ONDER VIER OOGEN de Co;45 die maakt de ct*cme %oo jrióck BLONDONA BI&UNSTÏA "SPARTA'-CREME 15 Jaren last van pijnlijke, gezwollen voeten. 37 voor dames Weet U wel, ven hoeveel betekenis freei glanzend haar is voor Uw uiterlijk? Draag dan zorg, dat U deze, zo voorname, attractie behoudt! Verzorg Uw haar op de veiligste en meest doeltreffende manier Het doffe, glansloze haar van vele vrouwen wordt veroorzaakt door het wassen met alkatihoudende shampoos, die een lastige, witte neerslag op het haar doen ontstaan. Een tijdrovend naspoeibad is dan nodig, wat allesbehalve een afdoend middel is. Breek met de oude sleur! Na éénmaal wassen met Blondona of Brunetta zult U overtuigd zijn! Uw haar zal zacht zijn, één en al glans en soepelheid. Blond haar, dat donkerder is geworden, krijgt door Blondona weer een fraaie, lichte tint. Én welk een mooie glans geeft Brunetta aan donker haar! Tevens droogt het haar na wassen met Blondona of Brunetta verrassend snel, hetgeen nog te bespoedigen is door gebruik van een verwarmde badhanddoek. Geheel enig is bovendien, dat Blondona Kamilloflor, het extract der bergkamillen, bevat en Brunetta door Hequil, een speciaal plantaardig prepar aat, het aange wezen middel is voor de verzorging van donker haar. een gaatje in de schaal en kook de eieren in water met azijn. Eieren in waterglas ER was eenseen klein meiske, Ijverig hielp zij de kolommen vullen dat ijverig droomde van al de met artikelen over actueele onderwer- groote en belangrijke dingen, die pen. Men prees haar levendigen stijl en zij zou doen als zij groot was. haar vlotten verhaaltrant. En in haar Zij zou.... doctores worden en ziel lag vleugellam het snikkende ver nieuwe ziekten ontdekken en nieuwe langen naar den gulden droom van geneeswijzen.... zij zou.... geleerde wer- weleer.... ken schrijven en haar naam zou op aller Waarom kunnen wij niet tevreden lippen zijn.... zij zou den dank der zijn? menschlieid verdienen.... Waarom willen we altijd het ande- De werkelijkheid was zoo heel anders, re Het geld voor de studie een eerste Ilet is zooveel eenvoudiger, als we het vereischte ontbrak. Noch bereid- maar wilden inzien, willige familieleden, noch vrienden ver- Het is veel gemakkelijker om een mochten dit geld bijeen te brengen. enkelen keer een heldendaad te ver- Het zoo vurig begeerde levensideaal richten, dan om iederen dag plichtsge werd bereikt, maar hoe anders dan zij trouw en nauwgezet zijn werk te doen, zich had gedroomd. zonder daarvoor l>eloond of geprezen te Als een kundig en nauwgezet ver- worden, pleegster maakte zij deel uit een Zou het niet zijn dat dat juist het klein onderdeel van het groote zie- heele geheim is kenhuis. Doe wat gij doet immer goed Haar wensch was vervuld velen Er bestaat geen minderwaardig werk. vermocht zij te helpen en te steunen, Werk dat gedaan moet worden is nut- doch haar plaats was op den achter- tig en noodig en zij. die dit naar beste grond. Haar patiënten zegenden weten en kunnen volbrengt., heeft recht haar, doch zij voelde zieli achteruit op waardeering ongeacht het werk. gezet door het Lot. Het geeft niet of we ons al blind sta- Er was eenseen jonge schrijf- ren op hetgeen we hadden willen doen ster, die gouden droomen droomde van als. alles anders geweest was. Het al hetgeen zij de menschlieid zou bren- eenige wat we hiermede bereiken is, gen aan ontroerende en schoone gaven, dat we datgene wat vlak voor onze Zij zag zich bewierookt, gevierd, be- voeten ligt en dat gedaan moet worden roemd. óf slecht óf in het geheel niet doen. Zij voelde in zich de kracht om ande- Iedere hardwerkende, plichtsgetrou- ren het geluk te brengen, het geluk, dat we vrouw, die het werk waartoe zij ge- het genot in de schoonheid geeft, dat roepen is goed verricht, is op haar het eigen-ik doet vergeten voor een plaati, onverschillig of zij huisvrouw, wijle doctores, dienstbode, naaister of ka.ii- Zij voelde den wiekslag van haar toorjuffrouw is. omhoogstrevenden geest als de vlucht De hedendaagsche maatschappij van den adelaar. heeft hardwerkende, opgewekte, blij- Maar de werkelijkheid was anders, moedige menschen noodig, die er niet heel anders. voor terugdeinzen de handen uit de Zij kreeg een goed gesalarieerde be- mouwen te steken en aan te pakken, trekking aan een dagblad en men achtte Menschen, die zich niet overal te goed haar gelukkig, dat zij zoo'n mooi baan- voor voelen en die zich niet schamen tje veroverd hadeen nederige betrekking te vervullen. Herhaaldelijk werd haar raad inge- doch die er een eer in stellen ook het wonnen en menige dankbetuiging had eenvoudigste en minste werk niet alleen zij in ontvangst te nemen van lezeres- naar behooren, doch tevens met genoe sen, die haar hulp hadden ingeroepen.... gen te verrichten. VOOR DE HUISVROUW Eieren in kalk /^eblusehte kalk, zout, koud water. Leg op den bodem van tien pot 'n laag kalk, dik genoeg om de eieren op de punt erin te zetten, strooi wat zout erover (het schijnt dat hierdoor de eierschaal minder aangetast wordt), zet zooveel eieren erin, als er vrij naast elkaar kunnen staan giet zooveel water toe, dat de eieren juist onder staan, wacht tot het niet meer in de kalk wegzinkt. Begin dan met de volgende kalklaag, die telkens zoo dik moet zijn, dat de eieren van de volgende laag die van de vorige niet raken, en ga zoo door tot uw eieren op zijn of de pot voldoende gevuld is. Denk eraan, dat boven de eieren een kalklaag met zout moet liggen, welke ze volkomen bedekt en dat daar boven steeds een waterlaag van ten minste 2 c.M. moet staan. Kijk dus daarnaar af en toe, en giet, zoo noodig, water erbij. Wilt ge de eieren koken, prik dan met een stopnaald aan het stompe einde 1 d.L. waterglas9 d.L. water. Doe zooveel water en waterglas in den ininaakpot als ge meent noodig te hebben (ge kunt altijd bijvoegen) en leg voorzichtig de eieren, stuk vooi stuk, erin. Zorg, dat de vloeistof steeds een paar c.M. boven de eieren staat. Dek den pot met een doek af. N.B. Hebt ge eieren van eigen kippen, welke dus steeds maximaal versch zijn, dan kunt ge desnoods met een klein aantal beginnen en den pot geleidelijk vullen met de dagelijks versch gelegde eieren, echter niet meer zoodra de vloeistof reeds geleiachtig is geworden. Zijn de eieren uit den pot opgebruikt, dan kunt ge het waterglas gebruiken voor afwasschen en reinigen, in plaats van soda. De schaal van eieren in waterglas blijft sterker dan die van kalkeieren de eieren kunnen gekookt worden het wit laat zich stijfkloppen. Waterglas is echter duurder dan kalk. Thans is het zaak de door sport geharde huid te bruinen. Doch met zorg en met Ze beschermt en verfraait de huid, houdt haar soepel en zacht. Ze verhoogt het genoegen van zon en strand. 4711 SPARTA' -CREME is zeer werkzaam, aangenaam en sporiief. Radox maakt de noden meer gezond Een dame schreef ons hof volgende: „15 jaren geleden begon ik te lijden aan ge zwollen en pijnlijke voeten. Langzamerhand werd dit hoe langer hoe erger, totdat het werke lijk een kwelling was. Men raadde mij aan, Radox te probeeren (nadat ik reeds heel veel geld aan verschillende zoogenaamde kuren had verspild). In zeer korten tijd werd het veel beter. Ik kan nu tot mijn genoegen verklaren, dat niet alleen mijn voeten niet meer opzwellen, maar dat ook de harde eeltplekken van mijn voetzolen zijn verdwenen, en het loopen, dat mij vroeger een marteling was, is mij nu weer een pleizier geworden. Ik kan U verzekeren, dat ik Radox aan al mijn vriendinnen aanraad." Mevr. L. P. YV. De oorzaak van de meeste voet-ongemakken moet gezocht worden in het slecht function- neeren van de huid. Indien de poriën verstopt zijn, kunnen pijn-veroorzakende en onwel riekende afscheidingen in de spierweefsels geen uitweg vinden. Daardoor ontstaan zwellingen en branderigheid, terwijl deze toestand tevens het ontstaan van likdoorns en harde eeltplekken in de hand werkt. Radox zouten ontwikkelen zuurstof, die in de poriën dringt. Daardoor worden ze gereinigd, en kan de huid de pijnver- oorzakende stoffen weer normaal uitscheiden. Likdoorns en eeltknobbels weeken los, en kunnen met de hand gemakkelijk verwijderd worden. De zuurstof bevordert den bloedsom loop en versterkt de spieren. De voeten worden weer veerkrachtig en lenig. Radox is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f0.75 per groot pak, omzet belasting inbegrepen. Importeurs X.V. Rown- tree Handels-Mij., Ileerengracht '209, A'dam.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37