29 De sluwe Merk uji het kantoor van den lieer Wickjield, Uriah Heep, en de kleine David Copperfield, die tot allerjongsten klerk werd gepromoveerd. Met raad en daad staat de tante mevrouw Copperfield bij, doch verlaat ze oogeu- blikkelijk het huis als zij hoort dat de nieuwgeborene een jongen en geen meisje is. personen uit den roman, de een 'n beetje naar liet goede en de andere een beetje naar het kwade overhellend, doch stuk voor stuk typen mot karak ter, die in hun eigen gedachtengang rondzeulden en zich door het leven sloegen. Dkt uit te beelden en aanvaardbaar weer te geven, was vanzelfsprekend de belangrijkste taak, bij de verfilming van een Dickensboek. Men moest niet den indruk krijgen, onwezenlijke, vreemde creaturen te zien uit een fantastische wereld, maar menschen van vleesch en bloed met natuurlijke eigenaardig heden en menschelijke zwakheden behept, die alleen maar in een andere eeuw dan de onze leefden. Daarin is men geslaagd en ieder der medespelenden heeft zijn beste beentje voorgezet, de hem opgedragen rol zoo goed mogelijk te interpreteeren. We noemen slechts Lewis Stone, Edna May Oliver, W. C. Fields, Maureen O'Sullivan, Madge Evans en vooral niet te vergeten Freddie Bartholomew als den jóngen David Copperfield, terwijl George Zukor de regie voerde. De bitsige, doch goedige tante Betsy, vertolkt door Edna May Oliver. „Eind goed, al goed"zelfs ten tijde van Dickens. De volwassene David (Frank Lawtonstapt voor de tweede maal in het huwelijksbootje.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29