KAT OF WATERRAT? ÉgjÉlp Ür pegs* fWti: ÉN «SSPF* Zelfs wanneer hoar baasje een flinken voorsprong hadsag Tommy kans hem op het vijftig meter lange traject te kloppen. De achtjarige Mervin Bedell van Ocean side, Long Island, gereed om met Tommy, zijn trouwe poes, een zwemwedstrijd te houden in het zilte water van 'n kreek. EENIGEN tijd geleden is een Amerikaansche dieren-vriendin van de bemoeizieke soort iets overkomen, dat liaar tot op den huldigen dag nog heugt. De militante dieren- beschermster in quaestie dan wandelde in alle gemoedsrust te Oceanside, Long Island, toen haarhet dierenminnende hart in de keel stokte.. daar, daar aan den waterkantEen jongetje, een afschuwelijk nest, dat in zijn badpak met een poes in zijn armen het water van de baai inliep en de monsterachtige wreedheid beging te gaan zwemmen en daarbij het stomme dier te dwingen hetzelfde te doen Nu zijn de dochteren der U.S.A., gelijk bekend, over het algemeen reeds niet op haar mondje geval len, maar in dit speciale geval moet de felheid van den stroom van nasale geluiden, die den zwemmenden Yankee-in-den-dop toegeschreeuwd werden, wel lieel erg geweest zijn. Althans, het jog zwom naar den kant terug, waar hij een boetpredikatie van lieb-ik-jou- daar in ontvangst te nemen had. Het ging over het feit, dat katten een natuurlijk en gerechtvaardigd afgrijzen van water hebben, zoodat het dierenmishandeling van de ergerlijkste soort is een kat in het water te gooien. En het slot van de peroratie was, dat spreekster den booswicht direct zou doen arresteeren, indien hij liet waagde de arme poes ten tweeden male in liet door alle katten dei- wereld zoo gevreesde element te brengen. Waar de kleine zwemmer niet geen mogelijkheid de kans kreeg ook maar een woord in liet midden te brengen en het eenzijdig karakter van het gesprek hem blijkbaar niet aanstond, draaide hij zich ten slotte om, liep het water weer in en begon met een fermen „overhand stroke" naar den overkant te zwemmen. Op dat oogenblik gewerd der dierenvriendin de grootste sensatie van liaar reeds gevorderde leven de kat rende achter het jongetje aan, sprong te water, zwom haar baas achterna en bereikte nog voor dien den overkant van de kreek Of het tweetal daar aangekomen de onthutste dame heeft zitten toegrijnzen, vermeldt de geschiedenis niet, maar wel dat de vrouw heenging om iedereen, die het maar liooren wilde, te vertellen van haar zonderlinge belevenis. Zoo werd al spoedig bekend, dat te Oceanside de achtjarige Mervin Bedell een kat bezat, Tommy ge- heeten, die reeds als poesje van vier maanden uit eigen beweging in het zoute water van de kreek ging zwemmen en sedert dien geregeld haar baasje volgde, wanneer die zijn bad ging nemen. Geregeld zwommen de beide kameraadjes om het hardst de vijftig meter breede kreek over en, ofschoon Al is Mervin Bedell voor zijn jaren een flinke, snélle zwemmer, Tommy, de een jarige poes, slaat hem met stukken en zal den over kant bereikt hebben, lang voordat haar baasje daar aangekomen is. Mervin Bedell 'n kranige zwemmer is, kwam Tom my steeds als winnares uit den strijd te voorschijn. De kat volgde haar meester overal gelijk een hond, sliep 's nachts aan 't voeteneinde van diens bed en was 's morgens bij het ontwaken steeds gaarne bereid om den jongen bij zijn morgen-zwempartij te vergezellen. Dat Tommy, afgezien van haar liefde voor het water, een bijzondere poes was, bewijst het feit, dat zij uitsluitend leefde van mosselen, die Mervin haar dagelijks verschaffen moest, wijl het beest elk ander voedsel weigerde. Doordat de kranten over Tommy, de zwemmende kat, schreven, werd de aandacht van de leden der Anti-vivisectie Vereeniging te New York op haar gevestigd. Bij de eerstvolgende jaarvergadering dier ver eeniging zou Tommy met haar baas uitgenoodigd worden, opdat men haar met de vereenigingsme- daille kon vereeren. Deze huldiging ging echter niet door, daar eenige dagen van te voren een kwaadaardige hond Tommv dusdanig toetakelde, dat zij aan de ontvangen ver wondingen stierf. Een verklaring heeft men intusschen voor het ongewone verschijnsel, dat deze kat zoo op water gesteld was, nog steeds niet kunnen vinden, en dus moeten wij ons in dezen maar weer tevreden stellen met den ouden dooddoener, dat het hier een speling van de natuur betrof. Hh. Mosselen voroulen het eenige voedsel, dat de merk waardige kat tot zich trilde nemen, en haar baas en speelmakker moest dan ook dagelijks een flink aantal dezer schaalrlieren voor haar openen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 26