21 Het bruidsportret van Koningin Astrid en van Koning Leopold. harten van al haar nieuwe land- genooten sinds het oogenblik, dat zij als bruid van den Kroonprins vóór negen jaren 't Belgische land betrad. Wij, Nederlanders, die nog kort geleden het voorrecht hadden, het Belgisch Vorstenpaar in ons midden te zien, die met innige voldoening mochten vaststellen, hoe deze Konin gin zich ook bij ons thuis voelde, bij ons, waar zij ook haar lieve kinderen voor langeren tijd in het bewustzijn van veilige verzekerdheid achterliet, wij beseffen maar al te goed, hoe groot en diep thans de smart is van gansch het Belgische volk, dat nimmer déze Koningin vergeten zal. Winterverlof in 't buitenland vaak nam de Belgische Koningin haar dochtertje, Josephine-Charlotte, op de slede- tochten mee. Koningin Astrid in rouw na den dood van Koning Albert. gemaaktde auto van 't Belgisch Koningspaar is in Zwitserland, op den weg van Küssnaeht naar Luzern, verongelukt, waarbij de Koningin zoo danige verwondingen opliep, dat zij ter plaatse is overleden, terwijl de Koning licht gekwetst werd. Zoo is er wreed een einde gekomen aan het waarachtige geluk van een Koninklijk gezin, waarvan een lieftallige, in alle opzichten bemin nenswaardige echtgenoote en tevens een voor beeldige, zorgzame moeder is weggerukt. En zoo heeft een land, een natie, een Koningin verloren, zooals er zelden slechts een gevonden wordt, een Koningin, die door aangeboren gratie en charme, door pretentielooze waardigheid en oprechten eenvoud, bezit genomen had van de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 21