m m "-■■iüirfPMiüi PB»* •-1»1 17 Aan de strandzijde van den Boulevard de rustige wandelaar zijn verpoozing zoekt. de langzaam donkerende lucht en in de kostelijke zeekoelte de ongedwon gen vroolijkheid ten top stijgt. Zoo snel ging en gaat nog steeds verder de groei, dat vele Vlissingers nog maar kwalijk zich daarbij aanpasten, getuige de eenigszins provinciaal aan" doende massa's van nieuwsgierige kijkers voor de diverse ontspannings gelegenheden. Maar Vlissingen kan economisch slechts voor deel hebben bij een uit groei, niet alleen als havenstad, maar tevens tot badplaats en toeris tencentrum. Een groei, dien de overheden even voorzich tig controleeren zullen als zij hem voortvarend aanmoedigen. F. d'A. 8 Morgens op den Boule vard: babyparade. Feestelijke middagdrukte van een zonnigen vaeantiedag. Maar het is anders, nu de ontwakende belangstelling voor het natuurschoon en de vergezichten van dezen kusthoek den Boulevard langzamerhand omvorm de tot een der centra van toeristenverkeer en tot het belangrijkste amusementskwartier van heel Zeeland. Zoo snel voltrekt zich de verandering, dat de Vlissinger zelf nog wat onwennig tegenover die gedaanteverandering blijft staan. De vacantiemaanden brengen er het kleurig en feestelijk verkeer van een zich snel ontwikkelende badplaats, wier naar het Zuiden gerichte ligging haar een grooten voorsprong zal geven op vele andere Noordzeebaden. Wat een beweeg en een drukte, wat een uitge latenheid en wat feest van zon, van kleur, van jeugd en gezondheid, van darte1 spel en stalende sport heerscht er op de zomermiddagen langs strand en En de avonden, wanneer pas recht het mondaine leven in vollen fleur ontwaaktUit wijden omtrek vermeerderen de feestgangers het ruime getal der gasten en der Vlissingers bij bal champêtre en dan cing, op de welverzorgde terrassen, waar onder

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 17