Bob cn (Tante) Bctüy De kodak „Retina Betty: Speel rustig door Bob, laat ze niets merken. 35 logde zijn sigaret in het asclibakje en keek zijn gaat strak aan. „Mag ik eerst eens zien, of u mij kunt helpen f Blijkt dan, dat ik u niét kan helpen, dan zal ik graag betalen voor uw inlich tingen, wat u billijk vindt." „Inlichtingen kosten bij mij niets," zei Suhr. „Wat wou u weten V' „U kent Soei-foe," zei Krinner lang zaam, bedachtzaam. „Hebt u wel eens van generaal Lin-Kwong gehoord 1" „Generaal Lin-Kwong 1" riep Suhr uit. „Dien...." Opeens zweeg hij, en wierp tusschen halfgesloten oogleden een snellen blik op Krinner. Peter Suhr had in China, voorzichtigheid geleerd, vooral de laatste veertien dagen. „Zoo, interesseert u zich voor Lin-Kwong en zijn bottle! Dan moet ik u zeggen, dat ik als gast van China de wetten van het land eerbiedig, en me als vreemdeling niet met zaken van binnenlandseke politiek bemoei." „Dat vraag ik ook niet van u. Maar ik heb gehoord, dat die zoogenaamde generaal hier in Soei-foe zijn hoofd kwartier had, enik zou hem graag spreken." Het gezicht van Peter Suhr stond weer even onverschillig, als toen hij met zijn schoonvader de aarde aan 't omwroeten was. Hij haalde verstrooid zijn schouders op. „Ik zal u bij den plaatselijken commandant brengen," zei hij zakelijk. „Dan zult u hooien, wat ik u nu wel vast vertellen kan, namelijk, dat Soei-foe al süids twee weken door een troepenafdeeling uit Kanton bezet is, dat de bende van generaal Lin- Kwong gevlucht is, de bergen in, en dat de generaal zelf. dood is." „Dood „Ja. Neergeschoten door zijn eigen mannen. Als ik 't wel heb, is er vóór de aankomst van de regeeriugstroepen een kleine oneenigheid tusschen hem en zijn bende ontstaan. In ieder geval, toen de Kautonneezen hier kwamen, vonden ze het lijk van Lin-Kwong, die niet een kogel in 't hart voor zijn huis lag." Opgewonden sprong Krinner over eind. „Zoudt u me direct bij den com mandant der bezettingstroepen willen Brengen, meneer Suhr Samen verlieten zij het logement, en bij hun gang door de smalle straten zag Krinner, wat hem onderweg naar 't hotel ontgaan was: het leven stroomde en woelde als gewoonlijk door de straten der stad kooplui, koelies, waterdragers, heel veel kinderen, geiten, schapen en wilde honden. Daar tusschen doorliepen patrouilles van het Kanton-leger, grijnzend, in keurige nieuwe uniformen gekleed en door de inwoners van Soei-foe met allesbehalve vriendelijke blikken aangekeken. De Chineesche commandant, die Krinner en Peter Suhr ontving, was een nog zeer jonge man van het type der revolutionnaire officieren in China, blijk baar een student, die in Engeland zijn opleiding had genoten. Hij bood den beiden blanken thee aan, maar gaf beleefd zijn leedwezen te kennen, dat hij meneer Krinner niets méér kon ver tellen, dan deze al van meneer Suhr gehoord had. Lin-Kwong was dood, zijn bende had zich verstrooid. Er was hun een straf-expeditie nagezonden, maar die kon niets beginnen was in een paar dagen alweer terug. Met den dood van Lin-Kwong was de. zaak afgedaan. „En.moest u niet naar een dame zoeken Een blanke vrouw, die mot de bende meetrok V' vroeg Krinner. Hij had moeite, zijn innerlijke spanning te beheerschen, en merkte dus niet, hoe verbaasd Peter Suhr hem aankeek. Er ging den jongen geleerde, die tijdeliji als blanke koelie ha<l gewerkt, een lieln op. Maar hij zweeg. „Zeker, mijnheer," was het antwoord van den officier op Krinner's vraag. „De gouverneur heeft me over di< kwestie gesproken, 't Gaat om een Duitsche staatsburgeres, nietwaar Ik heb dan ook navraag gedaan, maar 'i is niet gebleken, dat er een Europeeschc dame hier in Soei-foe geweest is bij dc bende van Lin-Kwong. Er zal wel een vergissing in 't spel zijn." Dat was alles, wat de commandant mee kon deelen, of mee wira deelen. 't Is vaak maar makkelijk, als er onaan genaamheden met buitenlanders dreigen, maar niets te weten. Krinner veegde onwillekeurig zijn voorhoofd af, toen hij weer voor het gebouw stond, waarin de staf der Kanton-troepen zich had gevestigd. Peter Suhr greep hem bij de mouw. „Daar aan den overkant is een orden telijk theehuis, meneer Krinner. Als u er den prijs van twee koppen thee voor over hebt, stel ik voor, daar even uit te blazen." Toen zij op de matten van het thee huis zaten, ging hij voort„Hier kunnen we ongestoord praten. Geen menscli verstaat hier iets anders dan Chineesch. Die dame, waar u zooeven bij den commandant over sprak, is dat familie van u V' „Nee, dat niet." Krinner, die somber in zijn kopje had zitten staren, keet opeens op. Zijn blik was op een ver doel gericht, er straalden waarheid en wilskracht in. „Maar vinden zal ik haar. al moest ik er mijn halve leven voor in China blijven „Hm. Ik stel voor, dat u me de heet geschiedenis vertelt. Ik zal tóch moeten weten, waar 't om gaat, als ik u helpen wil." Peter Suhr sprak langzaam en nadenkend. China had hem voorzichtig heid geleerd. Maar in zijn oogen stond een kalme vertrouwbaarheid, die alt weifeling weerlegde. „Ik heb u tot nu toe verkeerd beoordeeld, meneer Krinner. Ik zag u namelijk voor zooiets als een politieken agent of een wapenhandelaa aan, omdat u zoo belangstellend naai Lin-Kwong vroeg. Met zulke smerige zaakjes houd ik me liever niet op Maar nu. zegt u maar eens, hoe dc vork in den steel zit Krinner vertelde, rustig en zakelijk Veel hoop, dat Peter Suhr hem helpei kon, had hij niet, na hetgeen hij bi den commandant gehoord had, man het was hem een opluchting, te kunne i spreken over het onderwerp, dat nu a weken zijn gedachten vervulde. Pete: Suhr luisterde aandachtig, en met geei enkel woord onderbrak hij 't verhaal Toen Krinner uitgesproken was, slom hij met de vlakke hand op de lage tafel, dat de theekopjes huppelden. „Hoe is 't mogelijk Bestaat zooiet - óók nog? 77c wil mijn vrouw zoeken maar u reist een onbekende na, (li' niets van u weten wil En u wee: zelf niet eens, of zij een flesschentrek ster, een spion of 'n fatsoenlijke vrouv is Daar besteedt uuw tijd en uw gel' aan, zonder dat u er de minste baat bi kunt hebben 1" „Baatzei Krinner. „Wilt u mc helpen, meneer Suhr „We zullen elkéar moeten helpen,' gaf Suhr ten antwoord. „Want we moe ten één kant op De twee dames, die wij zoeken, reizen namelijk samen." Word! vervolgd 5 5 ROTTERDAM, Stationsweg 24. Tel. Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GR A V EN H AGE. Stationsweg 93, Tel. Int.I ttiOfe. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraal 142. Tel. Int. 13473. Giro-buinmer 140397. 's HERTOGEN BOSCH, Stationsweg 27. I el. Interc. 1213, Giro nr. 129730. MAAST RICHT „BoscllStfaal 110. Tel. Inlcrr. (713 iro nr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. J^INDEREN zijn wel de meest dankbare modellen om te fotografeeren, zoolang zij niet weten, dat het gebeurt, zoolang zij niet poseeren. Voor zulke op namen is de „Retina" ideaal. De compur sluiter (1 tot 1/300 sec.) geeft onbeperkte mogelijkheden. Met ongelooflijke snelheid wordt scène na scène vast gelegd op de uiterst ge voelige Panatomic film. De „Retina" brengt het genoegen van kleinbeeld-fotografie binnen Uw bereik. Kodak en Kodak Film - de ideale combinatie. De ..Retina" heeft de beroemde Schneider Xenar anastigmaat lens f:3- 3. Prijs fl. 67.30. Atet de Kodak Retinakunt U 36 opnamen op één Pa natomic film maken, waarvan prachtige vergrootingen kunnen worden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35