19 Te Middelburg had onder groote belangstelling een wielerwedstrijd, „de Ronde van Middelburg"plaats. De start der deelnemers. Paardensport. Te Veere had een ringrijderij plaats. Een der deelnemers in actie. De Ronde van Middelburg ia voor de tweede maal onder begunstiging van schitterend weer ver reden. Twee betrekkelijk gemakkelijk te be rijden gedeelten n.l. Seisweg en Noordweg, met daar- tusschen den Schotelweg, een verre van ideaal wegdek van kolengruis en groote brokken steen, welke ren ners en toeschouwers bij oogenblikken rond de ooren vlogen. Hier werd het uiterste van renner en materi aal gevraagd en hier was het ook, dat de eerste en de meeste uitvallers te boeken waren. Nog kent bet publiek van Middelburg geen favorieten en als dan ook de eene renner een beetje meer belangstelling genoot dan de andere, dan was dat omdat de naam bekend in de ooren klonk, of omdat bet een stad genoot was, van wien men een beetje prestatie ver wachtte. Ook zij, die vorig jaar een goede beurt maakten, kregen wat meer belangstelling dan de anderen, de onbekenden. Over wie sprak dan het publiek wel In de eerste plaats over v. d. Voorde, den kampioen der nieuwelingen, afkomstig uit Clinge. Dan bad de Hulstenaar Strobbe een goeden naam onder de eersten en ten slotte was men benieuwd naar v. d. Hiele, den stadgenoot, die al verschillende malen op de baan goede prestaties leverde, doch van wien men tusschen de eigene wallen nog niet veel gezien had. Dit waren ook de drie renners, waarop men rekende om een mooien strijd te zien en dan bedoelen we met „men" 95% van het publiek, dus oningewijden. Zij, die echter wat beter op de hoogte waren en bun licht niet enkel hadden moeten opsteken uit de korte couranten- Een der spelers komt met den bal aanzwemmen tijdens den wedstrijd. Watersport. De Vlissingseite waterpoloclub „de Zee hond'hield een demonstratie-wedstrijd tegen een club uit Tilburg en verloor met 60. De Zeeuwsche club voor den wedstrijd. verslagen, wisten wel, dat. er tusschen de 47 die aan den start verschenen nog andere mannetjes zaten. Die wisten wel, dat een Buizen en een Schulte niet met zich lieten spotten en het is uitge komen, zij kregen gelijk. Het is ook be vestigd, wat wij nimmer publiceerden, doch steeds hebben voorgehouden n.l. dat v. d. Hiele zijn succes op de baan moet zoeken en niet te veel op den weg moet komen. Als we ons niet al te sterk ver gissen is het de piste, waar v. d. Hiele zijn kans zal krijgen en waar bij trouwens al menig succes geboekt beeft. De weg is zijn genre niet en het is zelfs voor zijn „baanvorm" beter, dat bij er stuk te zijn uitgeloopen aan het wieltje van een deel nemer, die een ronde achterstond, dezen voorsprong verdedigd en voor een groot deel laten verdedigen door dengeen aan wiens wieltje bij zat. Ten slotte is bij ook winnaar geworden in een tijd van 2 uur en 21 minuten. Een doelschot. van weg blijft. Toch had hij wel wat kunnen bereiken Zaterdag, doch zijn slechte conditie, ten gevolge van een pas genezen verkoudheid speelde hem parten. Zoodoende weten we nog niet wat deze Middelburger nu eigenlijk in zijn mars heeft. We hopen hem nog eens op te zoeken op de baan. v. d. Voorde is een pracht-renner, die op eigen kracht zonder vreemde wieltjes de 18 ronden van het 76 K.M. traject heeft afgedraaid, met een krachtig, gelijkmatig tempo in een soepelen vorm. Hij moge de eerste plaats niet bereikt hebben, alleen zijn moedige poging in de laatste ronden, om op de eersten afstand te winnen, verdient bewondering. Hij heeft dan ook goed inge haald, al moest hij in Schulte den Amsterdammer zijn meerdere erkennen. Schulte beeft na een flink v. d. Voorde, die in gezelschap van Strobbe was, heeft zijn Vlaamschen makker ten slotte achter zich gelaten en het op zijn eentje tot de tweede plaats gebracht. Een wedstrijd is het geworden, welke zijn bestaansrecht nu heeft bewezen en welke met een goede organisatie telken jare weer opnieuw kan ge houden worden. Hoewel alle juryleden en de organi satoren hun uiterste best gedaan hebben en lof ver dienen, is er toch ook hier en daar nog wel iets te verbeteren. Voorts moet ook het Middelburgsche publiek nog heel veel leeren en het zou het beste zijn, als men eens een voorbeeld ging nemen aan Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen, als er een wegwedstrijd gereden wordt. Als iemand durfde te doen, wat men hier hij massa doet, namelijk den rijweg versperren of jury en renners in den weg loopen, dan zou hij meteen ondervinden, dat de toeschouwers korte wetten met hem maakten. Het is te hopen, dat het publick van Middelburg ook eens leert, hoe een wieleTwegwedstrijd bekeken moet worden, anders komen er in de toekomst ongelukken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19