REGENT ALS HET IN DE VACANTIE MENU VAN DE WEEK ONZE INMAAK WEG MET DE VLIEGEN! Tuinde Juli, begin Augustus maken wij de volgende vruchten en groenten in Komkommers (in 't zout en 't zuur), meloenen (meloen zoetzuur), pruimen, augurken, witte uitjes, sjalotjes, zwarte bessen, snijboonen, spercieboonen, morellen, boschbessen, moerbeien. Wie spercieboonen in het zout wil inmaken, zal verstandig doen even de kook erover te laten gaan. Dit spaart in den a.s. winter heel wat uit aan kook tijd (en brandstof Natuurlijk mogen de boontjes niet in het vat, alvorens zij door en door zijn afgekoeld. zieke kinderenDe wijk zuster zal hier zeker wel raad op weten, als moeder het niet weet. Eerst wordt de kist van zijwand en deksel ontdaan. Nu hebben wij al dadelijk iets dat op een kamertje gelijkt. Vloer en wanden worden nu mooi bruin of lichtgroen geschilderd of welke andere kleur de kleine architect het mooi ste vindt. Het bovenstuk der wanden wordt licht ge verfd en langs de afschei ding wordt 'n latje gespij kerd. In een of twee der kamerwanden wordt een vierkantje uitgezaagd voor het raam. Daar wordt zoo strak mogelijk cellophaan tegen geplakt. Bij banket bakkers te krijgen voor luttele centen en misschien wel een stukje te geef De oude blokken, waar toch niemand meer mee speelt, worden ontdaan van het opgeplakte papier, zoo noodig wat met schuur papier bijgewerkt en ver volgens geverfd, nadat is uitgemaakt of de meu bels zwart of rood, blauw of groen zullen zijn. Een blok met een plankje erachter is een stoel, drie blokken met een schuin blokje bevestigd op twee smalle blokjes stelt een bed of divan voor, een garenklos met een uit gezaagd rond plankje er op gelijmd is de tafel. Twee blokken verbonden door een plankje vormen een fijne schrijftafel, die natuurlijk op kleine pootjes moet staan. Wie het heel netjes wil doen, trekt donkere biesjes langs de dikke zijden van het hout. Van een paar blokken met een ijzerdraadje, waaraan zoo'n klein potloodstiftenbuisje als gewicht, maken wij een echte staande klok. Moeder of groote zus zullen wel willen helpen met de gordijntjes, de kussens en het kleedje. Misschien krijgen ze er wel zoo'n plezier in dat het heele gezin meewerkt aan de poppenkamer. Als de eerste kamer goed is gelukt, dan zal de kleine knutselaar zeker een tweede willen maken en zoo ontstaat een heel poppenhuis Wie begint er mee 1 Maandag: Gekookte versche worst met bloem kool. Gestoofde pruimen. Dinsdag: Lamsbout met snijboonen. Rijste brij. Woensdag: Koud lamsvleesch met tomatensla. Flensjes. Donderdag: Varkensbiefstuk met postelein. Koffievla. Vrijdag: Hardgekookte eieren in kerrysaus. Gebakken elft met sla. Brood- schoteltje. Zaterdag: Jachtschotel van vleeschresten. Yoghurt. Zondag: Gestoofde komkommers met nier en beschuitkruim. Kalf slappen met witte capucijners. Opgerolde koek. EEN figuurzaag. een oude blokkendoos, wat verf en een kistje van den zolder of uit de schuur enzij zijn uren bezig met het poppenhuis. Het is ook maar niet een heerlijk werkje om iets te maken, waar je „echt" mee kunt spelen. Als er geen kleine zus is, dan is er allicht een niehtje of buurtje of anders. wat een verrukkelijke belooning om 't heele geval als het klaar is zelf naar het kinderziekenhuis te mogen brengen voor de Altist u, dat 1 vrouwelijke vlieg 6 keer eieren legt en iederen keer 120 a 150 stuks Elke vlieg die we dus sparen, kan 'n 900-tal nieuwe gevaren opleveren. Wist u, dat de groei van ei tot volwassen vrouwe lijk insect maar drie weken duurt Wist u, dat de gewone huisvlieg de oorzaak kan zijn van verschillende vreeselijke ziekten, zooals cholera, dysenterie, typhus, diphtheritus, tuberculose, miltvuur enz. Zorg dat gij een goed afgesloten vuilnisbak hebt, daar de vliegen anders op en om de afvalresten kruipen. Wist u dat sommige vliegen hun eieren in of op vleesch leggen 1 Daarom is een gazen vliegenkap een niet voldoende bescherming, maar dient men het vleesch af te dekken met een doek. Wist u, dat de gewone huisvlieg niet steekt of bijt, doch alleen maar zuigt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 36