EEN LIEFDESPARADE fï it De Warner Bros hebben zich in de laatste jaren gespecia liseerd in revue-films en op dat gebied reeds heel wat gepresteerd. Zij zijn de ma kers van Golddiggers '3, '4 en '35, 42th. Street en Footlight Parade, om maar enkele hunner voornaamste show-films te noemen. Ook deze Parade kan men met een beet je goeden wil tot de ca tegorie revue-films rekenen. Zoodra de jonge ojjicieren zijn afgestudeerd, beginnen zij blijkbaar en bloc aan een nieuwe studie en wel, over het huwelijk. KISSING ROCK HEELEMAAL revue is het niet, wat men in deze Liefdesparade te zien krijgt. Dat begint eerst goed, als men op de Amerikaanschc militaire academie komt, waar de cadetten getraind worden voor officier. Vóór dien tijd is het zoo'n beetje onbenullige kal veren-liefde tusschen Dick Powell en Ruby Keeler, twee spelers, die aan den overkant van den Oceaan in hoog aanzien staan, maar te onzent vermoedelijk „niet begrepen" wor den. Hoe het zij. dat tweetal wordt verliefd terwijl de een maar een gewone soldaat en de andere een generaalsdochter of zooiets is. Zoodra de soldaat naar de academie gaat en hooger klimt op de mili taire ladder worden de bezwaren voor een even- tueele echtvereeniging minder en als er dan nog een academische revue wordt opgevoerd, waarin zij allebei de hoofdrol spelen, dan is het niet moeilijk te raden hoe dit liedje eindigt. Met dat al zit men dan gelijk in het revue gedeelte, want de show op de cadettenschool is ook de show van de film. Daarnaast (en dat is misschien wel het belangrijkste van het gelieele verhaal) krijgt men een kijkje in de cadettenschool te West Point. Eigenlijk is dat meer „Journaal", maar met eenige kleine veranderingen (door bijvoorbeeld het aan gezicht van Dick Powell er tusschen in te lasschen) heeft men die opnamen op een gelukkige manier in deze film aangewend. Of men nu het documentaire karakter van deze film heeft verdoezeld door de liefdesgeschiedenis, of de liefdesgeschiedenis heeft opgeofferd aan het documentaire, is een vraag, waar van wij de beantwoording gaarne aan de lezers over laten. In ieder geval rekenen wij de opnamen in West Point zeker niet tot de minst geslaagde. De kus-rots stort in, als een meisje er onder door loopt en aan een jongen man een kus weigert. On getwijfeld een zeer aangename gril van de natuur, al betwijfelen we ook of het gevaarte woord zal houden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 28