50 Cent (niet-abonné's 60 cent) PatronenkantoorPanora NUTTIGE WENKEN de nieuwe Winterweelde en zij hebben gel ij k! man der Het vorige boek was binnen enkele weken uitverkocht. Jammer voor de vele dames, die wij moesten teleurstellen, maar er was niets aan te doen. Onze voorraad was op en nieuwe exemplaren konden niet meer worden gemaakt. Wèèr zijn we bezig de nieuwe Winterweelde's te vervaardigen. Nóg draaien de persen. Nóg is het moge lijk de oplaag te vergrooten. Binnen enkele dagen stoppen we echter. Wilt U zeker zijn? Bestelt dan nog heden! Binnen 24 uur na het uitkomen is dan dit schitterende modeboek in Uw bezit. De prijs van „Winterweelde 1936" is Het modeboek bevat: mantels, japonnen, rokken, blouses, kinderkleeding, haak- en breipatronen, vele artikelen, enz. Van elk genummerd model zijn knippatronen ver krijgbaar in alle gebruikelijke maten tegen den prijs van 20, 35 en 50 cent. Bestellingen kunnen als volgt geschiedenDoor bemiddeling van Uw agent of bezorger; af gehaald aan het bureau van ons blad; door giro-storting op No. 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan Nassauplein 1 Haarlem Giro 142700 Een heel eenvoudig middel om vazen, Wanneer de handdoek opdroogt, karaffen en dergelijke goed schoon en zullen de vlekken worden uitgestoomd, helder te maken, is het volgende oude Maak den handdoek nogmaals nat en couranten worden in kleine stukjes herhaal de bewerking tot alle vlekken gescheurd. Met deze papiersnippers zijn verdwenen, vullen wij de vazen, voegen er water bij .jl. en laten het zoo eenigeu tijd staan. Daarna flink schudden, het papier eenvoudige manier omeen verwijderen en de vazen gewoon afwas- naakl glanzend m bruik. schen. baar te maken, is de naald tusschen de M strijk vlakken van twee lucifersdoosjes te wrijven. Bloemen, die bijv. na een treinreis of autorit niet zoo heel mooi meer zijn, kunnen wij op de volgende wijze weer een frisck uiterlijk geven den stengel Een kleine hoeveelheid boter kunnen even splijten en dan de bloemen in een we tweemaal zoo grooti maken, door grooten bak of vaas met kokend water er weinjg melk doorbeen te kloppen, zetten. De vaas of bak in een gioote kan pag kornen> a]g we bang zijn, donkere kast of kamer plaatsen en daar d.^ onze voorraad niet toereikend zal eenige uren laten staan. Wanneer het water koud is geworden zullen de j)eze aangelengde boter kunnen wij bloemen er weer frisch uitzien. echter niet bewaren. Zure melk is een prachtig middel om zilver te poetsen. Leg de zilveren voor werpen er een half uur in, behandel de bewerkte gedeelten met een zachten borstel en wasch de voorwerpen in heet water af. Vlekken door den regen op een vilten hoed gekomen kunnen wij gemakkelijk verwijderen op de volgende wijze een handdoek uitwringen in heet water, dien over den hoed leggen en bij het vuur houden. Wanneer we een kanten kraagje ge- wasschen hebben en we hebben geen stijfsel bij de hand, dan kunnen we het even in melk doopen of in suikerwater. Na het strijken zal het juist stijf genoeg zijn. Een eetlepel gesmolten boter, gevoegd bij het beslag even voordat men begint te bakken, zal maken, dat de panne- koeken mooier van klem- worden en niet aan de pan blijven vastzitten. Van alle in deze rubriek afgebeelde ge nummerde kostuums, die ontleend zyn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses- kleine avondjasjes en kinderkleeding. By bestelling vooral opgeven liet gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschie den by uw agent of bezorger? door girostor ting op No. 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENK ANTOOR „P AN O R A" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM. waarby 10 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 42. Zomermantel met verbroeden schouder, waaraan, een mouwvolant komt, welke met 'n punt in den rug eindigt. Bevers niet klein, staand kraagje. Verkrijgbaar in maat 42, 44, 46, 48. Benoodigde stof 2.75 M. a 140 cM. breed. 43. Zomermantel met gewerkte hals- bies. De mouwklep loopt door als rugpelerine. Verkrijgbaar in maat 40, 42, 44, 46. Benoodigde stof 3 M. d 140 e3f. breed.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 39