VELOUTY kXHXÖR» PALMEN IN DE KAMER Jeugd en Charme... LEKKERE TOETJES KALZAN zal er U af helpen 13. Mantel in 'n modekleur, met groote revers en opstaanden kraag. [Opgestikte zakken met biesgarneering. Verkrijgbaar in maat 40, 42, 44, 46. Benoodigde stof 3 M. d 140 c.M. breed. 14. Eenvoudige zivarte mantel van wollen georgette, met bewerkte mouw en jabot. Verkrijgbaar in maat 42, 44, 46, 48. Benoodigde stof 3 M. a 140 c.M. breed. T7an alle in deze rubriek "afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het modealbum „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven 't gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger door girostorting op No. 142700door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRO N E N KANTO OR „PANORA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 10 ets. extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook af halen aan het bureau van dit blad. VAN deze uitgebreide, zoo zeer ge liefde plantenfamilie zijn naar ver houding weinig soorten geschikt om in de kamer gekweekt te worden. Ofschoon de palmen uit de broeikas zeer veel verschillen van de oorspronke lijke, die gedeeltelijk uit de tropen afkomstig zijn, toch hebben zij met deze de behoefte gemeen aan vochtig- warme lucht, zoodat men ze moeilijk in de kamer hebben kan. Toch hebben zich eenige soorten zóó aangepast, dat zij door een zorg vuldige verzorging ook in de kamer gedijen. In onderscheiding met de palmen in de tropen verdragen onze kamer- palmen als verweekelijkte kuituur producten niet de volle zon, maar wel moeten zij veel lieht hebben. Het is voor vele palmensoorten van veel gewicht, hen in den winter een rustperiode te doen hebben, omdat de groei anders steeds vermindert, totdat de jonge bladeren in het geheel niet meer uitkomen. Gedurende den rust tijd worden de palmen ook, zooals andere gewassen, koel en tamelijk droog gehouden. Van het voorjaar af tot den herfst kunnen wij de palmen goed doen groeien, door ze in een warm vertrek rijkelijk te begieten en te bemesten. VToor den goeden groei der palmen is het noodzakelijk, dat zij steeds met water worden begoten, dat ka mertemperatuur heeft en minstens, éénmaal in de maand met lauw water en een zachte spons schoongemaakt worden. Jonge, krachtig groeiende planten worden jaarlijks verpot. Lichte grond is aanbevelenswaardig. Oudere exemplaren worden naar behoefte elke 2 of 3 jaren verplant en in middelmatig zware aarde gezet. Hier volgen eenige palmsoorten, die zonder rusttijd in de kamer door groeien Kenta Belmoreana, Kenta Forsteria- na, langzaam groeiend. De volgende palmen hebben winter- rust noodig Cocos Weddelliana is een zeer sier lijke, gevoelige palm, die voorzichtig begoten moet worden. Latana Borbonica, de waaierpalm, waarvan de bladeren bij gebrek aan winterrust gewoonlijk niet meer uit- loopen. Palmen zelf te vermenigvuldigen zal den leek niet gelukken, maar het loont zeer de moeite om ze door goede verzorging lang te houden. Broodkruim mei appelmoes. Iedere maand weer die hoofdpijn en zwakte en waarom? Het is uitsluitend een bewijs, dat er met Uw gestel iets niet in orde is. De juiste mineralen ontbreken. Kalzan zal Uw gestel sterken en aan Uw lichaam juist die stoffen toevoeren, waaraan het gebrek heeft. Neem de proef eens gebruik een paar weken lang de Kalzan-tabletten en U zult bemerken, dat het volstrekt overbodig is zoo te lijden. ma „Sinds ik Kalzan gebruik, heb ik geen pijn meer gevoeld, MmI m IB terwijl ik tevoren soms geen A raad wist van de pijn. Het Calcium-Natrium voedsel. m«j. b. s. te b. Bij alle Apoth. en Drogist, verkrijgbaar 6 f 1.25 en f 2.25 per verpakking. Kalzanpoeder a 12.25 Maak van lekkere zure appels niet te stijf appelmoes. Wrijf hierdoor oud broodkruim mooi glad, doe er suiker naar smaak bij en desgewenscht 1 a 2 geklopte eieren. Strijk de massa glad in een vuurvast schoteltje. Besmeer den bovenkant met gesmolten boter, strooi daarover een mengsel van kaneel met suiker en zet het in den oven tot er een knappend korstje op is. RijsHoren. Leg laagjes vanillerijst en laagjes appelmoes om en om hoogopgaand op een schotel, zoodat men vier laagjes van ieder heeftbestrijk het geheel met een of ander vruchtenmoes, vervolgens met een laag eischuim en spuit er dan met een spuitzak eiwit-figuren op. Bestuif het met poedersuiker en zet het in den oven totdat het schuim een lichtgele kleur heeft. Gevulde meloen. Hol de vrucht voorzichtig met een lepel uit. Snijd een gedeelte van het vruchtenvleesch aan blokjes, vermeng dat met schijfjes bananen en sinaas appelen, eenige ingemaakte perziken of abrikozen aan stukjes, en een fijne peer en appel. Maak het vruchtensap, als er inge maakte vruchten bij te pas komen, warm, zoo noodig met wat suiker, giet dat over het vruchtenmengsel en als dat geheel koud is vul dan de uitgeholde vrucht met de gemengde sla. Suzy Vernon schrijft „Velouty de Dixor" is de kost bare talisman voor schoonheid en jeugd voor de moderne vrouw. YJïVr&i Dat is de innigste wensch van iedere vrouwjeugd en charme te behouden. Velouty de Dixor stelt een ieder hiertoe in de gelegenheid. Samengesteld uit een zachte crème en een onweeg bare poeder geeft Velouty de Dixor binnen 10 seconden aan gelaat, handen, armen en decolleté een blijvende frissche en schoone teint en een donzige matheid. Gebruik dagelijks een weinig Velouty en U zult Uw natuurlijke gratie en charme behouden. De origineele combinatie ver, crème en poeder. Verkrijgbaar vanaf 30 ets. in alle goede parfumerie- en kapperszaken in 5 tinten: Blanche. Naturelle, Ivoire, Ocre en Soleil-Doré. Soleil-Doré is ae Velouty-crème voor den zomer: zij geeft U een charmante, zongebrande teint. GRATIS: Om een monster te ontvangen van de drie voornaamste kleuren is het voldoende naam en adres te zenden, alsmede f 0.25 aan postzegels aan de Import, voor Neder land N.V. v. d. Laaken's Handels-Mij., Leidschekade 98A, Amsterdam-C. Tel. 36372

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37