19 De athletiekverE. M. M. te Middelburg organiseerde op Zaterdag 27 Juli haar jaarlijkschen singelloop. De groep deelnemers op weg. Mr. P. Adriaanse lost het startschot. VOOR de achtste maal kregen wij Zaterdag den Singelloop te aanschouwen. „E. M. M." viert dit jaar met een reeks van feesten en wed strijden het 10-jarig bestaan. Nog een paar jaar en er is weer reden tot feesten n.l. als de tiende Singelloop zal worden gehouden. Het zou aardig zijn bij die gelegenheid een record-aantal deelnemers bij elkaar te brengen en eens een keer van het traditioneele aantal tusschen 10 en 15 af te stappen. We willen daarmee niet opwekken tot het concentreeren van al zijn krachten op één bepaalden wedstrijd, doch als de loop jubileert, mag er voor een keer wel eens extra aandacht aan besteed worden. Dit is echter nog twee jaar goed en tegen dien tijd zal „E.M.M." hopelijk wel van zich laten hooren. Er is Zaterdag geen al te mooie tijd gemaakt, in vergelijking met andere jaren. Een tamelijk briesje, dat voor een voetganger of fietser niet hinderlijk was, heeft den loopers, die alles noodig hebben en wier ademhaling speciaal regelmatig moet functionneeren, wel eenigszins parten gespeeld. Het verschil in tijd met vorig jaar is 134/6 sec. op dezen afstand van 3700 M. Zeker was de winnaar van vorig jaar wel sterker dan de winnaar van dit jaar. Moermond van Rust Roest te Zierikzee heeft in 1933 en 1934 den wisselbeker veroverd, zoodat daarop thans zijn naam en die van Kemp (D.O.S., Rotterdam) prijken. Geen van beiden kon' den prijs komen verdedigen en thans werd 'n clubgenoot van Moermond, t.w. van Zuijen, de winnaar. Van Zuijen heeft deze race heel goed geloopen en hij moge minder snel en minder taai zijn gebleken dan Moermond was, zijn wijze van loopen, zijn stijl heeft verre onze voorkeur. Werkelijk een heel aardige looper, die met een deskundige lei ding nog pas aan het begin van een mooie loopbaan staat. De stijl van nummer twee is minder mooi. L. A. Schouls eveneens van Rust Roest, werd tweede met een achterstand van 9 sec. op nummer een. Schouls loopt meer op kracht en is meer een sjouwer dan van Zuijen. Dit neemt niet weg, dat hij ook tot goede prestaties in staat is en eerlijk gezegd hadden wij op een overwinning van Schouls gerekend. Van Zuijen heeft het echter anders gewild en het is anders ge beurd. Hun tijden waren resp. 11 min. a/6 sec. en 11 min. 9 3/6 sec. Op schitterende wijze is Zierikzee door hen vertegenwoordigd en deze beide loopers verdienen een woord van waardeering voor hun strijd, waarmee zij de hegemonie van Schouwen en Duive- landop den langen afstand hebben gehandhaafd. Naast den sprinter, den Olympia-man Hage, bezit Zierikzee in deze twee loopers sterke vertegenwoordigers. Nummer drie, die met een speciaal applausje be groet werd, toen hij door de finish ging, was Ad. Kam- bier, een oude bekende, die 11 min. 23 8/5 sec. liep. Nu mogen we hulde brengen aan al die eerstaanko- menden en hun prestaties roemen, maar wie heeft in Zeeland den stijl van dezen discipel van v. d. klasse? Nog niemand, gelooven we, en daarom doet "t ons genoegen, dat deze „E.M.M."-er zoo'n goed figuur geslagen heeft. Zijn loopen is altijd weer een lust voor de oogen. Aerssens van R.K.V.A.V. heeft met beslag te leg gen op de vierde plaats meteen den naam van zijn nog nieuwe vereeniging een goeden klank gegeven op den weg en waar C. J. Aerssens geen onbekende is, weten we, dat hij nog wel eens van zich zal doen spreken. Zijn tijd was 11 min. 34 sec. Een jong looper- tje van Rust Roestte Zierikzee, t.w. H. J. Berrevoets, werd vijfde en als we ons niet al te sterk vergissen, heeft hij het goede voornemen de voetsporen van zijn elubgenooten volgende jaren te drukken. V. d. Dus- die de rij der loopers sloot. Toch kwamen er nog een drietal achteraan, doch die hadden het deftiger ge vonden zich door den volgauto over de finish te laten rijden. Dat het met hun uitvallen niet zoo heel erg was, bewezen de glundere gezichten en de opgewekte stemming. Goed zoo, jongens, 'n sportsman moet kun nen verliezen, maar toch hopen we jullie een volgende maal loopend over de witte streep te zien komen. Een goed geslaagde loop, welke goed georganiseerd was en welke alleen anders was dan gewoonlijk, om dat we Bruijnooge (Odidas) wegens ziekte moesten missen. sen van E.M.M. was nu eens niet in het laatste gelid, maar sloot als nummer 6 de eerste helft. Nooit tot de eersten behooren, bijna altijd tot de laatsten en toch door de jaren heen volhouden, kijk, dat toont den waren sportgeest. Bravo, v. d. Dussen, je bent geen eerste-prijzenwinnaar, maar niettemin 'n steun pilaar der athletiek. De zevende is weer een oude bekende, en nu eens een. die reeds veel lauweren geoogst heeft op den langen afstand, maar nu eenigszins op den achtergrond ge raakt. Het is v. Sorge van A.V.'35, die menigmaal hooger geklasseerd is geweest op dergelijke loopen. Direct achter hem kwam zijn clubgenoot Bijsterveld en tenslotte als nummer negen Tabak van Marathon, No. 2 bij aankomst gelnkgewensrht door een der verzorgers.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19