DE KUNST OM OUD TE WORDEN HET BADSEIZOEN Wat eten we IS THANS IN VOLLE GANG TOILET ZEEP Verwijder tandfilm en ontsluier de schoonheid van Uw tanden. p£MöOfiJ\i 37 EIGENLIJK had hierboven moeten staan de kunst om gracieus oud te worden, want dat bedoelen wij. De kunst om gracieus oud te worden is iets, dat de moderne vrouw bij al bet vele dat zij heeft weten te veroveren voor haar sekse, niet heeft weten mach tig te worden en dat komt omdat. ja waardoor komt het, dat de heden- daagsche vrouw óf jong óf ouder, maar nooit ofte nimmer oud is f Kan zij het niet, of wil zij het niet Noch het een noch het ander. „Men" wil het niet. Begrijpt ge het niet De moderne vrouw, die meegaat met haar tijd en niet blind is voor de verschijnselen van dien tijd, ziet allerwegen dat de oude vrouw heeft afgedaan zij telt niet meer mee, men heeft geen emplooi meer voor haar. Dat is het Wij leven immers in de eeuw van de efficiency Wie niet efficient is heeft geen reden van bestaan Neen! zoover zijn we nog niet, maar het gaat dien kant op en dus klemt de moderne vrouw zich met hand en tand vast aan haar efficiency of aan hetgeen daarvoor moet doorgaan. Het is zoo eenvoudig als twee maal twee vier is. Maar. in de practijk gaat dit som metje niet op. Daar is twee maal twee vijf waar het op betalen aankomt en twee maal twee is drie als het om ontvangen gaatIm mers, wat offert de hedendaagsehe z.g. oudere vrouw niet op, om tot eiken prijs te kunnen blijven meedoen. Rust, waaraan haar lichaam behoefte heeft, bezadigdheid en bezonkenheid, twee begrippen, die voor haar hebben opgehouden te bestaan, en de bespiege lende innerlijke vrede, die met een glim lach van berusting en beter weten kan toezien Dit alles offert zij blijmoedig op, om te ervaren dat het resultaat van al deze opofferingen is dat de jongeren toch voorgaan en dat, waar een keuze, ge daan moet worden tussclien zorgvuldig gecamoufleerden ouderdom en bloeien de jeugd, de laatste het toch altijd wint. Waarvoor dan al die moeite, die opof feringen en al dat gemartel Arme geverfde haren, arme gepoederde en opgemaakte gezichten en onnatuur lijk glanzende oogen De vermoeide trekken en de doffe blikken kijken onder de verf uitMoet de vrouw op leeftijd zich dan maar laten gaan en zich niet verweren tegen plooien en rimpels Na tuurlijk mag zij dat, moet zij dat zelfs. Er is niets tegen, dat een vrouw van rijperen leeftijd door een juist gebruik van crème en toiletpoeder aan haar gelaat een cachet van welverzorgdheid geeft, maar evenmin als zij eeuwig twintig blijft, blijft de vrouw eeuwig veertig, d.w.z. bij het voortschrijden der jaren dient zij zich aan te passen. Alle vrouwen zijn het hartroerend eens met het bovenstaande tot. haar tijd komt, de tijd, dien zij kort zichtig noemen den-tjjd-van-gaan, maar die niets anders is dan de tijd van ver anderen. Het helpt ons geen steek of wij de jeugd of de schoonheid van ande ren trachten af te breken en te cri- tiseeren wij worden er geen zier mooier of jonger door. Het eenige wat wij hiermede bereiken is, dat anderen onze minderwaardig heid doorzien en er ons om minachten. En hoe vaak beteekenen die anderen voor ons onzen ganschen levensinhoud Het gaat met oud worden als met een loonsverlaging in een fabriek de meesten zien de noodzaak er wel van in. maar niemand wil het aan den lijve voelen. Waar het om den ouderdom gaat. zijn wij vrouwen precies als de kleine kinderen, die bang zijn in donker. Ook wij sluiten krampachtig de oogen en wij willen niet zien, ook wij zijn bevreesd voor spokendie er heelemaal niet zijn Helaas is maar al te vaak de oudere vrouw óf een modecaricatuur óf een slonsNoch het een noch het ander is wenschelijk of zelfs maar toe laatbaar. Een goed gekleede, goed ge soigneerde vrouw met een vroolijk. opgeruimd karakter, wier conversatie de moeite waard is om naar te luisteren, kan veertig, of vijftig of zestig zijn, het komt er immers niet op aan, zij doet ons vergeten, hoe oud zij is, omdat haar persoonlijkheid luider tot ons spreekt dan haar uiterlijk en zoo be hoort het ook Ja maar. Neen, niets geen maren Gij kunt het ook Het kost geen geld, alleen wat moeite. Er staat nietduur gekleed, maar goed gekleed en een opgeruimd karakter. Hebt ge dat niet 1 Zie dan toe, dat gij het u zoo spoedig mogelijk aanschaft, want het is werke lijk de-spil-waar-alles-om-draait en. het waait u niet van buiten af aan en het is nergens te koop. Van binnen uit moet het komen En laat dan de ouderdom maar met u doen wat hij wil Het zal geen vat op u hebben en over anderen behoeft gij u niet bezorgd te maken uw ouderdom lijkt u hoogst gewichtig toe, maar anderen hebben er slechts een vluchtige belangstelling voor over Onthoudt dit s.v.p. MtuindagSpiegeleieren met rauwe sla. Havermout. Dinsdag: Varkensribstuk met gevul de tomaten. Wentelteefjes. Woensdag: Koud vleesch met andijvie- sla. Boekweitegort. Donderdag: Runderlapjes. Gestoofde biet. Ketelkoek. Vrijdag: Schelvisch met botersaus. Appelpannekoekjes. Zaterdag: Gestoofde slakropjes met gehakt. Fruit. Zovtlag: Sla van rauw gesnipperde groenten met mayonnaise. Gebraden kip met peren- compóte. Vanillevla met bitterkoekjes. In alle badplaatsen ziet U thans de nieuwste bad pakken en strandtoifetten. Een vrolijk en kleurig tafereel! Jeugd en charme, nog verhoogd door de laatste creaties der mode industrie! Zorg, dat U jeugd en char me behoudt! Dit moet U niet verwaarlozen. Het grootste deel van het jaar brengen wij binnenshuis door, in duffe kantoren en magazijnen, in keukenhitte en dit atles heeft op de gefaatshuid een nadeiige invloed en veroor zaakt ten slotte een vroeg verouderde, vermoeide huid. Neem dus tijdig de nodige voorzorgen en bescherm voortaan Uw uiterlijk tegen deze gevaren door geregeld gebruik van Lux Toilet Zeep, speciaal vervaardigd voor de verzorging van het gelaat. Laat Lux Toilet Zeep Uw teint stralend en jeugdig houden. Het Is werkelijk een genot! Een weelde van schuim en geur! Eneen weelde, die U zich gerust kunt veroorloven, want de prijs is slechts 12' 2 ets. per stuk! Paarlen zijn kostbaar - maar niet zoo kostbaar als de fonkelende paarlen in Uw eigen mond - Uw tanden. Om de natuurlijke schoonheid van Uw tanden te voorschijn te doen komen, behoeft U slechts de tand film te verwijderen - dat kleverige laagje, dat U met de tong kunt voelen. Het verwijderen van tandfilm is de voornaamste taak van Pepsodent. Thans is Pepsodent hiertoe nog beter pepsodent co. mm—mm in staat dan ooit te voren. Zijn nieuwe reinigende en polijstende stof brengt onmiddellijk verandering in het uiter lijk der tanden. Uitsluitend Pepsodent bevat deze opzienbarende stof - geen enkele andere tandpasta geeft dezelfde resultaten. Gebruik Pepsodent. Ziet op welk een snelle en onschadelijke wijze Pep sodent de tanden bevrijdt van de vernielende tandfilm. VERLAAGDE PRIJZEN 45 ct. en 70 ct. PER TUBE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37