op een bovenhuis In lange rijen slaan de terraria langs den wand, door straallampen op de gunstigst mogelijke temperatuur gehouden SLANGENFARM Het onderzoek van een pas afgelegde huid voor deze in hét archief wordt geborgen. ER zijn te allen tijde excentriekelingen geweest, die meenden, hun beteekenis het best te kunnen verhoogen door er de griezeligste en gevaarlijkste beesten, behoorlijk getemd, als huisvrienden op na te houden. Hoe onbeduidender een Hollywoodsche filmster bijvoorbeeld, des te exotischer haar lievelingshuisdier. Maar dat iemand in de beperkte ruimte van een middelmatig grootestadsflat de gifslangen bij hon derden zou vertroetelen en telen, dat is een minder alledaagsch feit. En het motief is dan ook geen excentrieke aanstellerij, maar 'n wetenschappelijk onderzoek. De ophiotoxicologie oftewel slangengiftkunde heeft voor haar onderzoek en experimenten de be schikking noodig over een groot aantal gifslangen, wien het gif regelmatig versch kan worden „afge molken." De inheemsche gifslangen zijn in Noord- West-Europa betrekkelijk zeldzaam: de dieren moe ten met veel risico, moeite, kosten enonzeker heid van verre worden aangevoerd, endatmaakt, dat aan het in leven houden der eenmaal be machtigde exemplaren de pijnlijkste zorg en nauw keurigheid moet worden gewijd. De kooien van de uit gebreide terraria, die hiervoor noodig zijn, worden door straal-lampen op een constante temperatuur van 3035 graden Celsius gehouden, waarbij de tropische slangen zich het behaaglijkst gevoelen. Omtrent elk dier afzonderlijk wordt zorgvuldig boek gehouden. Het gewicht der genuttigde voeder - dieren wordt geregistreerd, de hoeveelheid gif, die een slang bij elke afname geleverd heeft, haar De giftand is geborgen in eene huidscheede, die bij het bijten teruggetrokken wordt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 2