DE DAME UIT DEN „BLAUWEN EXPRESS" ,Hebt U nü Van Houten's KLM- reepen geproefd HOUDT DE TANDEN SCHOON Een lange reis Van Arabië naar Weesp VS /ÏlLlMh ït cUn cicUrn/ 34 De kostelijkste Arabische Mocca vindt zijn weg naar Weesp Er zijn misschien méér mocca-reepen, maar er is er geen, waarin U zoo duidelijk de echte mocca proeft Serveer deze fijne reep ook eens, in stukjes gebroken, als dessert-chocolade Fijnere is er niet Liefhebbers van Mocca-chocolade Als U Van Houten's KLM-reepen bestelt, vraag dan speciaal eens naar de HPI3 PER PAKJE Eischt uitsluitend Hollandsche verpakking. Het is U W waarborg voor kwaliteit. Vervolg van pagina 23 tóch is de prijs 5 cent gebleven m M uitgedachte plannen, vermetele daden van geweld. Suhr luisterde geduldig verliefden en gekken moest men niet tegenspreken. Maar hij begreep, dat al die mooie plannen op niets moesten uitloopen. De deba en zijn mannen waren een muur van bewaking, waar geen overheenkomen aan was. Peter Suhr had zelfs geen briefje in het huis kunnen binnensmokkelen. Als Helga Lethus zelf wou, dan was het natuur lijk iets andersMaar zij stak geen vinger uit waarschijnlijk vertrouwde zij Krinner niet, of was zij bang, dat hij haar door zijn onbesuisdheid in nog grooter moeilijkheden zou storten. Er was dus voorloopig maar één mogelijk heid wachten. Zóó troosteloos, als Peter Suhr den toestand zag, was die intussehen niet. Weliswaar kon Helga Lethus er niet toe besluiten, zich in verbinding te stellen met den man, die iederen morgen hardnekkig naar haar raam zat te kijken, maar in gedachten hield zij zich toch veel met hem bezig. Zij had zich de ontmoeting in den blauwen trein herinnerd. zij had zich herinnerd, dat hij tusschenbeide had trachten te komen, toen zij met Lin-Kwong had willen meegaan. Zij begreep hem niet goed. Hoe kwam hij hier in Rongbuk Zou hij haar hierheen gevolgd zijn, door gebergten en woestenijen Waarom had hij dat gedaan Hij had ook in den blauwen express al getracht, zich aan haar op te dringen. Helga Lethus had al heel wat beleefd en gelezen zij kon zich allerlei mogelijkheden heel goed indenken. Misschien was hij een detec- i tive, die haar gevolgd was, wie weet onder welke verdenking. Missehien had de krant haar iemand nagestuurd, omdat zij het per saldo toch niet aan durfde, een vrouw alleen door die gevaarlijke streken te laten trekken. Maar tegen al die opvattingen pleitte een woord, een kort, snel afgebroken woord, dat niet uit haar geheugen wilde wijken. Telkenmale, als zij daar aan dacht, voelde Helga Lethus een zonderlinge onrust in zich. En zij moest er in die dagen vhak aan denken. Zou dat de oplossing van het raadsel zijn Had die man daarbuiten haar werkelijk zoo lief, dat hij om harentwille was doorgedrongen tot in het klooster van Rongbuk, zijn leven wagend Terwijl hij haar nauwelijks kende niet wist, wie of wat zij was Helga Lethus hield eenige seconden den adem in bij die gedachte, 't Was angstwekkend mooi. Met een onrustigen blik keek zij naar buiten. Hij zat er nog steeds. Zou zij zich aan hem toevertrouwen.en haar werk hier opgeven, de taak, die zij zichzelf had opgelegd Zij was hier in gevaar. Nog meende zij het loeren te zien van Oeyo-Go's eerzuchtige oogen. En hij, die daar zat, was de beschaafde wereld, die door hem de armen naar haar uitstrekte. Hij was een vreemde hij moest haar onverschillig zijnen zij wou haar werk doen onder de bescherming van den kangpo. Maar toch.Dht veroorzaakte Helga Lethus de meeste onrust, daar haar gedachten zich telkens zoo bezighielden met dien man daarbuiten. Zij werd geroepen door Ethel Suhr, en kwam van het raam, om met haar vriendin wat te eten. Ethel Suhr scheen óók nagedacht te hebben zij begon althans rustig,maar vastberaden over het gewichtige onderwerp haar man, de hereeniging met haar man. „Ik kan hem toch zoo niet laten wachten zei ze. „Ga mee Je hebt hier nu toch genoeg gezien, om een jaar lang een krant vol te schrijven „Wie weet, wat ik allemaal nog beleef," antwoordde Helga. „Als we probeeren te vluchten, kun je óók nog genoeg beleven," verzekerde Ethel haar. „En wat je nog van dien godsdienst en van die kloosters weten wilt, kun je ergens anders ook uit zoeken. Wie weet lukt 't je nog veel beter, als we mannelijke hulp hebben." „We zullen 't ergens anders niet zoo gauw tot den rang van Lada-Yul brengen," wierp Helga Lethus tegen. „Ik begrijp best, dat jij weg wilt en ik mag je niet van je man afhouden. Waarom ga je niet alleen i De kangpo beschermt me er zal me heusch niets gebeuren. Kon je hier maar een uurtje wegkomen, om eens met je man te overleggen Dat zou Ethel ook graag willen, en de twee vrouwen begonnen te zinnen op middelen, op een weg. Vonden zij een weg, dan kon Ethel een briefje naar buiten gooien, om Peter op een afge sproken tijd en plaats te bestellen. Maar dan moesten zij eerst op ver kenning uit. Er leidde een gang van haar kamer, een trap af, naar den tuin van den deba, waarin zij zich vrij mochten be wegen. Misschien kon die tuin het begin punt worden van een uitweg. Toen zij in de gang en op de trap liepen, bemerkten zij reeds, dat er een ongewone opwinding en veel geloop van menschen in het huis was. Beneden troffen zij den deba en ongerust vroegen zij hem, wat er gaande was. De deba zag er geen bezwaar in, den gunstelingen van den kangpo iets mee te deelen maar hij liet toch niet meer uit, dan hij raadzaam vond. Er was den vorigen dag een bode van den Tsong-Kapain Kampa- Dsong gekomen zijn boodschap was snel bekend geworden in het klooster en onder de aanzienlijken van het dorp. Het was een boodschap van den Dalai Lama, die tijdelijk in Kampa-Dsong verbleef. De woorden waren dubbel zinnig als orakeltaal, maar er bleek toch wel dit uit, dat de Dalai Lama het niet eens was met de poging der blanke mannen, om de rust der goden te verstoren. Om politieke redenen had hij verlof gegeven tot de expeditie, maar hij had er op vertrouwd, dat de wijsheid van den kangpo de rust der goden zou weten te beschermen. Na ontvangst van die boodschap had de kangpo onmiddellijk een raad belegd met de broeders van den vierden graad, voegde de deba er gewichtig aan toe. De vrouwen gingen verder den tuin in, en bleven in de nabijheid van het huis, tot het daarbinnen heel stil was geworden. Toen drongen zij dieper door, zoo diep zij maar konden. Achter in den tuin was 'n dichte strook lage boompjes, PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62 per kwartaal of fO.12% per week. Franco p. post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaun 51.TeL Int. 13866. Giro 142700. AMSTERDAM, N.Z.Voorburgwal 262. Tel.Int. 33170, Giro nr. 97946.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 32