19 liet nummer hoogspringen werd eveneens door district Zuid gewonnen. Een fraaie sprong vanVan Leeuwen, dien we ondanks de ingevallen duisternis nog even wisten vast te leggen. OP geduchte wijze heeft Zeeland van de Zuid- ploeg klop gekregen. De Zeeuwsclie athleten zijn nog lang niet op 't peil van hun Bra- bantsche en Limhurgsclie collega's. Op som mige nummers waren de Zuid-mannen zoo overwe gend sterker, dat zij niet eens hun volle kracht be hoefden te geven om zich eerste te zien geplaatst. We hadden zoo den indruk, dat de Zuid-ploeg 't nu en dan wat kalmer aanlegde om de Zeeuwen niet al te veel in 't zonnetje te zetten. Men zou zoo gaan vragen, of de Zeeuwsclie ploeg dan totaal niets gepresteerd heeft. Dit is echter geenszins het geval en deze wedstrijd heeft voor ons waardevol materiaal verschaft. Er zijn geen sterren ontdekt, maar wel hebben we kun nen constateeren, dat er met de noodige inspanning voor enkele Zeeuwen in de toekomst iets te bereiken zal zijn. Er waren een paar schitterende momenten in de loopnummers en dat waren die, waarbij de Zuid- looper zijn superioriteit onbetwist aantoonde, door op een moment, dat de Zeeuwsclie looper dacht zijn tegenstander te kunnen vangen, er onweerstaanbaar tusschenuit te trekken en geen schijn van een kans te geven. Maar voor ons nog mooier waren de oogen- hlikken, waarop Zeeland even een woordje meesprak. Zoo b.v. de 100 Meter race, welke van start tot bijna aan de finish schouder aan schouder gestreden werd. Op het laatste moment gooide Hage zich naar voren en wist daarmee v. d. Heijden juist te kloppen. Bei tien maakten denzelfden tijd, waaruit men kan zien, hoe minimaal het verschil bij het passeeren van de eindstreep was. Van Opdorp, die den laatsten tijd 'n goed figuur maakt, heeft op keurige wijze de 1500 Meter verdedigd. Zonder zich te storen aan zijn tegenstanders nam hij bij den start z'n eigen tempo, waardoor hij enkele meters achterop raakte. Kam- hier bleef aan de Zuidelijke tegenstanders hangen, ook hij moest tenslotte loslaten, waardoor de beide Zeeuwen 'n flinken achterstand kregen. Op een ge geven moment echter trok van Opdorp fel naar voren en liep verschillende meters in. Hij wist zich zelfs op te trekken tot bij de tegenstanders en daardoor den De dual-meet tusschen district Zuid en district Zeeland van de K. N. A. U., die Zaterdagavond te Middelburg werd georganiseerd, mocht zich helaas niet in mooi weer verheugen, zoodat belangstelling en sport onder de stortbuien zeer hadden te lijden. Start der 1500 M. die door Petit (Zuid) werd gewonnen. Tweede werd van Opdorp van E. M. M Eechts: Een zeer spannende eindspurt in de 100 M., die tegen de verwachting door Dage uit Zierikzee werd gewonnen. P. van Meyl, Ned. kampioen 1934 speerwerpen, in actie voor district Zuid. Gecostumeerde voetbalwedstrijd te Nieuwvliet. Ter herdenking van het 10-jarig bestaan der plaatselijke -muziek- vereeniging werd te Nieuwvliet o.a. een gecostumeerde voetbalwedstrijd georganiseerd, die veel belangstelling trok. Links.- Een aanval der „Oadzandsche vrouwen." Rechts: Een schermutseling om den bal tusschen heer en dame. geheelen achterstand in te loopen. Petit kon dit echter niet toestaan en ging er vandoor zonder zich al te veel in te span nen. Van Opdorp wist hem niet te berei ken en rekende daarom met den anderen Zuiderling af, door hem in 'n schitterende eindrace achter zich te laten en beslag te leggen op de tweede plaats. Het groote verschil tusschen b.v. Petit en van Op dorp kwam in dergelijke oogenblikken heel duidelijk naar voren. De gemakkelijke en fraaie wijze, waarop Petit dit nummer „even won" en de groote krachtsinspan ning, welke van Opdorp noodig had om tweede te worden, bewezen overduidelijk het groote verschil in klasse. Zij die dachten, dat Opdorp Petit in het nauw bracht, hadden het wel verkeerd beke ken, want Petit gaf nog niet eens zijn volle kracht. Op de andere nummers hebben de Zeeuwen met werpen en springen wel enkele punten weggehaald, doch Zuid ging ook daar met de meeste punten strijken. Parent maakte een mooie kans bij het hoogspringen, doch hij was niet gelukkig? Tenslotte- zijn verschillende nummers in het donker afgewerkt tengevolge van de stortbuien, waarmee Pluvius misschien land- en tuinbouwers een plezier deed, maar de athleten zeker niet op de hand kreeg. Het heeft wel afbreuk gedaan aan de prestaties. Het was een vriendschappelijke kamp, waarbij een heel enkele maal een deelnemer zich niet al te best kon beheerschen en de sterk ge laden atmosfeer op andere wijze dan door een strijd om de leiding ontlastte. We kunnen ons goed voor stellen, dat men in het vuur van den strijd zich eens iets laat ontvallen, waarvan men later spijt heeft, maar het is absoluut fout, dat men op het veld tus schen publiek en de deelnemers kakel-discussies gaat beginnen. Dat is den laatsten tijd meer gebeurd en wij zijn ervan overtuigd, dat 'n protest, ter plaatse waar het thuis behoort kalm naar voren gebracht, meer succes zou hehben, dan een driftige discussie op het veld tegenover den tegenstander, waarvan het eenige resultaat ruzie kan zijn en waarmee den naam van de atliletiek meer schade wordt toegebracht, dan dat hij er mee gebaat is. We constateerden in dezen wedstrijd een geval van hinderen en we zijn ervan overtuigd, (lat het niet opzettelijk geschiedde. Trouwens degene die hinderde was zoo reusachtig veel sterker dan zijn tegenstanders, dat hij geen minder faire hulpmidde len noodig had om te winnen. Het ware van degenen, die luide protesteerden, sportiever geweest om dit geval onmiddellijk te vergeten, vooral nu de uitslag er in het geheel niet door beïnvloed werd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19