VI Adèle Sandrock zooals zij in het Wiener Burg Theater triomfen oogstte. In dien tijd waren deze costuums ont worpen volgens de allerlaatste mode en hoogst deftig. Als tragédienne was zij zeer bekend. Uier ziet men haar links in de rol van Hamlet en rechts als Maria Stuart. Dit waren de ticee glansrollen van deze voortreffelijke artiste. (leerde tragédienne, die de moeilijkste klassieke rollen (w.o. Shakespeare's Hamlet) perfect vertolkte. Dan komt er een groote rustpauze in haar optreden, waarhij men jarenlang niets meer van haar hoorde, tot zij plotseling weer triomfeerend in Berlijn op duikt, thans als een „komische Alte". Dat is zij gebleven, ook toen zij ruim tien jaar geleden aan de film kwam, waarbij haar wereldroem aanving. Wie meent, dat zij nu een rustigen, genoeglijken ouden dag heeft, vergist zich deerlijk. Ja we gelooven zelfs, dat men moeilijk een andere 70- jarige vrouw zal vinden, die even hard ploetert als Adèle Sandrock. Want haar vliegen de gebraden duifjes zeker niet in den mond. Overdag de hitte en zenuwachtige bedrijvigheid van een filmstudio en 's avonds optreden in een theater, maanden achtereen. Dat is Adèle Sandrock, maar wie haar eens zal hebben ontmoet, zal haar zich later herinneren als een beminnelijke oude dame, die met eere haar zeven kruisjes draagt,^en die heusch niet zoo grappig onvriendelijk is, als zij op de film lijkt. In een van haar rollen in het Duitsche Volkstheater te Weenen in de jaren 18881895. Adèle Sandrock in 1935. Geen schmink, doch t leven zelf heep haar die geestige lijnen op 't gezicht geschreven

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 3