ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Gorinchem, dat daar, naar aanleiding van een genoeglijk uitstapje naar onze provincie, door en kele heeren 'n reisvereeniging is gesticht onder den naam „Het Zeeuwsche Meis je." Het is niet moeilijk te raden waar de Gorinchemsche heeren het meest naar gekeken hebben in Zeeland. Om jaloezie te Gorinchem te voorko men, raden wij de don Juans aan hun genootschap het „Zeeuwsche Reisje" te noemen Te Ierseke heeft de visschersvereeni- ging vergaderd „ter bespreking van den uitslag der deputatie, die naar Den Haag was geweest." Besloten werd gratis zalf en talkpoeder aan de slachtoffers uit te reiken Onze correspondent te Terneuzen schrijft ons, dat een tandarts aldaar met zijn auto, tusschen de Piramide en de Isabelle-sluis, in een sloot is gereden. De man had bepaald geen instru menten bij zich; er wordt althans gewag van gemaakt, dat de wagen door 'n ander met 'n kraan eruit getrokken is. Te Kruiningen, zoo seint men ons, is in de Nieuwstraat een groote hoepel wedstrijd gehouden. Ondanks de groote warmte was de deelname groot. 't „Hoepel op moet zeker de Kruiningsché jeugd thuis nogal eens in de ooren klinken 'n Kanaalloods uit Selzaete is door den Middelburgschen rechter zwaar gestraft wegens beleediging van een zeeloods te Vlissingen. De schrik is er zoo ingekomen, dat er nu Zeeuwen zijn, die hun werkloodsje niet meer naast hun brandstoffen- loodsje durven laten staan B. en W. van Middelburg hebben nog steeds niet kunnen besluiten om het hondenpenningsysteem in te voeren. De muntenverzamelaars zijn daar over erg ontstemd. Men telefoneerde ons uit Ierseke, dat aldaar de plaatselijke ijsco-fabrikant met zijn vollen wagen van den dijk reed en in het water terecht kwam. 'n Direct ingesteld onderzoek door het meteorologisch instituut te de Bilt wees uit, dat-het nog nimmer in Neder land voorviel, dat men overdag in Juli ijs in een sloot aantrof Men meldt ons uit Ossenisse, dat de plaatselijke blikslager zich met zijn hamer een formidabelen klap op den duim gegeven heeft, zoodat de dokter er bij te pas moest komen. Een sympathieke man. De meeste menschen immers voelen eer de neiging om 'n ander op de vingers te tikken Een oplichter, die te Goes onder valschen naam heel wat goederen ge kocht had bij de winkeliers, is door de politie te Gouda in den kraag gepakt. In die plaats kocht hij zeker de leelijke pijpen, welke hij den midden stand rooken liet Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren De Zeeuwsche ouden van dagen beleven weer prettige uitstapjes. Een groepje Middelburgersdie devorige week, danïc zij de belange- looze medewerking van vele autobezitters, een tochtje rond Walcheren konden maken. De groote groep, die dit jaar meekon, voor het terras vanOosterhuis" te Vlissingen. De oudjes nemen het er van Rechts: Ook de ouden van dagen uit Krabbendijke maakten een heerlijken rijtoer door Zuid-Beveland en Walcheren naar Vlis singen, waar we hen kiek ten op den Boulevard. Even opsteken Een antieke spuit op den krui wagen gemonteerd. De „spuitgasten" in actie. Het oppompen van liet water geschiedt nog met de hand, waarvoor drie ploegen pompiers noodig zijn. Brand te Koudekerke. Op een boerderij onder Kou- dekerke ontstond brand in de hooischuur. Een kijk je tijdens de blusschingswerkzaamheden, waarbij we moesten constateeren dat de brandweer te Koudekerke nog geenszins is gemoderniseerd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25