Schitter®0 h°ld CREME MOUSON HET MEISJE UIT DE GARAGE R CRath: Voor de Melkora-reep ,Hebt U nu Van Houten's KLM- reepen geproefd 5 cent gebleven I 29 ER lag een brief op tafel. Twee grijze oogen lazen den slotzin en staarden daarna eenige seconden voor zich uit. Een goed-gevormd voorhoofd rimr- pelde zich om een paar frissche, roode lippen zweefde een flauwe glimlach daarna nam een kalme hand een pen houder op, en plaatste een handtee- kening: Vivian Norwood". Dezelfde hand vouwde met behulp van de linker den brief dicht en greep een enveloppe, waarop in duidelijk lees baar schrift het adres, stond vermeld. Deze enveloppe werd zorgvuldig dicht geplakt, waarbij er bijzonder op werd gelet of het gom overal wel goed plakte. „Dat is klaar," zei Vivian Norwood. Ze verhief zich van achter haar kleine schrijftafel, liep naar het raam, keek eenige oogenblikken naar het drukke straatverkeer, ging naar de tafel terug en nam den brief weer op. Het scheen haar toe alsof er wat aan ontbrak. Had ze iets vergeten 1 Even later stelde ze het tekort vast. Opnieuw greep ze naar de pen en schreef in den linker-boven hoek van de enveloppe „Persoonlijk." Na eenige aarzeling voegde ze er aan toe ,.en vertrouwelijk." „Dat geeft nog meer zekerheid," dacht zij. „Alleen een misdadig mensch zal het nu nog durven wagen hem te openen. Bovendien geloof ik, dat ik er verstandig aan doe hem aangeteekend te verzenden Uit de hal riep ze Sally, ik ga winkelen. Misschien ben ik niet voor den middag terug." Het hotel, waarin Vivian Norwood logeerde, had de reputatie zèer duur te zijn. Het was een gewoonte van haar geworden hier haar intrek te nemen, telkens wanneer ze met Sally naar het Oosten kwam. Met den brief nog steeds in haar hand liep ze, niet zooals andere gasten naar de hal, maar door de con versatie-zaal naar een dienstgang achter de lift. Dit was de snelste weg naar de hotelgarage. De meeste gasten van het Wetherell-hotel lieten hun wagens voor rijden, en door een piccolo het portier openhouden, alles volgens de regelen der voornaamheid en distinctie. Vivian was gewend zelf haar wagen te halen, deels omdat ze er geen chauffeur op nahield, deels om er zich eerst van te overtuigen, dat alles in orde was. e stapte de ruime garage binnen en ging naar 'n purperkleurigen wagen, diep, warm, glanzend purper. Ze schoof een paar grendels opzij, lichtte de kap op en boog zich voorover om den olie voorraad te inspecteeren. Toen ze achter het stuur plaats nam, wist de garage-knecht, dat Miss Norwood's purperen Asteroid in orde moest zijn, anders zou ze het wel hebben ge zegd. Vivian stak haar ïpeening niet onder stoelen of banken. Ze reed kalm de garage uit.de purperen wagen zoemde diep in z'n binnenste, evenals Vivian tot alles bereid. De Asteroid gleed gemakkelijk door het niet al te drukke verkeer en stopte eenige minuten later voor een hulp- postkantoor. Vivian pakte den brief, die naast haar lag. bekeek hem als '1 ware met hernieuwde belangstelling en tikte zachtjes met haar vingertoppen tegen de enveloppe. Ze bukte zich, tastte onder het instrumentenbord en hield even later een klein sleuteltje in de hand. Hierop reikte ze naar de bin nenzijde van een der portieren en haar hand verdween in een kleine opening van de carrosserie. Deze ruimte vormde een schitterend staaltje van schrijnwerk. Het deurtje, dat de opening voor het oog verborg, was zoo geconstrueerd, dat het, in gesloten toestand, slechts door scherpe oogen kon worden ontdekt In het vakje waren enkele kleinigheden die ze alle op het gevoel herkende Hierbij legde ze den brief, ze sloot het deurtje, wilde den sleutel weer op dt oude plaats onder het instrumentenbord bergen, maar veranderde van ge dachten en stak hem in haar porte monnaie. [Ac wagen zette zich in beweging ei reed in de richting van de wijk dei' winkelstraten. Vivian parkeerde den auto langs het trottoir, voor een sehoe nenmagazijn, een der luxueuze zaken, die alleen schijnen te bestaan van gc fortuneerde dames. Het was niet haar plan om veel tijd t< besteden aan liet koopen van schoenen maar er werden haar zulke mooie mo dellen getoond, dat ze de verleiding niet kon weerstaan ze alle te probeeren. Een en ander had echter nogal veel tijd ge kost en toen ze ten slotte had afge sproken, dat haar bestelling in het Wetherell-hotél zou worden bezorgd, ontdekte ze, dat het grootste gedeelte van den morgen al voorbij was. „Ik moet opschieten," merkte ze in zichzelf op, terwijl ze op haar arm band-horloge keek. „Ik heb nog meer te doen." Ze haastte zich den winkel uit en stak het trottoir over. Aan den rand bleef ze eensklaps staan. Ze keek de straat in naar beide kanten. Er was geen pur peren auto meer te bespeuren. „Hij hij is weg!" De prachtige wagen was ge,stolen Doch re eer dan de ver dwijning van den auto, betreurde ze het verlies van den brief, die van het hoogste gewicht was. Indien u het verdere verloop dezer bijzonder spannende vertelling wilt lezen, koopt dan het laatste premieboek van de Hollandsche Bibliotheek, getiteld: „Het meisje uit de garage" door E. J. Rath (den bekenden schrijver van „De familie-dictator"). Het is ver krijgbaar bij onze bezorgers en agenten en aan ons hoofd kantoor. De prijs in gewone uitvoering bedraagt slechts 17Va cent en in luxe-prachtband 70 cent. Sinaasappelsap en volle melk, - daaruit maakt Van Houten zijn Melkora Reep Een smaak, dien U moet proeven en dan wéér wilt proeven Vooral in deze zomerdagen moet zij U bevallen door haar frisschen smaak Een reep, die alléén Van Houten maakt. Onthoudt den naamMelkora is het verlangen van alle vrouwen. Hoeveel moeite doen ze om dit doel te bereiken en hoe vaak blijft suc ces achterwege door niet doeltreffende middelen Creme Mouson vrijwaart U voor zulke teleurstellingen, want Creme Mouson bevat alle noodige bestanddeelen tot onderhoud van het huidweefsel. Ze moet niet bij toeval bescherming bieden tegen invloeden van buiten, zooals b.v. zonnebrand, doch in de huid indringen en van binnen uit heilzaam werken. Daarop komt het aan De in de Creme Mouson verwerkte vetten kleven en glimmen niet,- haar geneeskrach tige, glycerine-houdende bestanddeelen worden door de huid geabsorbeerd met als direct gevolg, dat ruwe en roode huid- plekken binnen enkele uren verdwijnen. Vertegenwoordiger en Depothouder: HAEIJEN A ARENDS, Amsterdam, Keizersgracht 154

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29