VaOmoéaM, DE DAME UIT DEN „BLAUWEN EXPRESS" Zoo Uw teint COLGATE'S te beschermen weemcG TANDPA5TA (2 voor 25 ctieU9d! Koop vandaag nog Uw voorraad Pal motive! dat het steeds frisch, jeugdig en aantrekke lijk blijft, is Uw plicht! Een plicht die, door 's morgens en 's avonds Palmolive zeep te gebruiken, gemakkelijk is na te komen. Want Palmolive is méér dan een zeep: zij is een schoonheidsmiddel van verzachten den, verjongenden invloed, dank zij de groote hoeveelheid olijfolie die bij haar bereiding wordt gebruikt. Palmolive bevat geen dierlijke vetten of kleurstoffen. Haar groene kleur is het natuur lijke gevolg van de vermenging harer be- standdeelende olijf- en palm-oliën. Twintigduizend schoonheids-experts over de geheele wereld raden nadrukkelijk het regel matige gebruik van Palmolive aan, als de beste dagelijksche huidverzorging. Volg dien raad op. Gebruik steeds Palmolive óók voor Uw bad. Blanker en schooner moeten Uw tanden worden zoo niet, dan keeren wij U tweemaal het geld uit dat U voor Uw tube Colgate's Tandpasta heeft betaald. Een betere waarborg voor de resultaten van deze pasta is wel niet /'denkbaar Begin nog heden tweemaal daags flink te borstelen met Colgate, tot Uw tube leeg is. Onderzoek Uw tanden dan eens grondig voor den spiegel; en als het niet boven twijfel vaststaat dat zij blanker en schooner zijn dan ooit, kunt U de leege tube opzenden naar COLGATE, AMSTERDAM-C. Wij betalen U dan het dubbele van den aankoopprijs terug Deze garantie geven wij omdat de tweeledige invloed van Colgate's Tandpasta onfeilbaar is. Het overvloedige aromatische schuim dringt door in alle hoekjes tusschen en achter de tanden en ver wijdert alle voedselresten grondig. Een onschadelijk maar sterk polijstend bestanddeel brengt vervolgens den natuurlijken ivoor glans op Uw tanden terug. Begin dus nog heden Uw proefne ming geheel op ons risico! VRAAG NAAR „COLKEET". Verkrijgbaar in tubes van 25> 40 en 65 ct. Vervolg van pag. 23, „Wat onbeleefd dacht de Japanner gelaten. „Daar moet men een Euro- peesche barbaar voor zijn, om iemand zoo brutaal in zijn gezicht de waarheid te zeggen." Maar er was geen spoor van deze gedachten in zijn trekken te lezen. Glimlachend keek hij in het opgewonden, van ongeduld brandende gezicht van Krinner. Die Duitscher leek wel een pijl, die weg wil vliegen van den boog. En Kitsao Yokushima wist, waaróm hij dat. wou, en terwijl hij hieraan dacht, werd het lachje om zijn mond krachtiger. „Uitstekend," dacht de Aziaat met het kleine hart en het groote verstand. „Liefde kan meer bereiken dan haat en hebzucht samen. Misschien heeft hij succes." DERDE HOOFDSTUK WAT weten wij eigenlijk van het uitgestrekte Middenrijk? Negentig procent der Euro peanen, die in het Oosten reizen, stelt zich tevreden met een bezoek aan de internationale havens men ziet China slechts als een verlengstuk van de kade van Shanghai, die den vreemdelingen toeknippert met duizend geschminkte reclame-oogen men gaat eens kijken in een opium -kit, die evenzeer bij Cook's genade leeft als een aantal zoogenaamde apachenkroegen op Montmartre; men bezoekt Hankau, Tientsin, Peking, de poorten van het kolossale rijk, die bezet zijn door de Westersche beschaving, waarna men tevreden naar Europa terugreist, en een gezicht trekt, alsof men China kent. In de landprovinciën van het gele rijk komen slechts enkelen. Spoorlijnen zijn daar niet er vaart geen salonboot van Cook over de rivieren de toestand der wegen is gewoonlijk van dien aard, dat de toerist zijn hart vasthoudt voor zijn auto. En toch is dit het echte China, een land en een volk, dat een eigen cultuur heeft waarin de ouden van dagen nauwgezet de drieduizend beleefdheids- regels van Lao-Tse in acht nemen, als zij elkaar bedriegen, en waarin de jeugd nog niet mijmert over maat schappelijke problemen en machine geweren. Door deze provinciën, ver van den grooten spoorweg, schokten nu de vracht-auto's van generaal Lin-Kwong. Op en af ging het door den ontzaglijken doolhof der gele bergen hier en daar zonken de wielen tot aan de assen weg in zand en klei, en met wrakke, ouder- wetsche pontjes werden de wagens over kleine en groote rivieren gezet. Dicht opeengedrongen zaten de Clii- neezen, als de beroemde haringen in de ton, maar met wiegelende hoofden, de geweren op de knieën. Hun spleet- oogen speurden scherp door het land die oogen waren er aan gewend, gevaren tijdig op te merken en te overzien. Er vertoonde zich echter geen enkel verkennend vliegtuig, geen spoor van de regeeringstroepen. Slechts dook er nu en dan een ossenkar of een muil dierdrijver op, die schuw terzij drong, om de wagens voorbij te laten ratelen, en steeds vaker dwaalden de blikken der gewapenden weg van het land schap, en gingen zij heimelijk naar den voorsten wagen, waarin, behalve een aantal vertrouwde soldaten, de generaal zat, met drie blanken een ouden en een jongen man, en de dame, die na den treinoverval was meegekomen. En vriendelijk waren de blikken der Chi- neezen niet, als zij dien kant heen keken. Helga Lethus had een moe hoofd van het dagenlange hobbelen en stooten in den wagen. Echte rust hadden ook de nachten haar niet gegeven zij kon haast niet slapen in die smerige leemen hutten zonder ramen, waarin men haar had ondergebracht. Moe keken haar oogen naar de teere tinten, het geelach tige rood en het zachte groen, der golvende heuvelrijen. Slechts nu en dan sprak zij een paar woorden met den generaal, of met de twee Amerikanen, die rechts van haar zaten. Dat waren professor Marshall en zijn schoonzoon, twee geleerden, die naar China waren gekomen, om de gele aarde en de ge steenten te bestudeeren. De professor, een rijke zonderling, had zich met zijn dochter en schoonzoon bij het gezelschap van generaal Lin gevoegd zoo vond hij nog de .beste gelegenheid, om door het binnenland te trekken en steenen te zoeken, zonder voortdurend in angst voor roovers en ander gespuis te hoeven te leven. De twee mannen vergezelden den generaal op al zijn tochten, al bleven zij in de vrachtauto's, als er gevochten moest worden de dochter van den professor placht in het hoofd kwartier achter te blijven, onder be scherming van een bloedverwante van Lin-Kwong. Zonder schroom had zich het groepje Amerikanen bij den generaal aange sloten, bijna een jaar geleden alwant zij hadden Lin-Kwong reeds in hun vaderland leeren kennen en wisten, dat hij geen barbaar was. Lin-Kwong had in Amerika gestudeerd, sprak vloeiend Engelsch, en had zijn krijgs kunde van Amerikaansche officieren geleerd. Hij zag er ook lang niet slecht uit. Zijn intelligente jonge gezicht stak zeer voordeelig af bij de verwilderde, stompzinnige trekken van de meesten zijner volgelingen. Zijn kleeren waren zindelijk en van goede coupe, zijn gestalte was jong en slank en veer - krachtig. Hij pronkte met geen gouden en zilveren tressen, vangsnoeren en medailles, gelijk gewoonte is onder de Chineesche generaals, die hun aanstelling gewoonlijk slechts aan zichzelf danken. Het viel niet te betwijfelen, dat hij door beschaving en opleiding toren hoog boven zijn manschappen, en zelfs boven zijn onderhoorige officieren, uitstak. Toen Helga Lethus aan Li-Kwong vroeg, of het zijn leger was, waarbij zich een paar Amerikanen hadden aan gesloten, om den bodem te bestudeeren, had hij niet geaarzeld, dit te erkennen. Kon geen kwaad, dacht hij. Toen had zij gevraagd, of hij haar mee wou nemen of zij zich bij dat drietal Amerikanen mocht voegen. Zijn scherpe geest had ijverig gewerkt. Waarom vroeg zij dat Wat was haar doel Een PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen niet een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Grool Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land. One Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of fO.12% per week. Franco p. post f t.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Interc. f 5S66. AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. Tel. Interc. 55170. Giro nr. 07040

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 34