Voor de 7e maal had te Vlissingen de Boulevardloop plaats, die wederom een groote menigte belangstellenden trok. Van de zijde der athleten waren er een 14-tal voornamelijk Belgen niet opgekomen. Foto van den start, die voor 'n goede opname te laat was. Dielen (Capelle, België) komt als no. 1 aan, gevolgd door F eens tra (Trekvogels, Den Haag) en van Zuyen (Olympia, Zierikzee) als no. 3. DE maand September zal nog enkele malen in fleurig costuum gestoken groepen wandelaars langs Zeeuwsche wegen zien trekken. De ver- eeniging Achilles te Middelburg houdt op 15 Sep tember een serie marschen over diverse afstanden. Ieder, die maar een beetje loopen kan, vindt een af stand van zijn gading. Alleen zij, die het speciaal op „prestatie" laten aankomen, zullen bemerken, dat het programma geen 50 K.M. of nog langer vermeldt. We zijn geen bewonderaars van de heel lange af standen en kunnen zoo moeilijk het nut van derge lijke groote afstanden inzien. Het wandelen moet in ieder geval een genoegen blijven en wil men de groote voordeelen, welke aan deze sport verbonden zijn, in hun vollen omvang deelachtig worden, dan komt het o.i. niet in de eerste plaats op de prestatie aan. Een goed getraind looper zal zonder moeite 50 K.M. kunnen tippelen en daarvan geen enkel nadeel onder vinden, maar de laatste 10 K.M. zullen toch op de nuttige uitwerking van deze sport geen in vloed ten goede meer kunnen uitoefenen. Waarom zou men niet van een 40 K.M. marsch dezelfde genoegens kunnen beleven als van een 50 of meer K.M. tocht Nu weten wij wel, dat een specifieke wandelsport - vereeniging ook nog een ander doel heeft dan het wandelen voor de sport alleen. Gelijk iedere specifieke vereeniging op elk soort sportgebied, zal ook de wandelsportvereeni- ging het toppunt van haar kunnen willen toonen en zoodoende kunnen wij ons voor stellen, dat er enkele teleurstellende uit latingen geklonken hebben, toen het pro gramma van Achilles bekend werd. Wij ge- looven echter, dat de massa de lange af standen niet meer op prijs stelt. Het deel nemen aan marschen in ploegverband ver toont dit jaar onmiskenbaar een sterken achteruitgang. De marschen-beweging heeft haar hoogtepunt bereikt of liever is er reeds overheen. In 1934 is de groei dezer beweging tot staan gekomen en 1935 heeft ons een achteruit gang in deze zoo plotseling tot groote afmetingen uitgegroeide sport getoond. Wij zien de ontwikke ling van de wandelsport thans meer in de richting van het toeristisch wandelen.Willen de groote wandel sport-organisaties hun sport, welke ongetwijfeld voor dengeen, die haar goed beoefent, een buitengewoon mooie sport is, populair houden, dan zullen de bakens verzet moeten worden. Men doe dit, voordat men tot de ontdekking komt, dat een al te groot aantal wan delaars zich van de marschen in den huidigen vorm hebben afgewend. Voor de specifieke wandelsport- vereenigingen, welke niet zoo groot in aantal zijn, zien wij de toekomst zoo, dat het geheele jaar gedu rende den daarvoor geschikten tijd de training wordt opgevoerd tot zulk een hoogte, dat met een strenge selectie (ook medische) 'n ploeg gevormd kan worden, welke met succes kan deelnemen aan het ideaal van iederen wandelaar, de Vierdaagsche. De training der specifieke wandelsport-vereenigingen zal naar onze meening in de toekomst gericht moeten zijn op dat doel. Er is ons gevraagd, of we dan iedere prestatie op wandelsportgebied, d.w.z. iederen marsch boven de 50 K.M. afkeuren. Nu, dit is niet onvoorwaardelijk 't geval. Het lijkt ons niet erg, dat b.v. een goed ge traind looper zou deelnemen aan den marsch, zooals de Z.W.V. die a.s. Zondag denkt te houden van Mid delburg naar Bergen op Zoom. Wanneer men dat eenmaal per jaar doet, a.h.w. als afsluiting van een tot het uiterste doorgevoerde training, dan gelooven we niet, dat dit nadeelig kan zijn. Men moet het daar bij echter ook laten en niet verder gaan. Wel achten wij marschen van 100 K.M. absoluut en zonder eenige reserve verkeerd en het deelnemen daaraan kan enkel als nuttig gevolg hebben, dat de deel nemers daar voor goed van afzien. Wanneer men dan ook een deelnemer aan 'n dergelijken marsch zou vragen, of zijn tocht een onverdeeld ge noegen geweest is, dan gelooven we niet, dat hij als zijn eerlijke en oprechte meening een spontaan bevestigend antwoord zou kunnen geven. Noot van de redactie: Wij ontvingen een schrijven van den renner Leon Strobbe uit Hulst, waarin deze terugkomt op ons overzicht van den koers van Middelburg, waarin o.a. gezegd werd dat v. d. Voorde hem (Strobbe) achter gelaten zou hebben. Strobbe zegt dat hij integendeel met v.d. Voorde aan zijn wiel zeven ronden achter de wegloopers heeft gejaagd. In de 9de ronde is Strobbe gevallen, waarna hij met twee minuten achterstand den strijd voortzette om vervolgens na de 15e ronde wegens een val definitief te hebben moeten opgeven. Wij nemen van een en ander gaarne acte. A thletiekwedstrijden te Groede. De actieve vereeniging „Odidas" te Giroede organiseerde op Zondag 1 September athletiekwedstrijden, waarvoor zoowel van de zijde van het publiek als van de zijde der athleten een bevredigende belangstelling bestond. Start 800 M. B-klassers, waarvoor ook enkele athleten uitHaarlemhaddeningeschreven. Een verwoede strijd in die door Hage uit Ziei voor den Haai de 100 M. A-klasse, 'ikzee werd gewonnen, 'lemmer Figee. De A-klassers starten voor de 800 M., waar onder Feen8tra.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19