ERASMIC TANDZEEP _U wilt rijk worden! 1 MILLIOEN of 98.000 gld. MILLIOEN of 49.000 gld. GaatU„heelemaal"of gaat U „half" met vacantie? 35 -I OHlM-r/, Met zijn korten, knoestigen stok wees hij „Wat zoekt u eigenlijk in den de mannen één voor één aan. „Altoff, Himatsjal, meneer Krinner t" vroeg een Czanowski, dr. Minin. Meneer Kjellmann der Russen. uit Noorwegen, en mijn broer Ivan „We willen naar Rongbuk. We Borjev." zoeken twee vrouwen." Opnieuw noemde Krinner zijn naam „Twee vrouwen 1 Blanke vrouwen T" en dien van Peter Suhr. Zij gaven allen riep Borjev. Hij keek zijn twee gasten de hand, en de Russen schoven op, om verwonderd aan en vertrok den mond voor de twee nieuwelingen plaats te tot een zuur lachje. „Dit zal u niet erg maken om het kampvuur. lukken, vrees ik. Er zijn in Rongbuk „Haal uw menschen, en sla uw kamp geen Europeanen, laat staan vrouwen." naast ons op," stelde Borjev voor. „Ik „Op 't oogenblik toch wel," hernam veronderstel tenminste, dat u niet te Krinner. Kort en zakelijk vertelde hij voet en zonder lastdier door den Hi- de geschiedenis van Helga Lethus, voor matsjal rondzwerft!" zoover hij die kende, en Peter Suhr Peter Suhr klom de helling weer op, voegde er de noodige inlichtingen om- oin hun beide helpers en de yaks te trent zijn vrouw aan toe. De Russen halen, en de dieren begroetten met luisterden zwijgend en konden een verheugd snuiven en proesten hun soort- ongeloovig lachje niet inhouden. Wat o-enooten, terwijl Lin-Pei en de Blioetia had zoo'n Duitscher toch een eigenaar- bezig waren, voor hen beiden 'n vuurtje dige fantasie! Zelfs een geharde berg- aan te leggen, een eind van de blanken af. beklimmer als Krinner liep, door de Het waren stugge, maar flinke kerels, grootste bezwaren heen, een droom- die Russen, in 't eerst wat stil, maar beeld na. De Russen en de Noor hadden later spraakzamer. In vrij goed Engelsch al veel gezien en gehoord van hun vertelden de meest ontwikkelden van leven de geschiedenis van Ethel Suhr hun tocht, tot Minin, de dokter, op- vonden zij verbazingwekkend, maar stond en zei „Ik zal eens naar mijn niet absoluut onaannemelijk. Dat echter patiënt gaan kijken." een dame zich vrijwillig zou aansluiten „Is er nog iemand binnen vroeg bij een Chineesche rooverbende, dat Krinner aan Borjev, toen de dokter de ging boven hun begrip. „Zij is journa- tent was binnengegaan. liste," zei Peter Suhr, en die toelicli- „Ja," gaf de leider der expeditie ten ting leek hem, met zijn Amerikaansche antwoord, „een oude man 'n Ameri- begrippen, voldoende. Maar de Russen kaansche professor. Dien hebben wij,. haalden hun schouders op. Nu ja, „Een Amerikaansche professor viel journaliste. Wat kon het een Ameri- Peter Suhr hem in de rede. „Weet u kaansche krant schelen, hoe hier de zijn naam ook V' bergen er uitzagen Rusland had be- „Warshall," zei Borjev. langen in deze streken, en Engeland ook, „Marshall!" verbeterde Peter Suhr, en Frankrijk, maar Amerika.... en zonder verderen uitleg af te wachten, Arne Kjellmann echter, de Noor, holde hij naar de tent en ging binnen, strekte de handen uit naar het vuur Intusschen vertelde Borjev aan en keek peinzend voor zich heen. Krinner, hoe hij den ouden man ge- „Ik hoop voor u, dat u haar vindt, vonden had, half uitgeput, zwervende zei hij in zijn harde Engelsch, „ook al aan de grens van het bergland van is zij niet in Rongbuk en al moet u Khamdo. Zij hadden den stakker niet nog jarenlang zoeken. Het zoeken is de aan zijn lot willen overlaten, maar het hoofdzaak in het leven." had hun veel moeite gekost, hem mee „Onze wegen loopen voorloopig sa- te nemen de bergen in, en het was men, meneer Krinner," zei de leider vooral de dokter, die hen hiertoe had der expeditie. „Wij zijn ook op weg overgehaald. De dokter zag in den naar Rongbuk. We móéten er zelfs ouden man een interessant geval, hij heen, want we moeten het hoofd van vond zeker, dat hij met de kerngezonde het klooster, die hier hoogepriester. leden der expeditie te weinig werk had. gouverneur, rechter en alles tegelijk „En wordt de professor beter V' vroeg is, permissie vragen, om den Isjomoe- Krinner, toen hij had uitgelegd, waarom longa te beklimmen. Als we dat niei Peter Suhr zoo onbeleefd was opge- doen, moeten we ons eerst met de sprongen en de tent was binnengegaan, wapens in de hand door een paar berg- „Ik vrees van niet," zei de Rus. volken heenslaan, waar we geen tijd „Deze zeer toevallige ontmoeting had en geen lust toe hebben." niet veel later plaats moeten vinden „Bent u al eens in Rongbuk ge- dan had uw vriend den patiënt niet weest V' vroeg Krinner. meer gezien. Hij heeft zware koorts en Borjev beet heel even op zijn onder hij ijlt. Hij heeft eigenlijk nog niet veel lip. „Er zijn er hier een paar, die anders gesproken dan wartaal. Hij heeft Rongbuk nog niet kennen, zei hij koit. 't maar over porseleinaarde, en een met een snellen blik naar zijn jongen zekere Ethel, en over Chineezen. Als kameraden. „Ik ben er zelf al twee li ij wat beter werd, hadden we hem maal geweest. Ik heb zoo wat mijn naar Indië willen brengen, maar.. halve leven in deze streken gezworven.' Niet ten onrechte had hij-zoo bedenke- Er kwam stilte in den kring. De éen lijk gesproken. Op dit moment kwam trachtte te vermoeden, hoe het vroe Peter Suhr namelijk de tent weer uit, gere leven van Borjev geweest kon zijn. met den dokter, en beider gezicht stond Spionnage Handelsbelangen Ooud- crnstig. zoekenBijna iedereen, die in deze „Mijn vrouw zal haar vader niet streken kwam, en niet heel jong meer terugzien," zei Suhr tegen Krinner. „Ik was, had een veelbewogen leven achter kan haar alleen zijn groeten nog brengen, den rug.... Anderen lieten hun blik En.. .."weer kwam er eenigeguitigheid rijzen naar den Rongbuk-gletscher, du in zijn bedrukte gezicht, terwijl hij zijn hun van verre wit toeschemerde, naai hand op zijn borst legde, „hier heb ik de trotsche, ongetemde bergkoppen, dn een deel van de erfenis. Je hoeft niets hoog opstaken in een zee van wolken, meer voor me te betalen, Krinner en zij dachten aan de moeiten en ver Een uur later lag professor Marshall moeienissen, die zij nog te doorstaai. iu een hard en koud graf, een kuil in zouden krijgen, maar die zij over hadden de berghelling, met losse steenen ge- voor die ééne glorie op den top van sloten, en de gedachten der mannen den Tsjomoelonga geweest te zijn. wendden zich weer naar het leven, naar hun streven. Wordt vervolgd. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Tel. Interc.50540. Giro nr. 101981. sGRA\ENHAGE bwtionsneg 95 Iel Int 11106b. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstruat 142. Tel. Int. 13473. Giro-numnier 149597. s HERTOGEN- BOSCH, Stationsweg 27. Tel. Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Boschstraal 110. Tel. luiere 17 Giro nr. 124690. - De voorwaarden van on/.e gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Maandag 2 September a.s. de groote dag voor U. Dan heeft wederom plaats de schitterende Fransche trekking der voor de Ned.wet geoorloofde loten Credit National émission 1919 (Fransche Staatgarantie). Duizenden geldprijzen o.m. van 5 a 100.000,10 a 50.000 Fr. frs., enz., minste uitlotingsprijs ca. 60 gld. Directe en volle uitbetaling onder aftrek v. 2 belasting. Om met een geheel premielot reeds mede te trekken slechts een rijksdaalder. Men heeft dan recht op den geheelen prijs die er op valt. 2 stuks f4.50, 3 stuks f6.50, 5 stuks f ÏO, 10 stuksfl9. Aan iederen kooper wordt drie dagen na de trekking gratis de volledige lijst gezonden. Zendt nog heden een postwissel of Girostorting no. 135173 aan de firma J. SANDERS, Hoogstraat 4, Den Haag, tel. 116587, het bekende geluks- kantoor, dat in den loop der jaren duizenden guldens aan prijzen uitkeerde. Bestelt nog heden. Laat 2 September a.s. voor U een der mooiste dagen van Uw leven worden. Neem vacantie „van top tot teen". Laat ook Uw voeten uitrusten draag Robinsons! Veel hoeft U het genot van zoon paar heerlijk- passende schoenen niet te kosten. Slechts f 5.50 betaalt U voor de schitterende luxe-modellen - en f4.50 maar voor de mooie, degelijke, populaire modellen. Jongensmaten naar verhouding nog goedkooper I Gaat U met vacantie? Ga dan „heelemaai" en dus op ROBINSONS!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35