ZEEUWSCHE OMROEP Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren! Hallo hallo 1 hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Colijnsplaat, dat het gerucht, volgens hetwelk prof. Aalberse, in verband met het politiek conflict, van 'n vacantia in ons dorp zou hebben afgezien, van eiken grond ontbloot is. De oud-minister heeft hier nooit naar 'ri pension gezocht. Uit Kruiningen vernemen wij, dat de wielervereeniging „De ronde van Kruiningen" met algemeene stemmen besloten heeft, haar naam te veranderen in „Rentox". Dat er verwarring ont staan zal met het bekende artikel Shelltox werd niet gevreesd. Shelltox is trouwens tegen vliegen en Rentox is daar vóór KERMIS TE MIDDELBURG. Een druk hoekje van de kermisdie vorige week weer feestelijk beweeg bracht in de Middelburgsche straten. Te Kloosterzande is een auto, vol geladen met leden van de liedertafel „de Zangvogels" tegen 'n boom gebotst. Bijna alle inzittenden kwamen op de takken terecht. Met groote tegenwoor digheid van geest liet de directeur zijn „vogels" op deze zeer geschikte plaats een gezang aanheffen. Te Hengstdijk, waar twee zwagers tot leden van den gemeenteraad waren gekozen, moest tusschen deze uit verkorenen geloot worden. Onze cor respondent meldtdat Vrouwe Fortuna den heer Moerman gunstig gezind was en den heer van Heyfte niet. Het spijt ons, dat onze correspondent niet duidelijker is geweest. Nu weten wij nog niet, wie er eigenlijk raadslid is geworden Een provinciaal blad schreef, dat de kinderen van de Middelburgsche vacantie-school op het Molenwater bijeenkwamen en toen, voorafgegaan door trommels, naar de Loskade mar cheerden. Dat drijvende trommels zoo juist koers weten te houden, is reeds 'n mooie bijzonderheid, doch dat over het water loopen van vacantiescholie- ren is 'n nog krasser staaltje Een arbeider te Iloedekenskerke heeft een dorpsgenoot met een wiedhaak geslagen. De rechter te Middelburg bracht hem bij, dat hij zijn evenmensch niet voor onkruid mag aanzien en zich dan zeker daarbij niet mag laten leiden door het troostende spreekwoord, dat onkruid toch niet vergaat. In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is het water nog nooit zoo laag geweest als thans. Wie spijkers noodig heeft, raden wij aan, daar eens te gaan zoeken. De autobaan behoorde tot de grootste attracties. LinksGeleidelijk worden onze badplaatsen weer meer bezocht door Duitsche families. Ook de Duitsche muzikanten verschenen weer op onze stranden, 'n Kiek je te Domburg. Een overzichtskiekje op het terrein van de Willem III-kazerne te Vlissingen, tijdens de uitvoering van gewijde muziek door het muziekgezelschap „Ons Genoegen" op Zondag 4 Augustus onder leiding van den heer P. de Kooy. Te Brussel loopen momenteel dage lijks zoo overstelpend veel Zeeuwen, dat minister van Zeeland zich beter in het Belgische kabinet thuis voelt dan ooit. 'n Overzicht van het kermisterrein te Mid delburg met de Lange ■Tan op den achter grond. Uit Middelburg vernamen wij, dat het Nederlandsche stoomschip„Wol- sum", dat daar een lading hout heeft gelost, naar Archangel is teruggekeerd. De kapitein had zijn splintertangetje daar laten liggen Den vliegenden viervoeters ontbrak het op de kermis ook niet aan belangstelling.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25