KODAK FILM KODAK FILM ook voor UW camera! PATRONENKANTOOR PANORA 35 valstrik Dat kon niet. Zulke agenten had de regeering in Kanton niet. En al wóu zij spionneeren, dan kon het nog geen kwaad, haar mee te nemen. Juist niet. Dan kon hij haar in 't oog houden, en rees er eenige verdenking, dan kon hij haar onschadelijk maken, vóór zij een bericht naar den vijand kon sturen. Hij had onderweg heimelijk haar bagage laten doorzoeken door een officier, dien hij vertrouwde. Er- zaten geen wapens in haar koffers, geen microphoon en geen Morse-toestel wel een schrijfmachine, eenige hoeken over Tibetaansche taal en letteren, en een pak wit papier. Dat kon allemaal geen kwaad, dacht Lin-Kwong. Zoo'n rijke buitenlandsche, die met alle geweld haar levensverveling tracht te verdrijven, zou ze ook wel niet zijn zoo iemand zou zich niet licht bij een bende voegen, die volgens lraar be grippen niet veel meer kon zijn dan een troep roovers. Dus bleven er maar twee mogelijkheden over ofwel zij was óók een geleerde, zooals die saaie professor en diens schoonzoon, ófwel zij had iets op haar kerfstok wou voorkomen, dat zij in de handen der vreemdelingen politie te Shanghai viel. Misschien was zij een beruchte zwendelaarster of zoo iets. Misschien had ze daarom zoo plotseling weg gewild uit dien trein. Dat zij mooi was, zag Lin-Kwong ook heel goed, en hij bewonderde haar dan ook. Maar ook afgezien van het rasverschil, beantwoordde zij toch niet aan zijn Chineesche ideaal, dat met gladde zwarte haren en een fijn poppen gezichtje prijkte. Lin-Kwong was, gelijk reeds gezegd, een ontwikkeld man, en op zijn manier een man van eer. Ook al waren de Amerikaansche geleerden er niet ge weest om haar te beschermen, dan nóg had het meisje van hem niets te vreezen gehad. In zijn beroep, den oorlog, was hij hard, maar daarbuiten verachtte hij iedere grofheid en bru taliteit. En zij scheen dit aan te voelen. Wanneer zij zweeg, zat zij kalm en tevreden in de verte te staren. Als zij met hem sprak, deed zij het zoo rustig en zeker, alsof zij ergens in Shanghai onder de beschutting van bajonetten en politie-knuppels aan hem was voor gesteld. Dit was een bewijs van vol komen onverschilligheid en dit kon Lin-Kwong moeilijk aannemen, als hij haar aankeek of van grooten moed. Hij toonde er een ridderlijken eerbied tegenover. Hij was er innerlijk trotsch op, dat zij hem, den kleurling, den Chinees, als een heer en een ridder lijk man beschouwde. Hij was er trotsch op, dat zij liever zijn bescher ming had aanvaard dan die van den Blauwen Express. De twee Amerikanen genoten mee van zijn hoffelijkheid. Hij trachtte het drietal den moeilijken tocht zooveel mogelijk te verlichten, en voer woedend uit tegen zijn soldaten, als die rumoer maakten in de nabijheid der hutten, waarin de blanken sliepen. En steeds donkerder werden de blikken der sol daten en der lagere officieren, als zij den kant der vreemdelingen uitkeken Den vierden dag der reis zwenkten de auto's plotseling van den weg af en hielden halt in een kloof, die ze zoo goed als onzichtbaar maakte. Als mieren krabbelden de Chineezen over de zijwanden der auto's. Machinege weren en munitie-kisten werden uit de wagens getild. In de wilde oogen der soldaten glansde verwachting, door wijde neusgaten haalden zij adem, hun stevige vingers gordden patroon tas- selien om. „Ik zal vier man hier laten, om opju te passen," zei Lin-Kwong tot de Amerikanen, die het gewoel en de op winding der soldaten even kalm aan keken als hijzelf. „Mevrouw en u kunnen onderwijl een beetje rusten." „Wat gebeurt er, meneer Lin vroeg de Duitsche. „Niets bijzonders, mevrouw." De Chinees haalde glimlachend zijn schou ders op. „Een kleine strafexpeditie. Er ligt daar vóór ons een nest, waarvan de inwoners de vijanden des volks in Kanton aanhangen. Een poosje geleden hebben ze mijn soldaten geen proviand willen leveren. Ik zal tot mijn spijl een voorbeeld moeten stellen. Oorlog is oorlog." In groepen van vier of zes slopen de Chineezen weg langs de dwaalweggetjes der leem bergen. De Amerikanen zeiden een paar beleefde woorden tegen haai en spraken verder over porseleinaard. en kwarts naar het rejsdoel der daim schenen zij niet nieuwsgierig te zijn. toen zij eenmaal gehoord hadden, dat zij journaliste was. Helga Lethus luis terde naar de klanken in het zongeh licht. Vanuit de verte drong verward geschreeuw tot haar door, nu en dai knalden er schoten, een paar minuten lang ratelde een machine-geweer. Toen werd het stil. „Er schijnen hier ontzettende dingen te gebeuren," zei ze tot professor Marshall, een klein gezet mannetje met een ruwen witten baard. „Oorlog," antwoordde Marshall. „Die ons niet aangaat. Straks komt Lin- Kwong terug, en dan rijden we verder." Of hij komt niét terug, dacht het meisje. Maar ik hoef nu niet meer alleen het gele land in. Waar die Amerikauei doorheen kunnen komen, kan ik 't ook Er kwamen voetstappen door de kloof, er brokkelden steentjes af. Plot seling stond Lin-Kwong weer voor hen, met een sigaret tusschen de vingers „We kunnen doorrijden." Helga Lethus wierp een snellen blik op zijn kleeding. Er waren geen sporen van strijd zichtbaar. De revolvertasch aan zijn koppel was stijf gesloten. Hij sprong op den wagen en riep den chauffeur een bevel toe, zooals men een hond een been toewerpt. Achter hen kwam langzaam en moeilijk de rij der andere auto's in beweging. Na korten tijd kwamen de muren der afgestrafte stad in zicht, leemen muren door de zon doorbakken, met de gewone Chineesche poort. Daarachter lagen leemen straten, eenvoudige huizen en bamboe-hutten. Het was er stil Niemand sprak of riep. Het rook er naar verbrand vuil en houtskool. Men scheen ergens een vuur te stoken, of er was brand. De deuren der huizen waren alle gesloten. Geen mensch vertoonde zich. noch van de inwoners, noch van Lin- Kwong's leger. Toen zij echter in de hoofdstraat reden, kwamen er een paar soldaten een huis uit, met de geweren aan riemen over de schouders, de armen vol saamgeraapten buit kleeding- stukken, verlakte kistjes, huisraad. Met opgewonden gezichten grijnsden zij hun aanvoerder toe. En nu zag Helga Lethus wél sporen van strijd. Ingetrapte, vernielde deuren hingen aan brokken en splinters in de scharnieren. Meubelen en matten waren uit de huizen gesleept en lagen op straat verspreid. Wordt vervolgd. U heeft zich ongetwijfeld herhaaldelijk afgevraagd, waarom Uw foto's minder mooi zijn, dan die van Uw kennissen. De beste en duurste camera ter wereld kan geen goede foto's geven, als men goedkoope, minderwaardige films gebruikt. Kodak Film is de origineele, de ongeëvenaarde film. U kunt uit vier soorten Kodak Film kiezen BOTTERDAM. Slationsweg24. Tel Inierc. 50540. Giro nr. 101981. 'sGRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Int 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstraat 142. Tel. Inl 13473, Giro nummer 149397. 's HERTOGEN- BOSCH, Stationsweg 27. Tel. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Boscbstrnat 110. Tel. Inicre. 1715. Giro in. 124090. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. VER1CHROME - bij i achtig en somber wee alle soorten opnamen. PANATOMIC - een fijnkor rel emulsie, speciaal voor z.g. klein beeld-opnamen. S.S. PANCHROMATISCH voor moeilijke opnamen, b.v, binnenshuis, bij kunstlicht of 's avonds laat. «O Koop Uw film bij den bona-fde Kodak-bandelaar Van dit model kunt U patronen bestel len in de maten 40-42—44-46 a f 0.20 plus 10 cent toe zending per post. hebt niet veel tijd en toch wilt U nog iets leuks maken voor Uw vacantie-uitrusting. Hoe vindt U het hierbij afgebeelde blousje? Snoezig, niet? Toch is het heel eenvoudig en vlug te maken. Binnen 24 uur leveren wij U het Kant-en-Klaar-patroon No. 154. Van alle in het modeboek Zomerpracht 1935 genummerde modellen zijn Kant-en-Klaarpatronen verkrijgbaar tegen den prijs van f 0.20, f 0.35 of f0.50. Voor toezending der pa tronen per post 10 ct. extra. Attentie! Bestellingen kunnen als volgt geschieden: Door bemiddeling van Uw agent of bezorger; afgehaald aan het bur. van ons blad; door girostorting op no. 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan NASSAUPLEIN 1 - HAARLEM Alle patronen uit Zomerpracht 1935 zijn ook aan ons bureau verkrijgbaar. Vraagt onze practische handleiding voor het gebruik der patronen, prijs slechts 15 cent.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35