Voor het overbrengen van de Brubantsche clay startten Vrijdagavond de leden, der V.l'.V. voor de eerste etappe vanaf Vlissingen naar Gilze-Bijen. Later namen clubs uit Nieuwland, Goes, Kapelle, Bergen op Zoom etc. de vlag over, zoodat de geheele nacht werd doorgewandeld. ALS Augustus begonnen is en we nog volop ge nieten van allerlei zomersporten, maken de voetbalmenschen zicli reeds weer gereed om over een paar weken met hernieuwde kracht hun spel te beginnen. Athletiek en wielersport vragen echter nog onze aandacht. In de allereerste plaats is het op a.s. Za terdag de wielerwedstrijd te Middelburg. Voor de tweede maal zal de Ronde van Middelburg verreden worden en ook nu weer zullen een groot aantal ren ners daaraan deelnemen en kan een spannende strijd op den weg tegemoet gezien worden. Dat er van de zijde van het publiek een groote belangstelling zal bestaan, daarvan zijn we zeker. Aan voorspellingen over den mogelijken uitslag zullen we ons niet wagen, te meer waar de factor geluk een geducht woordje meespreekt. Wat zal de athletiek ons nog geven dit jaar Twee bekende wedstrijden, t.w. de Boulevardloop en de Estafette rond Middelburg, beide vastgesteld op Zaterdag 31 Augustus a.s. Het zou niet erg tactisch zijn, dezen datum voor beide wedstrijden te hand haven, daar dit ontegenzeglijk beide wedstrijden schade zou aandoen, zoowel voor wat belangstelling als voor wat deelname betreft. Minder bekend is de athletiek-competitie, welke dit jaar voor het eerst gehouden wordt. Hieraan nemen deel de R.K.V.A.V., moering gehouden tusschen R.K.V.A.V. en A.V. '35. Jammer, dat niet meer ploegen zich lieten inschrij ven voor deze competitie, want we verwachten een geanimeerden strijd, welke nog mooier zou zijn, in dien Marathon, Wilhelmina en andere niet bij de K.N.A.U. aangesloten vereenigingen, welke ook aan deze competitie kunnen deelnemen, een behoorlijke afdeeling hadden volgemaakt. Hopelijk is dit volgend jaar wel het geval en we twijfelen er niet aan, of de competitie zal dan een succes worden. Het is mis schien niet het middel om meerdere belangstelling te wekken bij het publiek, maar waar we weten, dat b.v. een voetballer voor alles wedstrijden wenscht te spelen, zou het wel mogelijk zijn, dat, wanneer eens één schaap over den dam kwam. d.w.z. als eens een voetbalvereeniging met een ploeg inschreef, er spoe dig meerdere zouden volgen. Dat het voor de voet balmenschen aanleiding zou geven om de athletiek te gaan beoefenen is wel zeker en dit zou ook hun lioofdsport ten goede komen. Er ligt hier ongetwijfeld een taak voor de bestuurders van voetbalvereni gingen, al weten we uit ervaring, dat het zeer moei lijk is een voetballer tot athletiek te brengen. Wie echter ooren en oogen den kost geeft zal al wel ge merkt hebben, dat de sterkste voetbalploegen de athletiek als bij-sport niet verwaarloozen. Trouwens ook hockey en alle andere spelen moeten bij de trai ning den grondslag van alle sporten, de athletiek, niet verwaarloozen. Neem een voorbeeld aan de Ne- derlandsche hoekeyploeg, welke de Duitschers in hun systeem volgde en de athletiek tot een van de voornaamste onderdeelen der training maakte. VuurproefDe paarden galoppeeren door 'n brandende hindernis. De Djiyuiten-Kozakken te Goes. Op Zaterdag 3 Aug. vertoon den de Djiguiten-Kozakken voor het eerst in Goes hun staaltjes van paardendressuur en rijkunst. Voorstelling der Buiters. A.V. '35 en „E.M.M.", terwijl Zeemacht zich wegens vacanties moest terugtrekken. Het door de. T.C. van het district Zeeland opgestelde programma luidt als volgt 100-, 400-, 800- en 3000 Meter hardloopen, hoog springen, verspringen, kogelstooten, discuswerpen en speerwerpen. Op ieder nummer komen twee deelnemers per ploeg uit en iedere deelnemer kan hoogstens aan twee nummers deelnemen. De punten telling is zoo, dat nummer één 4 punten krijgt, nummer twee 3 en zoo vervolgens. De berekening van den eindstand geschiedt als bij voetbal n.l. een gewonnen wedstrijd geeft 2 pnt. en een gelijk gespeel de één punt. Zoo krijgen we dus dezelfde competitiestanden als bij voetbal. Het kan een interessante strijd worden, te meer waar deze wedstrijden uitsluitend voor C-klas- sers gelden en er dus heel weinig te zeggen valt van de onderlinge ver houding der ploegen. Naast de C-klassers mag de ploeg met B- en A-klassers worden aangevuld, in dien niet voldoende C-kla.ssers aanwezig zijn. Dit moet evenwel geschieden met speciale dispen satie van de nationale technische commissie van de K.N.A.U. Op 7 Augustus wordt de eerste ont- Vlaggenparade en proeve van de rijkunst der Kozakken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19