'ALM OLIVE IEDEREN DAG moet een FONGERS RIJWIEL of f 35- in contanten worden gewonnen! Maar bovendien eens per r maand een extra prijs van J «HW.- van f500.' 35 de hoogste, die in dat deel van Tibet voorkwamen. De vrouwen zochten, slopen, drongen tusschen de boompjes door, waar die maar eenige ruimte lieten, en vonden een poortje, dat met een zware houten klink gesloten was. Met eenige inspanning kregen zij het poortje open en zij gingen er door. Er groeiden daarachter slechts lage gewassen maar er was een gangetje in den grond, een kloof, waarin men gebukt gaan kon, zonder vanuit de omringende woningen gezien te wor den. Ethel Sulir bleef, op aandringen van Helga, bij het poortje de wacht houden, en het blonde meisje sloop alleen verder, diep neergebogen. Als zij opkeek, zag zij nu en dan aan dezen of aan genen kant van het gangetje een poortje, gelijk aan dat, waardoor zij gekomen was, en ook aan het einde van het gangetje was zoo'n poortje. Verder kon zij niet, en het poortje was stevig dicht. Zij ging er tegenaan zitten, om door een andere lichaamshouding wat rust te vindenzij wachtte en dacht na. En toen hoorde zij aan den anderen kant van het poortje stemmen. Het was stil zij kon bijna ieder woord verstaan. Eén der stemmen herkende zijhet was het schorre geluid van Oeyo-Go. Hij sprak den naam Krinner uit. Het was daarna even stil. Toen hoorde zij een onbekende stem zeggen „De kangpo vindt, dat niet hij de rust der goden verstoort, maar de anderen." „Hij heeft hun toch zelf toegestaan, den berg te beklimmen en liij heeft hun gidsen meegegevenzei Oeyo-Go. „Inderdaad," zei de vreemde stem. „Maar ik heb dien mannen moeten zeggen, langs welken weg zij de blanke mannen moeten voerenlangs den gletscher door het dal des doods naar den noordoostelijken muur." „Niet het noordelijke pad op vroeg de stem van Oeyo-Go verschrikt. „Neen, Oeyo-Go," sprak de bond genoot van den oproerigen monnik. „Den anderen weg, het doolpad, dat uitloopt op het dal des doods." „Maar dan komen de Russen nooit terugriep Oeyo-Go uit. „Neen," zei de man onverschillig. „Zij zullen Rongbuk niet weerzien. De kangpo heeft me gezegd, dat zóó de wil is van den Dalai Lama." Helga Lethus luisterde vol ontzetting. Haar kennis van de Tibetaansche taal was nog niet groot genoeg, om alles te begrijpen, wat er daarginds gesproken werd, maar de hoofdzaken waren haar toch duidelijk. Zóó was dus de kangpo, haar beschermer, de edelmoedige wijze Een sluwe intrigant was hij, die met twee tongen sprak en listig verderf zaaide, waar hij zegen scheen te schen ken Langzaam ging zij door de smalle kloof terug, en toen zij weer bij Ethel Suhi- kwam, verzocht zij die, aanstonds terug te keeren naar haar kamer. Daar besprak zij het geval met haar lot- genoote. De Russen waren geen vrienden van haar beiden, maar het waren blanken, het waren menschenHaar gevoel van recht kwam in opstand tegen het moorddadige opzet van den ouden abt. Hij had den Russen kunnen verbieden, verder te trekken. Dat was eerlijk geweest. Maar zoo De menschen moesten gewaarschuwd wor den, hoe dan ook. „Wij kunnen ze niet waarschuwen riep Ethel Sulir uit. „O jawel," antwoordde Helga. Zij lachte vermoeid. Het was volstrekt niet zoo moeilijk, den Russen een boodschap te zenden. Tenminste..Wat zij pogen wou, was meteen een proef een rniddL om na te gaan of de man, die buiten wachtte, een wensch van liaar zon willen vervullen een wensch althans, die een nobele daad van hem vroeg. Zij voelde, dat hij het willen, dat hij het doen zou. Misgerekend, kangiro, mei al uw sluwheid Hij mocht over Oeyo-G<> triomfeeren, zooveel hij wildemaar niet ten koste van blanken, van die Russen, van dien Duitscher daarbuiten en van Peter Sulir, van haar vriendin en haarzelve. Een half uur dacht zij nog na. Toen schreef zij snel een paar regels op een blad papier, peuterde een lossen steen uit den muur onder het raam en om wikkelde het papier en den steen met een stuk rijstpapier, waarin haar vruch ten uit den kloostertuin waren gebracht. Zij wachtte, tot zij den man uit den blauwen express weer op de rots tegen over het raam zag zitten toen wierp zij, en haar projectiel vloog over den muur en kwam neer in het losse gesteente daaronder. Duidelijk zag zij de blij verraste beweging, die de man aan den overkant maakte; zij zag hem onmiddellijk daarna kalm en bedacht zaam opstaan van zijn harden zetel en een paar stappen voortloopen, rond ziende, of er niemand op hem lette. Toen eerst bukte hij zich en raapte hij het pakje op. Helga trok zich snel terug van het raam. Den heelen verderen dag bleven de beide vrouwen op haar kamer. Tegen den avond, toen de eerste blauwe schaduwen zacht neerzonken, zagen zij door het raam twee mannen met een bepakten yak in zuidelijke richting wegtrekken Krinner en een inboorling, waarschijnlijk zijn bediende. Krinner sloeg nog een heimelijken blik naar het venster. Hij kon Ethel Suhr even zien. maar Helga niet die stond in de schaduw. Zij echter zag hem na, tot de beide gestalten verdwenen waren in het avonddonker. „Meneer Krinner Borjev stond met een norseli gezicht op en ging den man, die naderde, een paar stappen tegemoet. Hij en de zijnen hadden reeds 'n uur lang, door hun kijkers, verbaasd geke ken naar de twee gestalten, die plot seling waren opgedoken uit 't wit van het berglandschap en voorzichtig, voetje voor voetje, opklommen naar 't hoofd kwartier der expeditie. Al spoedig had den zij ontdekt, dat de voorste niemand anders was dan die Duitscher, wiens dolzinnig gedrag hen in Rongbuk in zoo groot gevaar had gebracht, en de woor den, die Borjev's broer tusschen zijn tanden door uitstiet, waren lang geen woorden van hartelijk welkom. „Komt u ons na zonder permissie van den kangpo, meneer Krinner In de stuursche woorden van Borjev klont iets als een opkomend onweer. Krinner was blijven staan en haalde nog eens langzaam en diep adem. Toen eerst gaf hij antwoord op de vraag van den Rus. „LT zult er wel niets tegen hebben, denk ik, meneer Borjev." „Meneer De aderen in 't voorhoofd van Borjev zwollen dreigend op. Zijn broer was eveneens opgestaan en kwam aangeslenterd, gereed, om den brutalen Duitscher knock-out te slaan. Krinner keek hen beiden kalm aan. „De heeren schijnen nog niette we ten, welken kant zij opgaan." „Wat bedoelt u daarmee, meneer Krinner t" Wordt vervolgd inula ROTTERDAM, Stationsweg24. Tel Interc.50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. In! 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltslruat 142. Tel. Int 13473, Giro nummer 149397. 's HERTOGEN BOSCH, Stationsweg 27. Tel. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Boschstraat 110. Tel. Interc 171"-. Giro nr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Alleen met het doel nieuwe afnemers te maken voor Paimolive zeep de schoon - heidszeep vervaardigd uit olijf- en palmoliën loven wij iederen dag een splin ternieuw Fongers rijwiel 4a uit. De wedstrijd is zoo eenvoudig dat elk kan winnen er is gelijke kans voor iedereen. En als U dit verkiest kunt U. inplaats van een rijwiel, 35.— contant krijgen! Iedereen kent Paimolive zeep. Duizenden vrouwen hebben er de charme van haar teint, de frischheid en aantrekkelijkheid van haar fluweelzachte huid aan te dan ken. Als U nog geen gebruiker bent van Paimolive zeep, neem dan deze gelegen heid te baat, om vast te stellen wat zij voor U zal doen. De regels voor dezen wedstrijd zijn niet moeilijk. Het is alles zeer eenvoudigwij willen alleen weten waarom U Paimolive zeep verkiest. En hiervoor kennen wij deze waardevolle prijzen toe. Daarenboven, als extra prijs, eens per maand een be drag van 500.voor de beste inzending dier maand. Voor nadere bizonderheden zie hieronder. Ga dus naar Uw winkelier en vul nog heden Uw inschrijf-formulier in. Iemand moet dagelijks winnen. Misschien U 1 Ga naar Uw winkelier en koop 3 stukken Paimolive zeep voor 37'/j ct. Van hem ontvangt U een inschrijf-formulier met alle bizonderheden^. 2 Schrijf op dit formulier in 30 woorden of minder waarom U Paimolive zeep verkiest. Wij kijken niet naar literaire waarde de beste idee zal winnen. 3 Stuur Uw ingevuld formulier naar Paimolive, Postbus 671, Amsterdam-C., onder bijvoeging van 3 zwarte banden der Paimolive verpakking. Het staat ieder vrij zooveel inschrijf formulieren te zenden als hij wil.' Voor ieder formulier 3 zwarte- banden bijvoegen. Vraag Uw winkelier om Uw inschrijf-formulier Dagelijks: een rijwiel. Extra prijseens per maand,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 33