WEG ER MEE.... 20 JAAR LANG DE „DAGELIJKSCHE DOSIS" GENOMEN Kr^s WAS UWZOMERKLEDINCZELF '/i grot orpak voorhetxetfde getd 37 IN de beperking toont zich de meester, zeggen de Hollanders en het is merkwaardig, dat hetzelfde spreekwoord bijna gelijkluidend in ver schillende andere talen voorkomt. Deze spreekwijze duidt dus op een teveel dat beter gemist kon worden. Men wil ermee zeggen, dat genie en ware kunst maar weinig noodig hebben om zich kenbaar te maken en uit te drukken, terwijl het middelmatig kun nen zijn gebrek aan genialiteit tracht te bemantelen met een vloed van bijkom stigheden, die bestemd zijn de aandacht af -te leiden van het ontbrekende. Tot zoover over de kunst. Maar er is nog een andere kunst en die geeft men gewoonlijk geen hoofd letter, dat is de levenskunst. Levenskunst Is het dan een kunst om te leven Laten we het een beetje uitvoeriger en een beetje duidelijker zeggen. Levenskunst is de kunst om gelukkig te leven. Voor ieder op zichzelf reeds een niet geringe opgave, maar dubbel moeilijk, wanneer men die opgave tezamen tot een goede oplossing moet brengen. Hoe staat het nu met die meesterlijke beperking in de levenskunst Wanneer het waar is, dat in de beper king zich de meester toont en wie twijfelt daar tegenwoordig nog aan dan moet de grootste levenskunstenaar ook hij (of zij zijn, die zichzelf de meeste beperkingen oplegt. Dat is de theorie. Maar nu de practijk. Het is een treurig feit, dat zij, die hun leven naar een boekenvoorschrift willen inrichten, in negen van de tien gevallen bedrogen uitkomen. De jonge vrouw, die trouwde onder het motto weg niét de sentimentaliteit, weg met de onderworpenheid, weg met alle overgevoeligheid was binnen het jaar het ongelukkigste, ontevredenste schepseltje van heel haar kennissen kring. Hoe dat kwam f Och, heel eenvoudig eigenlijk. Dat kwam zoo Door een klein misverstand geraakte zij op gespannen voet met haar buren, ook jonggetrouwde luitjes. Daar haar man veel van huis was, had zij tijd te over, om verdrietig te zijn over de breuk. Zij aarzelde een paar maal, of zij niet de minste zou zijn en het eerst naar de vroegere vrienden toestappen en rond uit zeggen kom, laat het voorbij zijn, het was niet zoo kwaad gemeend Maar nog juist intijds bedacht zij zich, dat zij zichzelf gezworen had weg met alle sentimentaliteit. Zij hadden immers afgesproken hun leven in te richten op een hoogerplan, zonder al die futiele wissewasjes, zon der sentimenteel gedoe. zonder al datgene, waarover anderen zich het hoofd plachten te breken. Zij ging niet naar de buren en maakte zichzelf wijs, dat zij best buiten hun vriendschap kon. De nieuwe kennissen, die de jonge vrouw op het tennisveld maakte, waren haar man zeer antipathiek, zóó zelfs, dat hij haar verbood met hen om te gaan. Er ontstond een vervelende, gespan nen toestand, waaronder het vrouwtje zeer leed. Eigenlijk was zij het liefst naar man lief toegegaan en had hem eerlijk be kend jij hebt gelijk, het zijn geen ge schikte menschen, om mee om te gaan, maar. toen zij daar even over door dacht, hield zij zichzelf al gauw voor wat een sentimenteele onzin Kom, weg ermee Net of ik excuus vraag Zoo ging het met alles en na verloop van een jaar was een overgelukkig, stra lend paar geworden tot een ontevreden, elkaar alles kwalijk nemend echtpaar, dat zich in stilte verwon derde over den gouden glans, die zoo heel gauw was gaan tanen. Zijt gij ook een van die hypermoderne levenskunstenaars, die uit hun le vens- tuin ieder halmpje wieden, dat niet behoort bij het tevoren angstvallig ont worpen plan Leeft gij ook onder het motto weg er mee Bedenk dan, dat dit een kostelijk motto is mits. gij het juist toepast. Weg er mee kan heilzaam werken, als het slaat op alles wat kleinzielig, kleingeestig en bekrompen is, weg met die valsche schaamte, weg met dien angst om belachelijk te zijn in eigen oogen, weg met die aarzeling om de minste te zijn, weg er mee Maarpas op dat gij niet in uw ijver het verkeerde wegwerpt. Eerst 11a heel wat schade en schande komt me nigeen tot het inzicht, dat ook bij de allermodernste levensopvattingen som mige heel ouderwetse he eigenschappen evenmin gemist kunnen worden als de gist in het brood. Er wordt heel wat gebrouwen in de lieksenkeuken, die leven heet, maar. de oude, beproefde recepten houden het toch het langst uit Vaak zonder dat zij zich hiervan bewust zijn, zijn het ook hier grooten deels de vrouwen, die den pollepel zwaaien, dus mevrouwtje Wat zullen we eten? Maandag: Roastbeef met slaboonen. Koude flensjestaart. Dinsdag: Koud vleescli met gevulde komkommers. Sucade-pannekoekjes. Woensdag: Bloemkoolsoep. Lamsbout met Franschc selderij. Bessen met suiker. DonderdagHaelic van lamsvleesch met pikante saus, in rijstrand. Tomatensla. Koude grieskoekjes mei abrikozenjam. Vrijdag: Roereieren met champig nons. Gebakken paling met ran we sla- Rijstebrij. Zaterdag: Bloemkool met gebraden saucijsjes. Hangop. Zondag: Kippensoep. Blinde vinken met dop erwten. Ananaspudding. Toen zij 58 was, had deze vrouw rheumatische pijnen. Ze nam Krusclien Salts om ze kwijt te raken. En hier is zij nu nog steeds vrij van rheuma tische pijnen nog steeds trouw aan de dagelijksche dosis Kruschen Salts, die zij nu twintig jaar lang genomen heeft. „Het doet mij genoegen lte kunnen vertellen," schrijft zij, „dat ik meer dan 20 jaar lang Kruschen Salts neem eerst in Engeland en toen hier zeven jaar lang. Ik begon er in Engeland mee tegen rheumatische pijnen - en vond dat het me zoo goed deed, dus ging ik er mee door. Sinds ik hier ben, heb ik nog geen rheumatische pijnen gehad. Ik ben nu 78 jaar, en zal doorgaan Kruschen Salts te nemen zoolang ik leef, juist de kleine dagelijksche dosis als opgegeven. Mevr. E. II." Indien de afvoerorganen niet behoor lijk functionneeren, zullen afvalstoffen zich in het lichaam oplioopen. welke de gezondheid ernstig kunnen scha den, o. a.. het urinezuur, waardoor meestal rheumatische pijnen ontstaan. De „dagelijksche dosis" Kruschen Salts spoort de afvoerorganen tot geregelde werking aan, zoodat alle schadelijke stoffen uit het lichaam worden ver wijderd en zich nooit meer kunnen ophoopen. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f O.jlO en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbe grepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels-Maat schappij Amsterdam voorkomt. Imp. N.V. Rowntree Handels-Mij., Heerengracht 209. Amsterdam-C. om vrij van Rheumatiek te blijven. Doe het veilig en goedkoop met de nieuwe Lux Reeds duizenden vrouwen heb ben de grote voordelen leren kennen van de nieuwe, zelfs in koud water oplosbare Lux. Zij sparen de moeite en kosten van water opzetten en toch wassen zij al haar fijne goed „veiliger dan veilig" en „vlugger dan vlug"! Ook het spoelen gaat sneller envolkomener! Elk zeep- deeltje wordt absoluut verwijderd. Wat practisch. deze koud water Lux! En het nieuwe Lux pak is nog groter dan vroeger voor dezelf de prijs van slechts 17'/2 cents.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37