nrri ni i ZEEUWSCHE OMROEP Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is verboden. Men meldt ons uit Zaamslag, dat door een zestiental personen aldaar de eerste plaatselijke damclub is gesticht. Men hoopt dat de nieuwe club zoo veel successen oogst in de naaste toe komst, dat Zaamslag weldra Damslag zal genoemd worden. Te Vlissingen is iemand door de-politie bekeurd, omdat hij tegen de ramen van een gebouw gestaan had. De glazenmakersbond is een felle actie begonnen om het slachtoffer uit de handen van den strafrechter te houden. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, zoo seint men ons uit Krabben - dijke, dat aldaar in een café een zwaluw boven het biljart haar nest heeft ge bouwd. 'n Kleine, zij het dan bescheiden, vergoeding voor de pimpelmeezen, die, wegens de crisis-omstandigheden, mo menteel uit de herberg vandaan blijven De gestrenge rechter te Middelburg heeft een inwoner uit 's Heerenhoek met één gulden beboet, omdat hij buiten toestemming der eigenaars op den spoor weg was gaan rijden. De spoorwegen hebben het tegen woordig al taai genoeg om straffeloos toe te kunnen laten, dat er particulieren op him rails voor zichzelf een zaakje gaan beginnen Uit Lamswaarde telefoneert men ons, dat de weg van Koelewei naar Hoef- kensdijk, die doorloopend in betreurens- waardigen toestand verkeert, in zoo verre verbeterd wordt, dat men er de grootste putten uit weg zal halen. Ook het wegenprofiel komt het ten goede, wanneer schoonheidsspecialisten er de pokdaügheid van bestrijden Te Goes heeft onder groote belang stelling de algemeene ledenvergadering van het Bevelandsche museum plaats gehad. Het gerucht, dat voortaan den tien oudsten leden gratis onderdak in het museumgebouw zal worden geboden, is beslist onjuist. Een acrobaat, die te Hengstdijk tot stomme verbazing van het toegestroom - de publiek achteruit op zijn fiets reed, werd door een politie-agent bekeurd en door den Terneuzenschen kantonrechter tot f 7.50 boete veroordeeld. Hier moet jaloezie in het spel zijn. Beide ambtenaren kunnen natuurlijk alleen vooruit rijden op hun rijwiel Te Zierikzee is een melkkoe tegen een in werking zijnden sproeiwagen opge- loopen en eenigszins gekneusd, 'n Toe vallig passeerende vee-arts verleende de eerste hulp en vanwege den keurings dienst van waren zal voorloopig dage lijks de melk van het beest op water- gehalte onderzocht worden. Te Middelburg heeft „de kat van de buren" bij een advocaat een goud- vischje uit de sierkom gestolen. De jurist onderzoekt, of het poesje niet vervolgd kan worden „wegens het visschen in een water, waarvan een ander de rechthebbende is." Dezer dagen is een kapitein der koop vaardij te Veere beëedigd als makelaar in onroerende goederen. Of dit met het oog is op de vele schepen, die in Zeeland omhoogloopen en blijven zitten, konden we niet achterhalen. Hier is nu verder niets aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeron. Te Middelburg arriveerde het vrachtschip Wolsum met een lading hout uit Rusland. Een kijkje tijdens het lossen. Op het terras van het restaurant had zich een groote menigte belangstellenden verzameld voor de pijsuitreiking Burgemeester van Woelderen reikt de prijzen uit. T. Visser uit Vlissingen ontvangt dit jaar de Zilvermeeuw, de wisseltropee, die driemaal achtereen ■moet gewonnen worden, als eersten prijs. De tweede Scheldevlucht. Uit Vlissingen had de tweede Scheldevlucht plaats om de zilveren Scheldemeeuw. 'n Overzicht op het vliegveld bij aankomst der deelnemers. De aankomst van een autogyro-vliegtuig, dat tijdens de demonstreerde. vlucht

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25