HET SCHITTEREND IDEE GEBISMUREERD MAAG VÈRSLAPT? MET DIE ARME GEKWELDE VOETEN GAAT HET NIET LAN6ER. Hoe U het haar ook draagE oe men overtollig haar kan wegvegen MAGNESIUM 29 En dat behoeft ook niet. Radox zal ook U helpen. door Percy Hendon Gezwollen, brandende en onwelriekende voeten, spierpijnen, eeltknobbels en likdoorns, een serie voetkwalen, die helaas meestal samen gaan en die, indien ge geen afdoende maat regelen neemt, V het leven veronaangenamen, en Uw humeur en gezondheid in de war brengen. Radox voetbaden geven onmiddellijk verlich ting en zorgen op den duur voor algeheele genezing. De vrijkomende zuurstof, die ge in veelvuldige belletjes ziet opstijgen, dringt in de verstopte poriën, waardoor deze gereinigd worden en hun normale functiede afvoer van zuren en andere giftstoffen uit spieren en ge wrichten, weer hernemen. Daardoor komt er een einde aan de pijnen, de voeten slinken, de branderigheid houdt op, de stijve spieren worden weer soepel, sterk en lenig. Alle onwel riekende afscheidingen lossen op en het geurige Radox-bad maakt de voeten schoon en frisch. De zouten en de zuurstof weeken de huid, maken ze zacht en glanzend en bewerken, dat likdoorns en eeltknobbels verwijderd kunnen worden zonder gevaarlijke operaties met messen of scharen. De bloedsomloop wordt gestimuleerd, waardoor het gehecle voetsysteem krachtiger wordt en een blijvende genezing intreedt. Radox is verkrijgbaar bij alle apotheken en erkende drogisten a f 0.75 per groot pak, omzetbelasting inbegrepen. Nu ook verkrijg baar in kleine pakjes a 121/8 ets. per stuk. ImporteursN. V. Rowntree Handels-Maat schappij, Heerengracht 209, Amsterdam. Uw kapsel zal steeds het mooist zijn, als Uw haar fraai glanzend, zacht en soepel is. Het doffe, glansloze haar van vele vrouwen wordt veroorzaakt door het wassen met alkali- houdende shampoos, die een lastige witte neerslag op het haar doen ontstaan. Een tijd* rovend naspoelbad is dan nodig, wat echter geenszins een afdoend middel is. Breek met de oude sleur! Neem een proef met Blondona of Brunetta. Na éénmaal wassen zult U overtuigd zijnl Want Uw haar zal heerlijk zacht zijn, een en al glans en soepel- heid. Blond haar, dat donker is geworden, krijgt door Blondona weer een fraaie lichte tint. En welk een prachtige glans geeft Bru netta aan donker haar! Tevens is Uw haar na wassen met Blondona of Brunetta verrassend snel droog, hetgeen nog te bespoedigen is door gebruik van een verwarmde badhanddoek. Geheel enig is bovendien, dat Blondona Ka- milloflor bevat, het extract der Bergkamillen, en Brunetta door Hequil, een speciaal plant- aardig preparaat, het aangewezen middel is voor de verzorging van donker haar. Hoe U het haar ook draagt, het mooiste effect krijgt U door: RECHT tegenover de kerk op den koek van St. Swithin Lane trachtte het keurig gekleede oude heertje, onbewust van eenig gevaar, Cannon Street over te steken. Op hetzelfde oogenblik naderde vanuit de laan een snelrijdende vrachtauto. Het publiek gilde, de chauffeur remde en toeterde, en het oude heertje spande zich in tot een wanhopigen sprong. Helaas mis lukte die poging en met een smak kwam hij op het plaveisel te zitten. Het ongeval trok een massa publiek in de drukke straat. Berry Wiggs was er het eerst bij. Hij zegende het toeval, dat hem juist hier aanwezig deed zijn. Het oude heertje zag er uit als een lord en zoo iemand kwam als geroepen, om eenige verbetering te brengen in zijn berooiden financieelen toestand. Gedienstig hielp hij het slachtoffer, dat verwezen zat te kijken, op de been. En tegelijk behandelde hij met weerga- looze vingervlugheid den binnenzak van zijn jacquet. Teleurgesteld trok hij zijn hand terug. Deze lord was een gehaaide lord en droeg zijn portefeuille in den binnenzak van zijn vest Intusschen was de ontstelde chauffeur uitgestapt. Er verscheen ook 'n agent en in de St. Switliin Lane rinkelde reeds een ambulance-auto. Berry werd opzij gedrongen en gedegradeerd van „behulpzaam" tot belangstellend toe schouwer. „Goedendag, hebt u pijn t" vroeg de dokter. Het heertje bibberde. „Mijn been," klaagde hij, ontdaan naar zijn gescheur de pantalon starend. „We zullen er even naar kijken waar woont u „Eaton Square 19, dokter, Maar. maar wilt u me niet naar huis brengen met dien auto t" verzocht het heertje angstig. „Ze zouden er maar van schrik ken." „Goed, we zullen u naar de Zieken verpleging vervoeren," besloot de dok ter. „Als u wat bekomen is van den schrik, kunt u misschien op eigen ge legenheid naar huis terugkeeren Berry Wiggs was getuige van dit korte gesprek. Hij had gelijk gehad, het oude heertje was 'n soortement lord. Hij had het aristocratisch gezicht van 'n lord, zijn kleeding was die van 'n lord en aan het knoopsgat in den revers van zijn jacquet vertoonde zich een rond kaal plekjeeen onfeilbaar bewijs, dat hij daar gewoonlijk een orde- teeken droeg. En afgezien van dat alles was er nog het adresEaton Square 19, een der voornaamste park pleinen van Londen. Berry peinsde. In zijn immer vrucht baar brein werd een schitterend idee geboren. Hij bekeek zijn ietwat haveloos costuum en dacht aan de eenzame penny in zijn broekzak. Toen wrong hij zich door het publiek heen, benutte de schoone gelegenheid, vischte in twee colberts, ving slib en holde op een draf Cannon Street uit. Op den hoek van Fleet Street werd hij aangeroepen, 't Was Lucky Smith, een geestige knaap met vernuftige invallen, die zich met eenigen trots den werkgever noemde van twee recher cheurs. Trouw aan zijn lijfspreuk „wie het kleine niet eert, is het groote niet weerd", versmaadde hij evenmin een ladebreuk van 'u half pond als een kraak van tienduizend pond. „Hallo, wat haast V' informeerde Lucky belangstellend. Berry bleef hijgend staan. „Lucky, je moet me helpen," zei hij buiten adem van het snelle loopen. „Geef me even je fiets. Over 'n half Uur heb je 'r terughier, op deze zelfde plek." „M'n fiets, wat is er aan 't handje wilde Lucky weten. „Een foef met 'n eind lord," begon Berry uit te leggen. „Overreden, woont Eaton Square 19. Ze hebben 'm naar de Ziekenverpleging gebracht om 'm te verbinden en voor-ie thuis is, wou 'k een costuum voor mylord en een paar pond los zien te krijgen." Lucky trok een bedenkelijk gezicht. „Te gevaarlijk, vrind. Als ze je inpikken, benik de kar kwijt. Hoelang is 't geleden, een uur Nou, dan zit je lord allang weer thuis." „Bestaat nietbezwoer Berry, ,,'t Is net gebeurd, drie minuten geleden. Kijk 'ns om, dan zie je de drukte nog. Hoek Cannon Street en St. Swithin Lane. Toe, voor 'n half uurtje, ik breng haar hier terug." „Neen, 't is me te gevaarlijk," weiger de Lucky. „Daarenboven heb ik zelf haast. Loop hard en laat ik je niet langer ophouden, Berry. Tot ziens. Berry vloekte, Lucky reed op zijn gemak weg. Hij nam opnieuw den galoppas aan. Eindelijk Eaton Square. Berry was doodop. Met looden voeten en doorgezakte knieën strompelde hij op no. 19 af, een voornaam heerenhuis. Met een ruk trok hij aan de bel. Een gebakkebaarde livreiknecht, die eer deed denken aan 'n verkleeden lord dan aaneen ondergeschikte, opende de deur. „De meneer die hier woont hijgde Berry. „Ik bedoel dien meneer met die streepbroek en jacquet De deur ging onmiddellijk wijder open. „Jawel," moedigde de knecht hem met volle belangstelling aan. „Die.die heeft een klein ongeluk gekregen," ging Berry voort. Hoek Cannon Street en St. Swithin Lane Hij is naar de Ziekenverpleging ge bracht en komt spoedig thuis. Meneer laat vragen om 'n ander costuum en 'n paar pond. tien pond." Het onaangename nieuws maakte indruk, de knecht deed geagiteerd. „Kom binnen, meneer," verzocht hij, haastig maar beleefd. „Ik zal de bood schap even aan mylady overbren gen." Berry triomfeerde, alles ging goed. En als het dadelijk soms toch nog ver keerd dreigde te gaan, kon hij altijd nog beenen maken. „Zoo, wacht u hier even, alsjeblieft," verzocht de knecht en meteen opende hij een deur. Berry trad binnen en de deur ging dicht. De eerste op wien zijn blik viel was een inspecteur van politie. Hij hield de rechterhand in zijn tuniekzak, hoewel het heelemaal niet koud was. Maar de harde knobbel in dien zak gaf zoo een en ander te raden. Verder waren er nög twee bezoekers aanwezig. En een van die twee was Lucky Smith. „Tja, Berry Wiggs, het vergaat je net als deze twee heeren," begroette de inspecteur hem vroolijk. „Als jullie geweten hadden, dat dat keurige oude heertje hier zilverpoetser was. En dat-ie 'n afleggertje van mylord droeg.... En dat-ie veel te bescheiden is, om ooit iemand met zoo'n verzoek naar het huis van mylord te durven zenden. dan hadden jullie voor dat schitterend idee beslist geen acht maanden tegoed Even eenvoudig als het msschen van Uw gelaat De allerlaatste vinding der weten schap is een geparfumeerde toilet crème, die in drie minuten overtollig haar doet wegsmelten. Zij wijkt in alle opzichten af van de ouderwetsche ontharingsmiddelen, die onaange naam van reuk en gevaarlijk waren, en is veel beter dan het gebruik van scheermessen, die het haar snel ler en dikker doen aangroeien. Deze nieuwe schoonheidscrème, Nieuwe Vieto, doet het haar eenvoudig uit vallen. U gebruikt haar zooals zij uit de tube komt en wascht de plek daarna met water af. De huid blijft zacht, glad en blank zonder eenig spoor Van haar. Geen donkere plekken met stoppels, zooals door scheermes sen worden achtergelaten, want ook het haar dat zich onder de opper vlakte der huid bevindt, wordterdoor verwijderd. Nieuwe Vieto is precies een heerlijk geparfumeerde gelaats crème en is even gemakkelijk en aangenaam in gebruik. In tuben van f 0.75 en groote tuben a i X.25 bij drogisten, kappers en parfumeriezaken. „Het denken valt mij moeilijk," hoe dikwijls hoort men deze woorden na het gebruik van een goeden maaltijd, en zelfs uren later, ten gevolge van een bemoeilijkte spijsvertering. Inderdaad worden hoofdpijn in meer of minder hevige mate, zure oprispingen, of een gevoel van schroeiing in de maag in de meeste gevallen veroorzaakt door een overmaat van aciditeit. Deze symptomen verdwijnen bijna dadelijk, zoodra men een kleine hoeveelheid Gebismureerd Magnesium gebruikt in een beetje water. Niet alleen dat Gebismureerd Magnesium onmiddellijk verlichting brengt, maar boven dien kunnen door het gebruik ervan meer ernstige verwikkelingen worden voorkomen, daar een voortdurende overmaat van aciditeit de teergevoelige vliezen der maag geleidelijk ontstoken doet geraken. Deze bezwaren, die aanvankelijk slechts van geringe beteekenis zijn, kunnen echter tot chronische aandoeningen ontaarden. Het is daarom in Uw belang om zorg te dragen voor Uw gezondheid door Gebismureerd Magnesium te gebruiken vanaf het allereerste oogenblik waarop zulke bezwaren door U wor den opgemerkt. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a f 1.per flesch, of f 1.75 per groote flesch, die voordeeliger is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 27