Zwemmen. Te Vlissingen werden op Zaterdag 24 Augustus de Zeeuwsche kampioenschappen zwemmen gehouden. Bij de deelname van de beste Zeeuwsche zwemmers, die een keurtroep vormen, blijft het te betreuren, dat Zeeland geen beter zwembassin rijk is, waar ook in den winter zou kunnen worden getraind. Nu beteekent Zeeland, waar met zijn vele water in den zomer toch de zwemkunst stevig wordt beoefend, in de nationale zwemwereld niet zoo veel. Op de nationale kampioenschappen b.v. kwam geen enkele Zeeuw uit. Hier verliepen de wedstrijden overigens vlot en er was veel publiek. Overzicht van het Tlissingsche zwembassin in het Kanaal door Walcheren tijdens de wedstrijden. EEN interessant verloop heeft de Zaterdagcom petitie in Zuid-Beveland, tenminste in afdee- ling 1De tweede afdeeling is aan bloedarmoede omgekomen en de aanvankelijk toch al niet sterke afdeeling 2 vond door het terugtrekken van een paar elftallen een vroegtijdig en plotseling competitie-einde. Anders was het in de eerste af deeling en nu op dit moment, terwijl er nog een minimum aan wedstrijden te spelen zijn, is nog niet met zekerheid te zeggen, wie kampioen zal worden. Het zijn Rilland Bath en Wemeldinge, die aan den kop gaan. Daarbij is Wemeldinge een ronde voor in wedstrijden en punten, doch we achten Rilland sterk genoeg, om dezen achterstand in te loopen, ge zien ook de tegenstanders, die nog afgeschud moeten worden. We gelooven dan ook niet, dat Wemeldinge kans op de bovenste plaats heeft. Wemeldinge be ëindigde j.I. Zaterdag de competitie en wel door een klinkende overwinning op Kruiningen 2. Hierdoor verzamelde de ploeg van het sluizen-dorp 16 punten. Rilland Bath heeft evenwel nog 3 wedstrijden te spelen en staat 4 punten achter. De tegenstanders zijn Kruiningen 2 en tweemaal Ierseke 2, juist de twee ondersten van het ranglijstje. Kruiningen 2 is in het geheel geen tegenpartij voor Rilland Bath en het is dan ook te voorzien, dat het een recordscore wordt. Een eenigszins ander aspect krijgt de ranglijst, als de door betrouwbare bron gefluisterde mededee- ling, dat Ierseke 2 zal terugtrekken, juist is. Aan den eindstand doet het niet veel af, daar Rilland dan nog slechts één wedstrijd, welke absoluut gewonnen wordt, heeft te spelen, terwijl ze, uitschakelend de wedstrijden tegen Ierseke 2, nu in punten gelijk zou den staan. Het is jammer, dat vereenigingen inschrij- Tijdens het nummer 5 X 50 M. estafette voor dames om het kampioenschap. De gezichten zeggen, dat er spanning heerscht. ven voor competities, zonder de zekerheid te hebben, dat ze over voldoende materiaal beschikken om die competities ook te beëindigen. Op de wijze zooals het nu gegaan is, werd de spanning gewoon uit den eindstrijd gehaald door terugtrekken van een of meer elftallen. Er is natuurlijk reglementair niets aan te doen en men kan een vereeniging niet het noodige spelmateriaal in den vorm van spelers verschaffen om de competitie uit te spelen, tenminste als men niet in strijd wil komen met overschrijvings-reglementen e.d., doch het is zeker, dat het voor b.v. Wemeldinge in dit geval wat zuur is te moeten zien, hoe door het Wielrennen. Op de wielerbaan te Temeuzen werden op Zondag 25 Augustus wielvrwed- strijden gehouden, die een goede bezetting hadden, en waaraan o.a. werd deelgenomen door Braspenning en Pellenaars. Kijkje tijdens de afvalrace. 't Vertrek van den 60K.M. koppelwedstrijd, die werd gewonnen door Danneels- Schön. Braspenning-Bel lenaars werden tweede. Een vinnige sprint tijdens den koppelwedstrijd tus- schen Buysse en Schön, resp. 1 en 2 op de foto. terugtrekken van Ierseke 2 de kleine kans, welke nog bestond om bovenaan te komen of desnoods gelijk met Rilland te eindigen, wordt om hals gebracht. Het is immers niet uitgesloten, dat door de een of andere omstandigheid Rilland een paar punt jes aan Ierseke zou hebben verloren en dan was Wemeldinge in een beslissing gekomen. Wie dien wedstrijd zou gewonnen hebben doet minder ter zake, doch de eindstand van de competitie zou zuiverder geweest zijn. Niet temin gelooven we, dat de sterkste op het kampioenschap aanstuurt. Als goede derde staat op de ranglijst KapeUe, dat aanvan kelijk even heeft meegesproken in den strijd om de bovenste plaats, doch al tamelijk gauw het wieltje van de beide andere ge gadigden moest loslaten. Dan volgt Waarde, dat zoo kalm weg ieder jaar zijn competitie uitspeelt en na aanvankelijk tot de allerzwaksten te hebben behoord, is Waarde thans in een heel wat beter conditie ge komen en heeft nu een heel aardige competitie ge speeld. Ierseke 2 volgt daarna en heeft op het be zittingenlijstje een puntje van Kapelle staan en voorts 4 punten van de allerzwakste n.l. Kruiningen 2. Dat daarvan nog twee puntjes zijn afgegaan door niet op te komen tegen Rilland zou ons de Iersekena- ren haast verkwistendheid doen verwijten. Met zoo'n klein bezit nog met de puntjes gaan smijten moet verkeerd loopen en zooals we hierboven reeds op merkten, schijnen de gevolgen ook te zijn losgekomen. Over Kruiningen 2 valt ten slotte weinig anders te zeggen, dan dat geen enkele wedstrijd van de 9 ge speelde voordeel heeft opgeleverd. Doelpunten voor 9 en tegen 77 Commentaar overbodig.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19