DE ZOMERSPORT ZWARTKOP SHAMPODOR DE HUISVROUW EN DE GROOTE VACANTIE ficutll Mc't hel modc'irw fawMoaóc/vn HEEFT HAAR INTREDE GEDAAN 'n rot or pah voor fi(>tu> ff do go Cd 37 DE groote vacantie f" sprak de huis vrouw smalend, ,,'t Mocht wat Je kan 'm van mij cadeau krijgen, hoor Weet je wat de groote vacantie voor mij beteekent Extra werk aan alle kanten, extra onkosten, extra slijtage en nooit eens een oogenblikje rust. Het begint al als de tweelingen vacantie krijgen. Twee zulke woel waters den heelen dag in huis, dat is wat hoor." „Ja maar, als het mooi weer is spelen zij toch den heelen dag buiten." „Jawel, dis het mooi weer is, dan zie je ze niet. Deuk je dat ze ooit iets voor je doen, iets opknappen of opruimen, een boodschap of iets dergelijks Mis hoor Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat zie je ze niet en als ze binnen komen stuiven, vijf minuten voordat er gegeten wordt, dan zien ze eruit. je kunt net iederen dag een schoonen handdoek aan het kraantje ophangen. En als het regent, hangen ze thuis en vervelen zich. Dat eindigt altijd met kibbelen en krakeelen. En als zij zich niet vervelen en eens wat spelen, dan halen zij den boel zoo overhoop, dat je den heelen dag in do herrie zit. Het lijkt af en toe wel of ze het huis afbreken. En die vaeanties duren zoo lang. Als de groote jongens vrij hebben van school nouberg je dan maar. Dat is sigaretten rooken en vrienden over den vloer en voortdurend schettert de radio jazzmuzieken dan is het geld voor de bioscoop en dan weer om een dagje uit te gaan en dan weer voor een voetbalwedstrijd Wat zegt u M'n groote dochter, die op kantoor is Ja zeker, die krijgt ook vacantie, maar dan trekt zij erop uit naar een kamp of zij gaat een fiets tocht maken met een vriendin Als je het heele jaar gewerkt hebt, wil je ook wel eens uitrusten en vrij zijn, zegt ze. Gééf d'r ongelijk Zij kan liet doen. Maar wie denkt er aan mij Ik wil ook wel eens vrij hebben. Denk je, dat ik niet moe ben en geen behoefte heb aan rust O zoo maar daar wordt nooit over gerept. „Moeder, pak je mijn koffer even „Moeder, zijn die sportkousen nu nog niet heel „Moeder, maak je boterhammen om mee te nemen „Moeder, heb je mijn rugzak gerepa reerd „Moeder, schrijf nou even een briefje aan de moeder van Marietje of ze mee mag." Moeder moeder - moeder. het houdt niet op. En als er nu eens een was die zei en wat wou jij nu eens graag f Wat zal ik nu eens voor jou doen om je wat prettigs te bezorgen. maar nee hoor 't Is moeder dit en dat en liefst maar een beetje gauw. Den heelen dag kan je klaar staan om alles voor ze te doen als ze uit willen en als ze thuis zijn is het krijgen we nu eens wat extra's omdat het vacantie is 1 Voor iedereen is het vacantie, maar voor moeder de vrouw. ho maar Voor die beteekent groote vacantie alleen maar extra drukte en kosten." „Maar verleden jaar zijn jullie toch allemaal samen een uitstapje wezen maken Was dat dan niet prettig „Och, wat zal ik je zeggen, als je thuis bent dan komt het er niet zooveel op aan wat ze aanhebben, maar als je onder de menschen bent, dan wil je toch graag, dat het jonge volkje knap voor den dag komt. Dan moet er van alles nieuw zijn. Dan zit je al weken van te voren te piekeren om alles maar op tijd af te hebben en thuis heb je je eigen leveranciers en je hebt tenminste hulp, maar in den vreemde nee hoor, dat is ook niet alles. Als je voor iedereen den koffer hebt gepakt en voor je eigen boeltje hebt gezorgd en wat daar allemaal bijkomt, dan ben je. doodop, als je eindelijk de plaats van bestemming bereikt en tegen dat je dan een beetje uitgerust raakt, moet je alles weer inpakken en dan is het al weer voorbij jLTou op Och toehoudt u alsjeblieft opHet feit alleen al dat u zoo spreekt, is het beste bewijs, dat u wat rust broodnoodig heeft. Helaas de huisvrouwen, die zoo over de vacantie praten, zijn heuseh geen uitzondering. Zij gevoelen zich eigenlijk min of meer (meestal meer het slachtoffer van haar gezin. Zij voelen zich achteruit gezet, tekort gedaan, verongelijkt, kunne» het gevoel niet van zich afzetten, dat men het uiterste en meer van hen vergt. Zijn zij mopperig en ontevreden van aard Zijn zij hebzuchtig, veeleiscliend en gunnen zij anderen niets f Neen, och neen, dat is het meestal niet. Zij zijn alleen maar. moe. Door en door moe van een jaar lang klaar staan en paraat tegen alle groote en kleine onheilen, die een huishouden kunnen treffen. Van lekkende gooi steenkranen tot ernstige ziektegevallei en financieele zorgen toe. Moeder is het stootblok tusschen haar gezin en alle mogelijke ongerief Moeder is de troost en de hulp en di toevlucht. Zij leeft door en voor an deren zij is altijd bezig voor anderen haar gedachten houden zich bezig met het wel en wee van anderen en met al wat daarmee samenhangt. Moeder leeft altijd eenigermate in spanning. Zij heeft tijd voor alles, omdat zij tijd weet te maken, heel vaak ten koste van eigen rust en gemak en leven op die wijze werkt zenuwsloopend. Iedere machine moet op tijd worden nagezien en geolied en wordt daartoi tijdelijk uit het bedrijf genomen. Daar na kan de machine weer voor onbc paalden tijd mee. En zonder nu de liefde en de zorg van een moeder te willen vergelijken met de prestaties van een machine, willen wij toch even dit beeld vast houden ook het trouwe moedertje, dat dag en nacht in de weer is voor haai man en kinderen, moet eens even „uit het bedrijf genomen worden". Zij moet eens weer tot zichzelf komen, een* heelemaal uitrusten. Een klein rustkuurtje buitenshui* zou prachtig zijn ook en ter voorkoming van erger juist voor diegenen, die nog niets mankeeren. Waarom zouden de gezinsleden niet samenspannen om allemaal samen moe der een beetje vacantie te gunnen Men kan zich een week behelpen zondei moeder of men kan er op uit trekken en moeder een week rust thuis bereiden. Er zijn zooveel huishoudens, waar men nimmer op dit idee schijnt te komen. Een rustweek voor alle moeders. Is dit geen goed idee AMY GROSKAMP TEN HAVE. en langer, wanneer het haar steeds me' een alkalivrij haarwaschmidde! behandelc wordt om de gezondheid en elasticiteit te behouden Verzorgt Uw haar daarom met de alkali- en zeepvrije Zwart kop "Shampodor". De golf houdt nog wel zoo goed en zult zich over den mooien, natuurlijken glans verheugen. Shampodor" is voor iedere haarsoort geschikt. Tg7 is ook in vloet- Shampodor f tn\ BLONDINES, die hun haar blond willen houden of hieraan de natuurlijke blonde tint willen teruggeven, gebruiken Zwartkop Shampodor BLOND-SPECIAAL. Voor iedere haarsoort: Blond-Speciaal goud-witte verpakking groen-witte verpakking Sportbeoefening is thans meer populair dan ooit! Vooral voor dames. En hoe flatteus en elegant is dit jaar de lichte sportkleding! Wie sport beoefent kan echter haar kleding niet ontzien en de lichte kleuren worden heel gauw vuil. Dit hindert niet, ais U dit goed maar op de juiste wijze wast Neem daarom altijd Lux en volg zorgvuldig de gebruiksaanwijzing. Want Lux is nu nog volmaakter dan vroeger! Lux is thans in koud water oplosbaar, wat van enorm voordeel is voor lichte stoffen en fijne weefsels. Met Lux kunnen fijne stoffen tal loze malen gewassen worden, zonder dat het weefsel ook maar enigszins wordt aangetast! Ook gaat het wassen, zowel als het spoelen veel sneller dan met welk ander middel ook! Geniet dus volop van zomer en zomersport, draag vrij de fleurige sportkleding. Zij blijft in Lux even mooi als nieuw, want Lux wast „veiliger dan veilig" en „vlugger dan vlug".

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37