DE DAME UIT DEN „BLAUWEN EXPRESS" 3anoïama! ,Hebt U nü Van Houten's KLM- reepen geproefd Voor Melkora Ook in %n$dan& 34 'Melkora" smaakt heerlijk frisch, doordat irt deze reep de allerbeste melkchoco lade vermengd is met het natuurlijke sap van een uit gezochte kwaliteit sinaas appelen. "Melkora" is lekker als het koel is ze is heerlijk als het warm is. Alleen Van Houten maakt ze 1 tóch is de prijs L 5 cent gebleven Panorama is steeds in voorraad bij de hieronder vermelde kiosken van de fa. W. H. Smith Son, Ltd., en bovendien op bestelling verkrijgbaar bij elk harer 1250 agentschappen in Engeland en Wales. Bradford L. M. S. Railway Station Brighton Railway Station Croydon West Railway Station Folkestone Central Railway Station Liverpool Central Railway Station LONDON Baker Street Station, W. 1 Metropolitan Railway Charing Cross Station, W. C. 2 District Railway Cumberland Hotel, W. 1 Dorchester Hotel, W. 1 Grosvenor House, W. 1 Earls Court, S. W. 5 Underground Station Kings Cross Station, N. 1 Main Line London Bridge Station, S. E. 1 Southern Railway Mark Lane Station, E. C. 3 Mount Royal Flats, W. 1 Oxford Circus Station, W. 1 Central London Railway Piccadilly Circus Station, W. 1 Bakerloo Railway Piccadilly Circus Station, W. 1 Piccadilly Brompton Railways Regent Palace Hotel, W. 1 Strand Palace Hotel W. C. 2 Gravesend, Railway Bookstall Tottenham Court Road Stn. W. 1 Central London Railway Victoria Station, S. W. 1 Continental Platform, No. 1 Victoria Station, S. W. 1 District Railway Waterloo Station, S. E. 1 Main Line Manchester Central Railway Station Newcastle-on-Tyne Central Railway Station Parkeston Quay Railway Station Southampton Terminus Railway Station Vervolg van pag. 23. „Ik ken Soei-foe en omstreken helaas op mijn duimpje, sirAls u me aan wilt nemen als huisknecht en gids, dan lieel graag. Zou me uitstekend gelegen komen, want dat werk aan de rvier houd ik niet uit." Adrian Krinner gaf den kruier zijn loon en zijn afscheid niet, toen zij het logement bereikten. Hij noodigde hem aan de rijsttafel in de gelagkamer, en le onbekende, die den naam Peter Suhr opgaf, ging kalm zitten, zonder de ninste verwondering of nieuwsgierig heid te toonen. Hij had ruimschoots eduld geleerd. Maar hij vroeg zich wel afwat zou zijn gastheer hier komen doen Terrein verkennen voor zaken, inlichtingen inwinnen over den en of anderen koopman hier in 3oei-foe.of was hij slechts op door reis, had hij enkel een gids noodig, die hem de opium- en speelholen wees Peter Suhr kénde de Europeanen, die n het binnenland van China reizen. Terwijl hij zich te goed deed aan de makelijke rijstgerechten, kwam hij ter zake met de licht spottende kalmte, lie hij zich in Amerika had aange wend. „Als u soms uit wilt, meneer," zei hij, terwijl hij handig de eetstokjes hanteerde, „kan ik u 't speelhuis van Koe-Tiang aanraden. Daar wordt u niet erger geplukt dan u zelf wilt, en als u uit uw oogen kijkt, kunt u zelfs winnen." Adrian Krinner blies den rook van zijn sigaret voor zich uit en zweeg. Hij wou weten, wat die Peter Suhr voor iemand was, vóór hij zich over iets uitliet. Bij al zijn uitwendige kalmte was Krinner overladen met energie, als een Leidsche flesch, vóór de vonk overspringt. Heel dien langen tocht van Hankau af, over de Jang-tse, had hij slechts aan één ding gedacht Helga Lethus te vinden. Nu was hij in Soei-foe, de stad, waar de bende nestelde, zoo men zei. Misschien was Helga Lethus al heel dicht bij hem. Maar dat de moeilijkheden groot waren, begreep hij- Hij sprak geen Chineescli, hij had geen machtige rela ties, en zijn geldmiddelen waren beperkt. Als de inwoners van Soei-foe met de bende van Lin-Kwong sym- patliiseerden, zou men hem niet zoo makkelijk verraden, waar het bende- hoofd woonde, waar de blanke dame was. Eer zou men hém verraden, zoo dat zijn vrijheid, misschien zijn leven, gevaar liep. Een blanke, die de stad kende, kon hem van onschatbaren dienst zijn. Maar dan moest hij eerst weten, wie die blanke eigenlijk was. „Dat speelhol interesseert me niet erg, meneer Suhr," zei Krinner lang zaam. „Maar van u wil ik wel graag iets meer weten. Om u het goede voor beeld te gevenik heet Krinner, ik ben ingenieur en ik heb eenige jaren in Japan en in Mandsjoekwo gewerkt. Ik ben nu eigenlijk op de thuisreis en ik heb dit uitstapje langs de Jang-tse alleen gemaakt, omdat ik hier in Soei-foe iets zoek." Peter Suhr glimlachte. Krinner's openhartigheid beviel hem. Hij schoof het bord van zich af en leunde verzadigd tegen de matten wandbeklee ding. „U maakt zeker niet veel studie van aardkunde, sir zei hij. „Nee. Hoezoo „Anders zou u Peter Suhr wel kennen. Of in ieder geval mijn schoon vader, professor Marshall. Ik ben met mijn vrouw en mijn schoonvader al drie jaar hier in 't land. We hebben samen getrokken en gestudeerd, maar nu zijn we elkaar kwijt, en ik ben van één kant blij, dat ik eens iets anders te sjouwen krijg dan porseleinaarde en kwarts maar ik zal toch moeten zien, dat ik mijn vrouw terugvind." „Vertelt u eens iets meer," vroeg Krinner, toen zijn tafelgenoot zweeg. „Misschien kunnen we samenwerken." „Ik hoop 't." Peter Suhr nam een slok uit den beker sake, dien Krinner voor hem besteld had, en keek zijn nieuwen vriend toen weer aan. „Mijn vak is eigenlijk aardrijkskunde, maar toen ik met de dochter van den pro fessor getrouwd was, ben ik geoloog geworden, 't Leek me in 't begin wel aardig, die steentjes, maar nu ik er een paar weken af ben, voel ik pas, hoe 't me eigenlijk verveelde. Ik doe 't niet meer. Al zal ik natuurlijk zien, dat ik mijn vrouw en mijn schoon vader terugvind. Of tenminste mijn vrouw." „Dus u weet niet, waar zij is Hoe bent u haar kwijtgeraakt „Da's een heele geschiedenis, maar ik zal u de hoofdzaken vertellen. We woonden hier, en de stad was in de macht van een bende vrijbuiters, of tenminste, de aanvoerder voerde óórlog, tegen de regeering in Kanton, met een paar honderd man 1 Een dag of veertien geleden is er een legertje uit Kanton hier gekomen, en toen is de bende gevlucht, en ons hebben ze mee genomen. Maar ik kon niet bij mijn vrouw blijven, zij moest met de helft van den troep mee naar 't. zuidwesten, en mij en mijn schoonvader nam de andere helft mee naar 't noordwesten. U begrijpt, dat ik liever met mijn vrouw meeging, en als dat niet kon, dan maar met geen van tweeën Den eersten nacht, dat we onderweg waren, ben ik gevlucht, maar toen ik weer hier in de stad was, kon ik er niet meer uit, anders was ik mijn vrouw achterna getrokken. Al had ik moeten loopen. Maar die soldaten uit Kanton kwamen vlak achter me aan de stad binnen, en toen mocht er geen mensch meer in of uit. Ons geld had mijn schoonvader bij zich wat die ban dieten tenminste nog niet gestolen hadden. Dus toen ben ik, om aan een hap rijst te komen, aan de rivier gaan werken. Iets anders dan sjouwen kón ik niet. Ik ben vol moed begonnen en ik vond 't in 't begin wel leuk, dat ik geen gele aarde of kalksteen meer uit elkaar hoefde te woelen. En ik heb me maar niet geschaamd voor mijn blanke gezicht onder al die geeltjes. Maar 't werk had ik toch op den duur niet uitgehouden, en 't had wel tien jaar kunnen duren, vóór ik geld genoeg bij elki' ir had, om naar mijn vrouw te zoeken of te laten zoeken. Dus als wij samen kunnen werken, graag. Misschien kunnen wij elkaar van dienst zijn." „Prachtig,meneer SuhrKrinner PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De-Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.6214 per kwartaal of f 0.1214 per week. Franco p. post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. BureauxHAARLEM Nassaulaan 51. Tel. Interc. 13866. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Tel. Interc. 55170. Giro nr. 07656

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 34