DE EERSTE NAJAARS MODELLEN 1 ALS dit nummer verschijnt zijn we nog midden in den zomer. Immers, hoe vaak hebben wij het niet zien gebeuren dat September, ja, soms de eerste helft van October ons prachtig warm weer schonk, zooals wij tevergeefs wenscliten in Juni en Juli Zij, die een late vacantie krijgen, voelen zich nog geheel en al ingesteld op al die gezellige, fleurige, zomersehe dingen, die men bij uitstek in zijn vacantie pleegt te dragen, en zij die alweer terug zijn verwijlen met hun gedachten nog bij zon en zee en blauwe lucht. Denkt er om dezen tijd van het jaar iemand aan winterkleeren De meeste huisvrouwen ongetwijfeld niet, maar de mode-ontwerpers, de fabrikanten en winkeliers zijn het, die achter de schermen rusteloos bezig waren met de a.s. wintermode, terwijl wij van onze vacantie genoten. En het resultaat van al dat inge spannen denken en werken zal nu binnenkort worden getoond op de eerste najaarsshows. Dan zullen wij te zien krijgen wat men ons voor den komenden winter heeft toegedacht. Een paar geheimpjes kunnen wij alvast verklappen: De eenvoudige stoffen japonnetjes, die bij voorkeur 's morgens gedragen worden en die zoo heel veel beteekenen voor de werkende vrouw, omdat zij er verreweg het grootste gedeelte van haar dag in doorbrengt, zullen tweeërlei snit vertoonen er zullen er zijn die, bij uitstek geschikt voor het zeer slanke figuurtje, recht en slecht neerhangen en waar van het tamelijk korte rokje zeer nauw is, maar er zullen er ook zijn bij de nieuwe modellen, waarvan de rok in gracieuze, hoewel niet wijde klokplooien valt. De mode schijnt het dus al weer goed met ons voor te hebben en nu me vrouw Mode blijkt, zoowel de slanke als de meer ge vulde figuren bedacht te hebben, beginnen wij lang zamerhand een beetje te twijfelen aan haar beroem de en beruchte grilligheid. Immersgetuigt deze moederlijke zorg niet van wijs overleg en inzicht Hoe het zij, het bericht is verblijdend en de dikke zussen zullen ongetwijfeld een zucht van verlichting slaken. De eenvoudige japonnen, die 's morgens gedragen worden, vertoonen veelal het deux-pièce-model. Dit wil volstrekt niet zeggen, dat 't daarom altijd werkelijk japonnen zijn, bestaande uit een afzon derlijken rok en 'n tuniek. Het tuniek-effect wordt ook vaak teweeggebracht door 'n breeden of smallen oprijg ter heuphoogte bij een aaneengeknipte japon. Soepele, warme jersey - stoffen zullen zeer veel worden verwerkt, veelal met een moezendessin bedrukt (goud gestippeld) of met ingeweven moezen in afstekende kleur of in een andere nuance van de tint van de stof. In het brandpunt der be langstelling zal de simpele zwarte japon van soepele, dunne wollen stof staan, die zich zoo buitengewoon leent tot het aanbrengen van allerlei soorten gar neering. De handige vrouw met goeden smaak zal in staat zijn met zoo'n japon en '11 aantal kraag- en manchet- garnituurtjes, een paar kleine ceintuurs en een paar ellen lint een oneindig aantal variaties te scheppen, die de illusie geven van telkens weer een geheel ander toilet. De eerste najaarsmodellen zullen veel driekwart mouwen vertoonen, even overblou- send boven het nauw aansluitende gedeelte, dat vanaf even onder den elleboog den onderarm vrijlaat. Zoolang de mooie najaarsdagen hiertoe gelegenheid bicden, zullen wij de wandeljapon of manteljapon kun nen dragen, deze zoo bij uitstek flat teuze drachtde tailleurjapon, die, met vossenbont, hoed en handschoe nen gedragen, geheel de plaats in neemt van hét mantelpak. De manteljapon heeft een geheel eigen cachet en vereenigt in zich de strenge sobere snit van den tailleur- mantel, gepaard aan den soepelen plooienval van de zooveel lichtere japonstof, die mede door de gedekte donkere tint, waarin dit kleedingstuk meestal wordt gekozen, een buiten gewoon slankmakend effect teweeg brengt. De eerste nieuwe najaarsmantels zijn recht van snit en hebben opvallend wijde, mouwen, die met fijn gerimpelde ruimte worden ingezet. Mantelkragen zullen zoowel van stof als van bont worden gebracht. In het eerste geval zullen zij eenige gelijkenis vertoonen met geplooide Pierrot- kragen. Dames met korte brcede halzen moeten zicli hieraan vooral niet wagen. Het zou een afschuwelijke vergissing zijn. Capes zullen nog worden gedragen, zoowel afzonderlijk als aan mantels. Astrakan en vossenbont zullen met breitschwanz en apenhaar de bontgarneering vormen der ver schillende modellen. Binnenkort zullen wij u iets vertellen over de nieuwe kleuren van het aanstaande seizoen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38