©Id ©offaqe HOE EN WANNEER MOET IK EEN HAND GEVEN? [^vender TUater lavender Zeep De verzorging van Uw kutd elsckt~ DIT is een probleem dat velen bezig- moet, uw vrienden en kennissen, steek houdt. joviaal een hand uit of druk hartelijk 't Is zoo gek.... zeggen de verlegen de u toegestoken hand. Geef geen slap naturen, ik weet nooit of ik een hand lammenadig handje als was het u te veel moet uitsteken of niet.en ze maken moeite of als hadt ge uw pols verrekt, een schichtige opwaartsche beweging Evenmin verdient het aanbeveling met hun hand in de richting van de om de u toegestoken hand zoo te druk - bezoekster of bezoe- ken, alsof ge van plan waart om de ker en vaak als de an- botjes te breken. der'n hand uitsteekt, Slechts een hartelijke druk om te trekken zij de hunne bewijzen dat de ontmoeting een ge- juist verlegen terug, noegen voor u is. Je-doet-maar, zeg- Steek nimmer het eerst een hand uit gen de on verschil- naar oudere of maatschappelijk hooger- ligen en ze steken af en toe eens een staande personen, doch wacht af, of hand uit, die soms wel, soms niet wordt men u de hand wenscht te drukken, gevat en ze merken er niets van, als Ondergeschikten geven geen hand een ander een schuchtere toenaderings- aan him superieuren, ook niet als deze poging waagt. veel jonger zijn, doch wachten of men Beter-mee-verlegen-dan-om-verlegen, hun de hand toesteekt, zeggen de eenvoudige, hartelijke zielen Een schooljongen geeft aan de ken en zij stevenen met uitgestoken hand nissen zijner ouders een hand bij toe op iedereen. begroeting of afscheid. Doch wanneer Wie heeft er nu gelijk de jongen den leeftijd van de lange Green een van drieën. broek heeft bereikt, behoort hij af te Want: het is dwaas te doen of je wachten tot de oudere persoon hem de een hand gaat geven en het dan toch hand reikt. Velen steken maar een hand weer niet te doen. Men kan evengoed uit, omdat ze vinden, dat „niets zeggen zie, ik weet niet hoe 't hoort, doen zoo gek staat. Maar ze vergeten. Het is onbeleefd om onverschillig weg dat men een beleefde hoofdbuiging een hand uit te steken en geen acht en bij grootere gelegenheden een alge- te slaan op wat anderen doen, en het meene buiging kan maken, die in zeei is evenmin gepast om maar raak handen vele gevallen het lastige handengeven te geven. kan vervangen. Wanneer een jong Menigeen is niet gesteld op anderen meisje aan een heer is voorgesteld, is die zoo „handerig" zijn vooral het na zoo'n eerste ontmoeting niet wanneer de handen door opwinding of noodig met een handdruk afscheid te zenuwachtigheid een weinig klef en nemen, vooral als het gesprek kort vochtig aanvoelen. is geweest. Over het algemeen geldt de volgende Ook dan kan men met een oo regelwanneer gij uws gelijken ont- buiging volstaan. Een paar wenken Amilda-Zonnebruin Voor 'n brons-bruine huid. U kunt nu heel snel en zonder gevaar voor zonnebrand direct n mooie brons-bruine huid hebben. Met Amilda-Zonnebruin, een nieuw preparaat van Mijnhardt. Amilda-Zonnebruin bevat pigmensol, dat in geen andere crème of olie voorkomt en de huid snel gelijkmatig mooi bruint. Het is nu niet meer noodig om dagen en weken in de brandende zon te ver blijven om bruin te worden. Eenige malen Uw huid inwrijven met Amilda-Zonnebruin en U ziet er uit alsof U 4 weken reeds in volle vacantie waart, zoo prachtig brons-bruin. Bovendien kunt gij geen last meer krijgen van dien pijnlijken zonnebrand. Koopt daarom nog heden een flacon of tube Amilda-Zonnebruin. Verkrijgbaar in de zaken, waar gij ook Uw IVOROL-tandpasta koopt. Ook bij een be dekte lucht bruint Amilda prachtig. tube 60 ct. per flacon 90 cent. Amilda-crême 25en45ct voorzichtigheid in de keuze van Uw zeep, creams en reukwater. Een teere huid wordt door minderwaardige preparaten zoo licht geïrriteerd. In de Old-Cottage schoonheids middelen schuilt geen gevaar, integendeel zij oefenen een weldadigen invloed uit op de huid en verhoogen de charme van de gedistingeerde vrouw. Bij de dames is de Old- Cottage Lavendergeur bijzonder geliefd. Deze parfum, sedert onheuglijke tijden „mode" in de beschaafde kringen, laat zich ook bij de „moderne" vrouw, die haar verfijnde beschaving wenscht te beschermen, door geen anderen geur verdringen. Imp.Rich. Wernekinck Co., Huddestraat 9, Amsterdam-C. 63. Eenvoudige japon, kimonomodel, van shantung, met strik van bewerkte zijde en plissé. Onder in den gladden rok 'n ingezet plooistuk. Verkrijgbaar in maat 38, 40, 42. Benoodigde stof 5 M. d 70 cM. breed. 157. Blouse van crêpe satin. V-vormige hals met geplooiden jabot. Hooge ceintuur, schuine sluiting. Driekwart mouw. Verkrijgbaar in maat 40, 42, 44, 46. Benoodigde stof 2 M. a 100 cM. breed. 158. Gladde rok van Engelsche stof, met opgezette stukken. Verkrijgbaar in maat 40, 42, 44, 46, 48. Benoodigde stof 1.80 M. a 140 cM. breed. 89. Japon van bedrukt marocain. Gedrapeerde hals, driekwart mouwde taille heeft 'n bolero- vorm. Verkrijgbaar in maat 42, 44, 46, 48. Benoodigde stof: 4.50 M. d 100 cM. breed. NASSAUPLON 1. HAARLEM waarhij 10 ets. extra voor toezen ding per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook af halen aan het bureau van dit blad \Tan alle in deze rubriek afge beelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode- album „Zomerpracht", zijn patro nen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 55 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij be stelling vooral opgeven 't gewensch- te maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger door girostorting op No. 142700door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA"

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 39