgerafgehaald aan net bureau van ons blad; door girostorting op no. 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan Vervolg van pagina 23 lames te bemoeien, zeker niet met schriften drongen de kellners en bet lames, die in luxe-treinen reisden, en treinpersoneel met de ellebogen door de lie, al wisten ze liet zelf niet, zoo'n opstopping van passagiers, hoogmoedigen trek in bet gezicht hadden „Wat is er gebeurd V' Krinner greep - een trek, die beveelt, zonder het den Fransehen fabrikant, die voor hem e weten, die onderwerping eischt, stond te dansen als een oliedruppel zonder te willen zegevieren. Maar dit op een gloeiende plaat, bij zijn kraag en ueisjeBlikslagers, wat moest dat t hield hem vast. Wat wou hij toch ..Wóot u 't nog niet De Fransch- „Het diner, meneer 1" man zette een paar angstige oogen op. De bediende gleed langs hem heen „De trein wordt aangevallen! Bandieten fluisterde slechts. In den coupé Roovers Ze halen ons uit den trein borg meneer Yokushima zijn bril in Mijn arme vrouw, o mijn arme vrouw het étui. „Een Cluneesche bende," zei achter Krinner kwam met Yokushima aan Krinner de kalme stem van een één tafel te zitten. Hij vond het bestAmerikaan, ,,'t Zal wel 't beste zijn, ten eerste, omdat hij dan niet met dat we gelioorzaain uitstappen." vreemden hoefde te praten, en ten Ergens aan den kant der locomotief tweede, omdat hij van zijn plaats af de stond iemand te roepen in slecht onbekende dame niet zien kon. Toen Engelsch het was een herhaald bevel, hij na tafel opstond, om naar zijn dat boven al het gevraag en rumoer coupé terug te keeren, was zij al weg. uitklonk. Krinner liet zich door de De gordijntjes van haar coupé waren anderen meedringen naar het portier, stijf dicht. en strompelde de hooge treden af naar Hij had nog geen zin om te slapen, den spoordijk. Dus 't bestond tóch De Japanner haalde een fraai reis- 't Kwam werkelijk voor f Op een dei- uit zijn koffer en vroeg, drukst bereden lijnen van het land of Krinner zin had in een partijtje. Een trein aangevallen, de passagiers Wist u misschien ook al, dat ik geplunderdInderdaad - buiten in schaken kon V' het donker gingen papieren lantarens Het klonk vinnig, maar meneer op en neer, ze belichtten de angstig Yokushima hield zijn eeuwige lachje ook bleeke gezichten der reizigers en donkere nu vol. Neen, hij wist 't niet, maar hij klompen menschen in bruingele uni- veronderstelde het. form. hier en daar dook in t licht „Vooruit dan maar." Krinner speelde van 'n lantaren een grijnzend platneuzig snel en stil. Ook de Japanner zweeg. Chineezengezicht op. Het leek wel een Het zwijgen duurde zoo lang, dat tuinfeest met die schommelende, bonte Krinner er zenuwachtig van werd en lampions, maar heel voor aan den een foutieven zet deed. trein begon opeens met harde slagen Drommels De dame was verloren, een machine-geweer te ratelen. Daar Yokushima borg haar netjes in het stroden waarschijnlijk de bandieten istje. „Ik heb haar alleen weggehaald," met het gewapend geleide van den zei hij zacht, „omdat 't onbeleefd zou trein, regeeringssoldaten, die op 'n open zijn geweest, nog langer te zwijgen in wagen achter den tender gehurkt zaten, tegenwoordigheid van een dame." Maar waren dat eigenlijk wel ban- Terwijl hij het zei, hief de Japanner dieten f Of waren het soldaten Zij het hoofd, en ook Krinner keek op van droegen uniform, bij menigeen versleten het schaakbord. De remmen knarsten en gescheurd, maar toch een uniform, en piepten, er ging een schok door de en de geweren, die zij droegen, waren rij wagens, een schuring. Toen stond van uitstekend Engelsch fabrikaat, de trein stil. Verder naar achter, buiten den licht- „Wat kan dat zijn V' Yokushima had kring, stak een zware zwarte massa op liet gordijntje open geschoven en het uit het veld. Kriuner's scherpe oogen raampje uit gekeken. Dan sloeg hij zagen, dat het een rij vracht-auto s was. snel zijn reisgids open en bestudeerde Hij kreeg intusschen geen tijd om na een kaart. „Er is geen station in de te denken, of het de tros was van een buurt," zei hij hoofdschuddend. Er militaire afdeeling of van een roover- kwam een lichte bezorgdheid in zijn bende hij werd vooruitgedrongen door gezicht. de passagiers, die achter hem aan uit „Misschien warm geloopen." Krinner den wagen klommen. Cliineezen maak- trok de schouders op en ging naar ten wilde gebaren, zwaaiden met hun de deur. „Ik zal eens kijken, wat er geweren, scholden en commandeerden aan de hand is." zij dreven het kluwen van opeen- Achter hem ging een gele hand blik- gehoopte passagiers uit elkaar, joegen de semsnel in een binnenzak. Een pakje mannen den eenen, de vrouwen den papieren ging over in een zak van de anderen kant op. jas, die aan den haak hing naast de En toen stond opeens een jonge man NASSAUPLE1N 1 ARLEM plaats van Adrian Krinner. TWEEDE HOOFDSTUK officiers-uniform in 't midden, tusschen de beide groepen. Het licht van de lampion, die een soldaat achter hom hoog opstak, viel op een intelligent IN de gang zag Krinner, tot zijn geel gezicht, dat, eigenaardig genoeg, verwondering, reeds een groot aantal niet glimlachte, maar zeer ernstig stond, reizigers, die zich naar de portieren „Spaar u de moeite, hoeren," zei hij repten. Coupédeuren werden opengerukt, in onberispelijk Engelsch tot de twee gordijntjes opzij geschoven. Ontevreden Engelsche officieren, die hem onder mannenstemmen, scherpe uitroepen krachtig protest hun passen voorhielden, van vrouwen, Chineesch geschreeuw en „Ik vraag geen papieren. Ik gesnater. In strijd met alle voor- geld." PANORAMA., Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhoge in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland fl.62% oer kwartaal of f 0.12 per week. Franco p. post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel.Inlerc. 15866. AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. TeLInterc. 55170. Giro nr. 07946.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 34