D.D.D HET POPPENHUIS van Colleen CiCCtoore NUGGET" behandeld GENEESMIDDEL TECEN HUIDAANDOENINGEN spiegel zegt wrigleyS KAUWGOM Het kwaad in zijn oorzaak bestrijden door een hygiënische behandeling. Dit is de manier om te worden ver lost van den folterenden jeuk en den dikwijls ondraaglijken last bij Eczeem en andere huidaandoeningen. Het D.D.D.-Recept van Dr. D. Dennis wordt met succes aangewend tegen het voortwoekerende kwaad. D.D.D. is een heldere vloeistof, die diep in de poriën dringt en onder de huid de ziektekiemen doodt. Reeds de eerste druppels geven onmiddellijk ver lichting en overwinnen de aandrang tot krabben. Flacons 75 cents en 2.50 bij Apoth. en Drog. A 28 of Uw Kaar mooi glanzend is, of dal U deze attractie niet bezit. Toch is het tegenwoordig zo eenvoudig om keurig verzorgd haar te hebben. Vraagt U het maar eens aan de ver- bruiksters van Blondona en Brunetta! Zij zullen U opgetogen vertellen, dat deze volkomen alkali-vrije haarwasmiddelen haar geheel be vrijd hebben van het doffe voorkomen, dat het haar krijgt door de kalkzeep, die gevormd werd door de ouderwetse shampoos. Voorts zijn zij blij dat het lastige naspoelbad met Blondona en Brunetta niet meer nodig is, en het haar zo uiterst snel droog is. De blondines zijn verrukt over de fraaie blonde tint, die alleen Blondona kan geven door de Kamilloflor, die geen ander waspreparaat bevat en ook de brunetten waarderen de mooie glans, die het haar heeft gekregen sinds zij Brunetta gebruiken en welke te danken is aan de Hequil, een speciaal preparaat voor de volmaakte ver zorging van donker haar. Laat ook Uw spiegel U fraai glanzend haar tonen! Koop een pakje Blondona of Brunetta, of, indien U zelf Uw haar niet wast, zal Uw kapper, op Uw ver zoek gaarne Blondona of Brunetta gebruiken. Ook U kiest dus voortaan voor het haar wassen uitsluitend ALS het armste meisje ter we reld de won derlamp van Alad din kreeg, en haar oogen dicht mocht, doen en een paleis wenschen voor den prins en de prinses van haar sprookjes, dan kon zij geen mooier, geen rijker sprookjeshuis te voorschijn toove- ren dan Colleen Moore nu juist vol tooid heeft. Het is opgebouwd uit goud en zilver ivoor en andere kostbare stoffen, en 50 volkeren hebben tot zijn schoonheid bijgedragen. Colleen heeft meer dan 435.000 aan haar poppenhuis besteed. Het is ongetwijfeld het fraaisto sprook- paleis, dat ooit ter wereld vervaar digd is. Negen jaar is er aan gewerkt, en er steekt arbeid in van 700 der be kwaamste werklieden. En nu zal Colleen dit fantastische tuk speelgoed uitzenden op een wereld- eis van drie jaren. Het zal, schat men, door 200.000.000 inenschen bewonderd worden, en.... meer dan 1-000.000 opbrengen. Dat geld is door Colleen Moore toegedacht aan ziekenhuizen voor mismaakte kinderen. Het paleis heeft den vorm van een ..betooverd kasteel", van aluminium en koper, met fantastische hoeken en tin nen en torentjes. Het is drie meter lang en drie meter breed en bijna vijf meter hoog. Het weegt ongeveer 2700 kilo en bevat meer dan 200.000 losse stukken, allemaal wondermooie miniaturen. „Ik heb al van klein kind af gedroomd van een prachtig poppenhuis," vertelde Colleen aan schrijfster dezes. „Ik had natuurlijk poppenhuizen, als alle kin deren heel mooie zelfs. Maar de meeste meisjes vergeten de sprookjes- droomen van haar jeugd, als ze ouder worden. Ik heb ze nooit vergeten, al had ik 't een aantal jaren nóg zoo druk met films maken. Een jaar of negen geleden kreeg ik 't idee, een poppenhuis te maken, dat een stuk speelgoed en een kunstwerk tegelijk zou zijn. Toen ik er aan begon te werken, dacht ik natuurlijk niet, dat 't zoo worden zou als 't nu is. Ik was ook niet van plan, 't zoo duur te maken. Maar 't groeide steeds aan. Op mijn reizen vond ik allerlei mooie dingetjes, die ik kocht voor mijn sprookjeskasteel. Als ik over kostbare miniaturen hoorde, probeerde ik ze te krijgen. En ik kreeg ook heel wat cadeau van sympathiseerende vrienden, die wisten van mijn geheime liefhebberij. Jaren geleden, toen ik me half van de film had teruggetrokken, ben ik aan 't tegenwoordige poppenhuis begonnen te werken. Een lieeleboel vrienden van me denken, dat ze mijn poppenhuis ge zien hebben. Maar dat hebben ze niét. Ze hebben misschien een van de. vroe gere modellen gezien, maar dit is hoog stens een twaalf menschen onder de oogen gekomen. Ik wil 't pas laten kijken, als 't heelemaal in orde is. Er zijn menschen, die me beschuldi gen van een dwaze verkwisting, maar toen ik mijn poppenpaleis verzekerd had, kreeg ik ook honderden brieven, waarin me gevraagd werd, het huis in verschil lende gemeenten te vertoonen. Er zijn menschen, die kapitalen uit geven voor een ver zameling schilde rijen, of aan paar den ofaan snuif- doozen. Mijn lief hebberij is nu toe vallig een poppen huis Maar nu 't af is, vind ik, dat ik er iets goeds mee moet doen. Ik wil het de wereld rond laten reizen, en een klein bedrag laten betalen voor de bezich tiging, en de opbrengst aan inrichtingen voor ongelukkige kinderen ten goede laten komen. Het geld, dat ik aan lief dadigheid heb kunnen besteden, is altijd naar orthopedische ziekenhuizen gegaan nu wil ik ook, dat die van mijn pop penhuis profiteeren. De opbrengst zal zijn voor de inrich tingen in de plaats, waar het paleisje tentoongesteld wordt. We zullen de overheid of 'n commissie in iedere plaats vragen, die inrichtingen aan te wijzen.' Het poppenhuis zal eerst do Vereenig de Staten en Canada rondreizen. Dan komt het naar Europa, vervolgens gaat het naar het Oosten, dan naar Zuid Amerika en Australië. Het huis bevat elf kamers, die alle schitteren van juweelen en edele meta len en meesterstukken zijn van verfijn den arbeid. Aan het hoofdgebouw is een sprookjestuin en een kapel toegevoegd Die kapel bezit een gouden orgel, 37 c.M. hoog, dat op een ingewikkelde manier electrisch bespeeld wordt. Het huis bevat de kleinste electrisclie lamp jes ter wereld ze zijn ieder zoo groot als een graankorrel, en passen in man chetten met den omtrek van een spelde- knop in een gouden kandelaber, met peervormige diamantjes bezet. Vier honderd lampjes verlichten het huis maanden van proefneming en arbeid zijn er aan dit systeem van indirecte verlichting besteed. De torens en kan- teelen bevatten de tanks, die de kranen in keuken en tuin en badkamer voeden Dezelfde tanks brengen het klokkenspel in beweging. Op een boom in den tuin zit een nach - tegaal, die schoone wijsjes zingt. In een grot danst en zingt een prinses. De bibliotheek bevat den kleinsten bijbel ter wereld, zoo groot als een nagel van een baby, en slechts met behulp van eei loupe te lezen er is ook een koran in miniatuur, met verschillende meester werken der wereld-literatuur. De fantasie viert hoogtij in de deco ratie van het paleis. Plafonds, muren ei deuren prijken met schilderingen. De eetkamer is het gebied der Ridders van de Ronde Tafel iedere zetel vertoont het wapenschild van een Ridder. De tafel is gedekt met 12 gouden bordei met gouden lepels en vorken van 3 m.M lengte, met kanten servetjes en goudei champagne-glaasjes. Als Colleen Moore door haar onzelf zuchtig werk niet de populairste vrouw ter wereld wordt, dan zou schrijfster dezes, met de weinige anderen, die het voorrecht hebben gehad, het poppenhuis te zien, zich al zeer moeten vergissen GLADYS McVEIGH VOOR ALLE SCHOENEN GOED VOOR MAAG EN TANDEN PER PAKJE

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 8