ZEEÜWSCHE OMROEP 25 Een onderdeel van de basculebrug tijdens de plaatsing op de pijlers. Op 1 September j.l. herdacht onder groote belangstelling mej. J. F. F. Sanderse te St. Maartensdijk haar vijfentwintig jarige werkzaamheid bij het voorbereidend onderwijs. Op Donderdag 29 Aug. werd te Vlake het eerste brug- gedeelte geplaatst van de verkeers- en spoorbrug, die over het kanaal aldaar wordt gebouwd. De brug wordt met een bok op de plaats van bestemming neergelaten. Een overzichtje nadat de brug is geplaatst, waaruit duidelijk blijken de omvang van het werk en de hooge ligging van de brug over het kanaal, zoodat in de toekomst de schepen er onder door kunnen varen. Engelsche padvind- sters brachten een bezoek aan het pad vindershuis te Mid delburg. Te Vlissingen wordt van 27 Augustus tot 7 September een tentoonstelling georganiseerd. Bij de opening waren vele genoodigden aanwezig w. o. de burgemeesters van de meeste Walchersehe dorpen. Burgemeester van Woel- deren hield de openingsrede. Een kiekje van enkele genoodigden tijdens den rondgang bij een der stands. In de voorste rij v. I. n. r. mevr. Dieleman, burge meester van Woelderen, mr. P. Dieleman, waarnemend commissaris der koningin, wethouder Laernoes en wet houder de Mey van Vlissingen. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze be richten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Hen meldt ons uit Kloetinge, dat daar Zaterdagavond een lichtstoet is uitgerukt, die buitengewoon slaagde, ook omdat de heeren onder het toege stroomde publiek hun sigaren brandend hielden. Uit Heinkenszand bereikt ons het verpletterend bericht, dat een onderdeel van de a.s. bloemententoonstelling be dreigd wordt, omdat met het zaad voor de potplanten der schoolkinderen een droeve vergissing is begaan. De ouders vonden bepaald in de potjes der kinderen heel andere dingen, dan die men verwacht had Een rund, dat voor het eerst van zijn leven door Ierseke wandelde, is daarvan zoo geschrokken, dat het op hol sloeg en een paniek in het dorp veroorzaakte. Nadat het woeste beest gegrepen was, heeft men het terstond een blinddoek voor gedaan, waarop het gewillig mee- sukkelde. Y.Y.Y. is zeer ontdaan Uit IJzendijke ontvingen wij de tij ding, dat bij de kinderfeesten mede werking werd verleend door het onder wijzend personeel en de leden van de muziekvereeniging „Geduld overwint". De IJzendijksche kinderen zijn zeker nogal lastig Te Hulst heeft iemaud het durven bestaan, het belastingplaatje te stelen van het rijwiel van een slager. De heldenaard van ons volk open baart zich gelukkig nog voortdurend Op de kermis te Zuiddorpe was een van de attracties een wedstrijd in het 't vlugst uitdrinken van vijf glazen bier. Gezien de droogte, waaronder Zeeuwseh - Vlaanderen maandenlang leed, boekte deze aantrekkelijkheid het grootste succes Bij een brand in een landbouwschuur te Biggekerke hebben de spuitgasten, zooals te begrijpen valt, zich veel moeite getroost om het varken te redden en mochten zij daarin gelukkig slagen. Daar het dier eenigszins aangebrand was, is het per expresse-bestelling naai de „hraderij" te Terneuzen gestuurd. Te Goes had tussehen twee wielrijders een aanrijding plaats in de Rijfelaar- straat. De materieele schade was gering, doch bij de behandeling der schuld vraag zijn stevige opstoppers uitgedeeld. De botsing der meeuiugen bleek gevaarlijker dan de hotsing der fietsen. Te Graauw is op de schorren van Saaftinge een mosselliengst aangespoeld. De paardenhandel behoeft zich hier voor niet te interesseeren, aangezien zoo'n hengst geen viervoeter maar een vaartuig is. Te Wolf aartsdijk is een groote stapel tarwe in de vlammen opgegaan. Daar er niets te redden viel. heeft de brand weer toegekeken. De gemoedelijkheid op de dorpen is zoo groot, dat zelfs water en vuur elkaar verdragen kunnen. Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 23