LANGS DEN BOULEVARD rd Als 't '<axynd wordt en de kampeerders huiswaarts keeren. Ha het bad. ondergaande zon of een groote, blanke maan er fon kelende sprankels over tooveren. Maar het is niet het water alleen, dat het oog hier boeit, het zijn daarenboven de schilderachtige ver gezichten op de Zeeuwsch-Vlaamsche kust, soms tot het Belgische strand toe, en op het levendige Walchersche duin, die den Boulevard tot een onver gelijkelijk mooi plekje maken. De Boulevard en zijn omgeving zijn voor Vlis- singen daarom van niet te onderschatten waarde. De bouwers van de wandelpier hebben dat beseft. En het gemeentebestuur, dat sommigen onge- duldigen misschien niet snel genoeg, maar Keulen en Aken zijn ook niet op één dag gebouwd stuksgewijze tracht te verbeteren wat er aan den Boulevard hl te sterk met zijn karakter en met zijn omgeving contrasteert, en waarvan we bovendien de hoognoodige overbruggingen en volledige door trekking verwachten. Oorspronkelijk aangelegd als een versterkings gordel, waardoor Vlissingen een voornaam strate gisch punt werd, bracht onze Boulevard de Vlissin- gers bij herhaling in de weinig prettige positie, die een voorname vestingstad in den oorlog inneemt. kleurige groepjes trekt de flaneerende jeugd den Bouleva DÈ Boulevard dat is voor geen Zeeuw en voor geen vacantiegast op Walcheren mis te verstaan dat is de ongeëvenaarde Scheldewandeling van Vlissingen. 's Morgens, wanneer er nog stilte hgerscht en slechts langzamerhand de bezoekers, wandelaars en baders, komen opdagen, 's middags in het laatst van den zonnebrand, wanneer ieder, die kan, hier ver koeling komt zoeken, 's avonds, wanneer ontspan ning en verpoozing ons naar den zeekant lokken altijd weer is het een genot, hier te wandelen, te rus ten en te wijlen. Want het deinende en golvende, blinkende en verkleurende Scheldewater, dat hier in de wijde zee uitstroomt, mist zijn bekoring nooit, wanneer zijn tinten van blauw en groen in grijs verglijden, een De Vlissingers lijken nog wat onwennig tegenover het groeiende mondaine leven langs den Boulevard.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 16