dcXD.f DE DAME UIT DEN „BLAUWEN EXPRESS" KI Voor mannen: NATUREL .Hebt U nü Van Houten's KLM reepen geproefd Ook in ftnydand 34 Zuivere, zachtbittere chocolade, waarin de edele smaak der fijnste cacaoboonen niet beinvloed is door toevoeging van andere bestanddeelendat is Van Houten's "naturelNaturel is de smaak voor mannen. Mannen, vooral rookers, snoepen niet om te snoepen, doch alleen als iets heel lekker is. Heel lekker is deze "naturel". Zorg ervoor, altijd een paar naturel-reepen te hebben liggen in de la van Uw lessenaar. Niets is aangenamer, als U, zoo in de namiddag, een flauw en leeg gevoel krijgt in de maagholte ir naturel-reepen tóch is de prijs 5 cent gebleven Cambnd j Re aam De Katholieke Illustratie is steeds in voor raad bij de hieronder vermelde kiosken van de fa. W. H. Smith Son, Ltd., en bovendien op bestelling verkrijgbaar bij elk harer 1250 agentschappen in Engeland en Wales. Bradford L. M. S. Railway Station Brighton Railway Station Croydon West Railway Station Folkestone Central Railway Station Liverpool Central Railway Station LONDON Baker Street Station, W. 1 Metropolitan Railway Charing Cross Station, W. District Railway Cumberland Hotel, W. 1 Dorchester Hotel, W. 1 Grosvenor House, W. 1 Kings Cross Station, N. 1 Main Line Liverpool Street Station, E. C. 2 Main Line S. E. 1 Mark Lane Station, E. C. 3 Mount Royal Flats, W. 1 Oxford Circus Station, W. 1 Central London Railway Piccadilly Circus Station, W. 1 Bakerloo Railway Piccadilly Circus Station, W. 1 Piccadilly Brompton Railways Regent Palace Hotel, W. 1 Strand Palace Hotel W. C. 2 Gravesend, Railway Bookstall Tottenham Court Road Stn. W. 1 Central London Railway Victoria Station, S. W. 1 Continental Platform, No. 1 Victoria Station, S. W. 1 District Railway Waterloo Station, S. E. 1 Main Line Manchester Central Railway Station Newcastle-on-Tyne Central Railway Station Parkeston Quay Railway Station Southampton Terminus Railway Station Vervolg van pagina 23 Toen Krinner aan den anderen kant die twee vrouwen kon hij, Oeyo-Go, der zaal voorzichtig een deur opende, dien kleinen, maar bezwaarlijken afstand sloeg hem tot zijn verbazing plotseling naar den waardigheidszetel beklimmen, het daglicht tegemoet. Hij stond op een Hij had een bode afgezonden naar klein, rechthoekig plein. Hij drukte zich den aanvoerder der Russen, vóór dezen tegen de deur aan, en bleef in die nis in Rongbuk aankwamen en door den een oogenblik nadenken. Zou bij het kangpo werden bewerkt. Een vertrouw- wagen, het pleintje over te steken den bode had bij gezonden niet den Dan kon men hem makkelijk zien van deba die stond nog altijd onder zijn een der houten galerijen, die lioogerop doodsbedreiging, wijl het godsoordeel langs de gevels liepen. Of zou hij een ten gunste van den kangpo was uit eind teruggaan, de gangen weer in en gevallen. een bedreiging, die Oeyo- in een andere richting gaan zoeken Go nu niet tot de daad kon voeren. Aan den linkschen, smallen kant van maar die hij ozoo graag verwezen- het pleintje knarste 'n deur. Een lange, lijken zou Een der voornamen van magere monnik in vol ornaat, met het dorp had hij gezonden, een man, borstschilden en 'n zonderlingen hoofd- die jaloersch was op het gezag van den tooi, betrad het binnenplaatsje. Krinner deba, en dat gezag zielsgraag zou over hield zich zoover mogelijk naar achter nemen, als Oeyo-Go het hem mogelijk en hekeek den man. Het scheen een maakte. Die afgezant had met den hoogwaardigheidsbekleeder van het aanvoerder der Russen gesproken, en klooster te zijn. Hij ging schuins het het antwoord van Borjev was bevredi- plein over, langzaam en afgemeten, en gend geweest. Hij wou zich voegen naar passeerde toen hukkend een lage deur. de plannen van Oeyo-Go zijn broer Krinner besloot, hem behoedzaam en zou hij in vertrouwen nemen, wijl de ongemerkt te volgen. Misschien wees medewerking van nog één man noodig deze hooggeplaatste kloosterling hem was, maar voor de andere leden der den weg naar gedeelten van 't kloos- expeditie zouden zij angstvallig zwijgen, ter, die hij alleen nooit vinden zou. En tegenover den kangpo zou Borjev doen, alsof hij van niets wistalsof er pi erve HOOFDSTUK geen blanke vrouwen in Rongbuk waren, en alsof er geen Oeyo-Go bestond, die DE monnik, die door Krinner op streefde naar macht, eerbiedigen afstand en met de De stilte der goden. De nabijheid der grootste voorzichtigheid gevolgd goden. Zacht ruischten de zware gor- werd, was Oeyo-Go. dijnen, die het inwendige van den Op den binnenhof duurde de lang- Kangmi-tempel scheidden van het leege, dradige plechtigheid der audiëntie nog donkere voorportaal. Toen Oevo-Go voort, en de besprekingen tusschen den binnenkwam, bleef Ethel Suhr onzieht- abt en de vreemdelingen zouden nog baar. Helga Letlius echter stond op den wel éenige uren in beslag nemen. Want achtergrond der zaal, smal en slank, slechts de kleine en geringe mensch boven zich uit de zonderlinge figuren haast, de groote eu waardige heeft tijd. van den Kangmi en zijn hijgoden zij De kangpo had Oeyo-Go opgedragen, stond daar als een standbeeld zelve, aan de Vriendinnen der Hoogen te gaan kalm eu waardig, in noordsche schoon - zeggen, dat zij over vierentwintig uur lieid afstekend tegen de rijkversierde, naar het huis vau den deba konden veelarmige goden van Azië. Zonder op- terugkeeren. De vreemdelingen zouden winding zag zij Oeyo-Go komen. Zij namelijk den volgenden ochtend weer haatte hem niet. De dag, waarop hij uit Rongbuk vertrekken. naar haar dood had getracht, was lang Oeyo-Go lachte schelmachtig, toen voorbij en zijn toeleg had haar ge- hij zich op weg begaf naar den tempel, diend, haar verheven tot deze zeldzame Hij doorzag den kangpo heel goed. Zijn positie, vanwaar zij het leven en den ware bedoeling was niet, de twee vrou- godsdienst der Tibetanen had kunnen wen gerust te stellen. Die waren er bezien, zooveel zij wenschte. wel op voorbereid, eenige dagen in den Toen hij echter dicht hij haar kwam, tempel van den Kangmi te moeten schrok zij even door de plotselinge ver- doorbrengen, een voorrecht overigens, andering in zijn gelaat. Het monniks dat nog nooit aan een vrouw gegund masker was afgevallen. Sluwheid eu was. Neen, de kangpo had geen ander een harde wil trokken lijnen om zijn doel dan hem, Oeyo-Go, uit te scha- oogen en om zijn verknepen mond. kelen van de besprekingen met de „Lada-Yul, Vriendin der Hoogen," vreemdelingen, en hoe langer hij weg- hoorde zij de schorre stem van Oeyo- bleef, hoe aangenamer het den kangpo Go, „liet is de wil der goden eu van den zou zijn. Oeyo-Go besloot de gelegen- kangpo, dat uw eer op onzen grond beid goed te gebruiken, zooals hij den grooter wordt en sterker. Ik zal lieden- vorigen dag zijn kans had waargenomen, avond twee blanke mannen tot u leiden, Want toen hij de twee blanke vrouwen bondgenooten van Rongbuk, en gij zult naar baar tijdelijk verblijf bad gebracht, de vrouw worden van den één, de was hij gaan peinzen. Kon hij van het andere Lada-Yul van den tweeden." aanzien dier vrouwen, en van de komst Helga Lethus keek hem met ont- der Russen, geen gebruik maken? Hij zetting aan. Nu eerst besefte zij ten had zich steeds een vriend der Russen volle, hoeveel politiek en list er school betoond. Als de invloed van de Vrien- achter de nederigheid, de zelfbeheer- dinnen dor Hoogen en de macht der selling, de vroomheid van die monniken. Russen samenwerkten, dan kon er een De vrouw worden van een onbekenden einde komen aan den Engelsehen in- Rus En Ethel De monniken wisten vloed en aan het gezag van den kangpo. niet, dat Et,hel eon man had.... die üp de ruggen van die Russen en van waarschijnlijk ergens in China zwierf, of PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam. Groot Rotterdam. 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Onr Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco p. post f 1.75 per kwartaal hij vooruitbetaling. Bureaux HAARLEM» Nassaulaan 51.Tel. Int. 13866. Giro 142700. AMSTERDAM. N.Z.'Voorburgwal 262. I el.Int. 33170. Giro nr. 97046

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 34