Barbier, die f rheumatiek had I KA-E\NE £k u if puschcn Salts levenskracht Overal verkrijgbaar in busjes van 60 cent af 31 liep ik alle kans, zwaar te worden ge straft. „Tweeduizendschreeuwde hij me toe. „Neen riep ik terug. „Vijfduizend „Voor geen tienduizend gilde ik meer dan ik schreeuwde. Meneer Johnson-alias Jackson ver anderde plotseling van tactiek. Hij stak het bankbiljet weg en hield me een browning voor. „Geen cent krijg je brulde hij. „Vlug naar Montgrey, of je hebt voor het laatst een stuurknuppel in je handen gehad." Dit nieuwe argument maakte een dieperen indruk op me dan zijn eerste. Doch plotseling moest ik erom lachen, ik had me 'n oogenblik laten overbluffen. Als hij me neerschoot was mijn „Moth"- tje vleugellam en viel hij met vliegtuig en al te pletter. En dit noodlottig ge volg zou hij niet durven aanvaarden, dacht ik. Helaas, ik vergiste me schromelijk in de mentaliteit van een tot wanhoop gebrachten misda diger De schurk scheen mijn minachtend lachje te begrijpen, want plotseling verstarde zijn gelaat tot een macaber masker. „Luister beet hij me grimmig toe. „Zeg zelf, wat verkieslijker is over twee minuten verpletterd te liggen, of de marteling van een maandenlang proces tegemoet te gaan, met den electrischen stoel in het verschiet. Nu begreep ik, dat het hem doodelijke ernst was met zijn bedreiging. Inderdaad moest de keus hem gemakkelijk vallen en zou hij niet aarzelen, korte metten te maken. Gedurende een enkel oogenblik stond ik werkelijk doodsangst uit. En als bliksemflitsen doorpriemden me plot seling gedachten en herinneringen, die den strijd beslisten, dien ik streed. Zes en twintig jaar was te jong om te sterven, vooral als men in een toe komst blikte met louter zonnige ver schieten. Daar was mijn moeder, die me nog noodig had, en voorts 'n meisje, dat op me wachtte. Ik wilde niet sterven en mocht niet sterven, het geluk van drie menschen was ermee gemoeid. Met een stille verwensching aan het adres van mijn beul wierp ik den koers om, zoodat ik recht op het Zuiden kwam te liggen. Montgrey lag een kwartier vliegen over de Mexicaansche grens, op ongeveer denzelfden afstand als dien, welke mij nog van Houston scheidde. Er moest dan maar van komen wat wilde, maar me vrijwillig opofferen, alleen om meneer Jackson aan zijn gerechte straf te helpen, kón ik niet De schurk knikte tevreden, toen hij den gewijzigden koers waarnam. Maar toch scheen hij niet veel vertrouwen te hebben in mijn bedoelingen. Hij haalde een kaart van Montgrey uit zijn zak en wees me op de groengekleurde teèkening der weilanden een klein zwart blokje aan. „Probeer geen val voor me op te stel len, vriend beet hij me toe. „Ongeveer tien kilometer voorbij het bebouwde deel van de stad staat een verlaten fabriek. Ziehier, als je den loop van de Rio volgt, kan je haar niet misvliegen. Die plek is gewoonlijk verlaten ik wil, dat je daar landt. Zoodra ik op den grond ben, stijg jij onmiddellijk weer op, be grepen V' Ik knikte, dat ik hem zou gehoor zamen. Elk verzet was nutteloos en bovendien gevaarlijk en dus schikte ik me maar in mijn onaangename positie. Ik lette op den koers, wierp een blik naar buiten en berekende, dat ik nog vijf kwartier van Montgrey verwijderd was. Onder voortdurende bedreiging van de revolver vloog ik door. Ik begreep thans zéér goed, waarom mijn gier do voorkeur had gegoven aan mijn weinig comfortabele „Moth." Hij had zich natuurlijk niet durven wagen in een verkeersvliegtuig. Niet alleen had hij met zijn revolver weinig in te bren gen gehad tegenover een volledige en gewapende bemanning, doch bovendien zou de zender hem noodlottig gewor den zijn. Het ontbreken van een com municatiemiddel met de aarde waar borgde hem daarentegen een zekere veiligheid en het leek er thans veel op, dat hij alleen hieraan zijn leven te dan ken zou hebben Den kerel verwenschend, trok ik mijn knieën even op, om 't hinderlijk gevoel van stijfheid kwijt te raken, waarmee ik te kampen kreeg. Daarbij raakte mijn voet toevallig het pedaal aan van het rookapparaat, met den uitlaat waarvan ik mijn letters in het luchtruim schreef. En toen kreeg ik plotseling een inval, die me had kun nen doen juichen, als het geen argwaan had gewekt. Onopvallend plaatste ik mijn voet op het pedaal en een weinig van richting veranderend, zoodat ik do bewoonde dorpen langs de Rio over vloog, zette ik me schrap voor de laatste etappe, kilometers lange reeksen pun ten en strepen van het Morse-alphabet in de baan van mijn „Moth"-je achter latend Ruim een uur later vloog ik hoog boven Montgrey. Ik zat ontzaglijk in spanning, evenals meneer Jackson, hoewel mijn opwinding een geheel ando re oorzaak had dan de zijne. Voorbij de laatste huizenreeksen daalde ik snel en weldra had ik de fabriek in het oog. Op het weiland, dat me geschikt genoeg leek om veilig te landen, graas den een paar koeien en een heel eind verder waren eenige boeren bezig. Zij bevonden zich echter te ver weg om mij te kunnen helpen, en omdat ik overigens geen levend wezen bespeurde, geloofde ik reeds, dat mijn toeleg mis lukt was. Teleurgesteld streek ik neer en na een korten uitloop stonden wij stil. „Ziezoo, knap gedaan," zei mijn passagier met 'n onaangenamen grijns. „Wel, meneer de piloot, heb ik u geen aardige sensatie bezorgd 1" „Als je zoo iets aardig noemt" begon ik stug, doch plotseling zweeg ik. Achter me zag ik de fabriekspoort opengaan en als katten kwamen de detectives op ons „Moth"-je toesprin gen. Onmiddellijk wierp ik de cockpit open en juist op het moment, dat meneer Jackson zijn browning opborg, zag hij zich bedreigd door de parabellums van een tiental politiemannen. „Vlugdreigde een hunner en als gespannen veeren vlogen plotseling Jack - son's handen in de hoogte. Hij was te verbijsterd om iets te zeggen en keek mij aan, alsof hij niet gelooven kon aan deze verrassing. Met een blik wees ik hem naar de lucht, die tot in de oneindige verte beëgd scheen met punten en strepen. „Dat beteekent zooveel als „S.O.S. Moordenaar Johnson landt bij de ver laten fabriek voorbij Montgrey," be duidde ik mijn passagier. „Het is me gelukt, 't driemaal af te seinen onder wegwat zegt u wel van die sen satie De misdadiger scheen te verbluft om te antwoorden. Zonder veel compli menten werd lijj geboeid en weggeleid Ik zag hem pas weer terug voor de rechtbank en toen keek hij me niet paald vriendelijk aan. Maar dat was te begrijpen de verrassing, waarmee ik hem mijn eerste sensatie in het lucht ruim betaald had gezet, bracht hem een paar weken later op den electrischen stoel. vertelt hoe hij aan het werk blijft.... Vrij van steken of pijnen! Een barbier, die ook slachtoffer van rheumatiek geweest is, schrijft „Ik ben ongeveer 10 jaar geleden het slachtoffer van rheumatiek geweest. Vijf jaar geleden was ik zoo ziek, dat ik slechts met de grootste moeite mijn werk kon voortzetten. Ik ben namelijk barbier van beroep. Na tallooze middelen gebruikt te hebben, werd me ten slotte geraden Kruschen Salts te probeeren. Ik kan met blijdschap zeggen, dat nadat ik Kruschen Salts ongeveer 12 maanden gebruikt heb, ik nu beter ben dan ik de laatste tien jaar ooit geweest ben. Inderdaad, ik beschouw de rheumatische pijnen als voorgoed verdwenen. WM." Kruschen bevat zes verschillende zouten. Dit is de verklaring van de veelzijdige werking van Kruschen Salts het overtollige urinezuur, dat de rheu matiek veroorzaakt, wordt verwijderd, dit zuur, en andere schadelijke stoffen, kunnen zich nooit weer op- hoopen Uw geheele wezen, lichaam en geest zullen door Kruschen frisch, gezond en energiek blijven. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbe grepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels- Mij. Amsterdam voorkomt. Imp. N.V. Rowntree Handels-Mij., Heerengracht 209, Amsterdam-C. Patent, „r nietwaar Een kind van verstandige ouders. Ze krijgt eiken dag Ovo. Ovomaltine is uitstekend voor kinderen in hun groeiperiode. Ovomaltine geeft ze dat, waar aan ze zoo'n gebrek hebben, le venskrachtenuithoudingsvermogen. Geef Uw kinderen eiken dag een kop Ovo ert begin er zelf ook mee. Ovomaltine is een droog voedzaam extract uit de beste natuurproducten met de grootst denkbare voedings waarde. Het is het ideale aanvullings- voedsel. Zegt het U iets, dat 1V» dessertlepel Ovo in een beker melk de voedingswaarde van dien beker melk meer dan verdubbelt?

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 31