De grillige mode Tegenstrijdigheid is het privilege der vrouwen die uitspraak stamt van een man. (Natuurlijk, hoe kan het ook anders Daar de mode zoo intens vrouwelijk is, mag het eigenlijk geen verwondering baren, dat zij nagenoeg alle tegenstrijdigheid in zich vereenigt. Wilt ge een voorbeeld De mode is sluik en slankmakend de rokken zijn recht met zeer weinig ruimte (torn maar eens een confectie-rok uit elkaar en terstond ziet gij al uw prettige droomen van alles-wat-gij-er-wel-van- maken-zoudt in rook vervliegen Tunieken en casaques zijn nauwsluitend met zeer weinig ruimte. Zie daarentegen de meters wijde avondjaponnen, de ballonmouwen, de uitstaande swaggercoats en nog zooveel wat in lijnrechte tegen stelling is met het begrip sluik. Malle tegenstrijdigheid, smalen de heeren der schepping en schudden het wijze hoofd. Veelzijdigheid, werpen de dames tegen en zij denken aan de eindelooze, onbeteugelde fantasie die er nu eenmaal altijd in de mode heeft geheerscht en heerschen zal, alle verstand, zuinigheid en slechte tijden ten spijt. Zien wij naar de sportmodellen, dan zijn wij werkelijk geneigd te meenen dat de mode recht en sluik en glad is. Zoo echt gewoontjesgemakkelijk om zelf te makenconstateeren de simpele zielen knusjes tevreden, tot zij op een goeden dag eensklaps de nieuwe confectie-modellen in het vizier krijgen en wat zij zien verbaast en ontstelt haarwijd zijn de rokken, wijd zijn de mouwen, breed de schou ders en de ceintuurs. Grootgerandei hoeden worden hierbij gedragen, ruime lange sjerpen met einden afhangend tot onder den rokzlpom. Waar zijn nu de coquette kleine hoedjes, de gladde korte manteltjes, de kwieke rokjes en de sluike zomerjaponnetjes. Is er grooter tegenstrijdigheid denkbaar Zoowel het een als het ander wordt gedragen, alleen.... op verschillende uren van den dag. Voor sportdoeleinden en voor de morgenuren zijn de gladde, simpele modellen gecreëerd, maar in den namiddag en den avond heerscht de soepele „stroomlijn". Voorwaar, de grillige mode geeft een juist beeld van de hedendaagsche vrouw, die nuchter en zakelijk weet te zijn, een echt kind van haar tijd, maar tegelijkertijd echt vi'ouwelijk, met al de charme en de bekoorlijkheden die door alle tijden heen het kenmerk zijn geweest van de ware vrouw. AMY GROSKAMP TEN HAVE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38