DE DAPPERE LAFAARD Een statiekaros ine feestgangers in hel oude Amerika, ap weg naar een uit voering van 't Show- boat-gezelschap. Amerika's populairste radio-zanger, Bing Crosby, zingt in deze film de hoofdrol. Hij wordt bijgestaan door den komiek W. C. Fields en Joan Bennett en met hun drieën vormen zij de voornaamste steunpilaren van deze pretentielooze Paramount-operette. Drie bakvissehen bespreken haar huwelijkskansen Liefde in het Maanlicht tusschen Bing Crosbyden zanger van de Show-boat, en Lucy, de dochter van den generaal Joan Bennett). ZES jaar geleden, dus in den tijd, dat de geluidsfilm haar vleugels probeerde uit te slaan, kwam de Universal-film De Show-boat uit en iedereen was er verrukt over. Van hetzelfde genre is De Dappere Lafaard, een film, waarin men de zeer eigenaardige, vorige-eeuwsche belevenissen aanschouwt van een tooneelgezelschap, dat in een Show-boat den .Mississippi afvaart. De ouderwetsche kleedij, de melancholieke liedjes, waaronder „Swanee River", en de zeer ingrijpende liefdes verwikkelingen, maken het geheel tot een zoo romantisch product, als men van een negentiende-eeuwsche gebeurtenis maar kan verwachten. Voor den zang en de liefde zorgen Joan Bennett, Gail Patrick en Bing Crosby, voor de vermakelijkheden zorgt W. C. Fields als kapitein van de Show-boat en voor de sensatie een stelletje menschen, dat rriemand interesseert, err zeker rriet degenen, die enkel en uitsluitend om Crosby te hoorerr deze film gaan zien.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 28